Thursday, March 23, 2023

Çfarë ndodhi në Bruksel? Kreshnik Spahiu trondit me deklaratën e tij: 27 shkurti ditë feste për Serbinë, Kurti i tradhtoi qytetarët e Kosovës

Për analistin Kreshnik Spahiu, takimi i sotëm i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me presidentin serb, Aleksandar Vuçiç ishte hapi më i gabuar. Në një...

“Gjetëm babë e bir të përqafuar përjetësisht nën rrënoja në Turqi”, rrëfimi prekës i ekipit të vullnetarëve

Grupi i vullnetarëve është kthyer në Shqipëri pas qëndrimit në zonat e prekura nga tërmetet për rreth një javë, duke u angazhuar në operacionet...

Kush është shqiptari i arrestuar në shtëpinë e narko-trafikantit të Ekuadorit

Qeveria dhe policia e Ekuadorit raportuan arrestimin në Kolumbi të Emilio Farfán, me nofkën “Gato Farfán” ose “Jerry” i konsideruar si “trafikanti më të...

Kolosi i letërsisë shqiptare feston sot ditëlindjen e tij. Sa vjeç mbush Ismail Kadare?

87 vite më parë, 28 janar të vitit 1936, u lind në Gjirokastër Ismail Kadareja, kolosi i letërsisë shqiptare.about:blank Ditëlindja e Kadares është nuk është...

Këto janë pagat mesatare në Kosovë, Shqipëri, Bosnje e Mal të Zi

Në tri vitet e fundit, pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Kosovë e Shqipëri, duke...

Shuplaka drejt Luizit/ U përjashtua nga Big Brother, çfarë ndodhi me Kejvinën pas daljes nga shtëpia

Mbrëmjen e djeshme Kejvina Kthella u largua nga shtëpia e Big Brother Vip Albania me vendim të produksionit. Shkak për këtë u bë dhuna...

Albina dhe Familja Kelmendi çon Shqipërinë në Eurovision, merr votat maksimale të publikut

Albina dhe familja Kelmendi do të përfaqësojnë Shqipërinë në Eurovision 2023. Ajo ka marrë votat maksimale nga publiku duke qenë e preferuara e shqiptarëve...

Elsa Lila rrëmben çmimin e parë të Fest`61, por në Eurovision shkon Albina Kelmendi nga Kosova

Elsa Lila është fituesja e parë e Festivalit të 61 të Këngës në RTSH. Me këngën “Evita”, Elsa Lila u rikthye në Festival pas...

ARGËTIM