DITARI INFORMATIV

KURIOZITETE

postimet e fundit

Business

Mungesa e fuqisë punëtore po sjellë probleme të mëdha për bizneset vendore

Mungesa e fuqisë punëtore po sjellë probleme të mëdha...

Korporata LIKA Holding AG pritet të ndërtojë hotelin prestigjoz Summit Davos

Gazetari Claudio de Pedrini shpjegon: Korporata LIKA Holding AG...

Vendimi i Qeverisë për naftën, Berjani: Do ta dërgojmë në gjykatë, të hetohen kompanitë që dyshohen për abuzim me çmime

Vendimi i Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT)...

Këshilla nga njerëz të suksesshëm për menaxhimin

Ne të gjithë dëshirojmë të kemi më shumë orë...

10 cilësitë e një punonjësi të keq!

Disa kompani janë shumë të rrepta për korrigjimin e...

Përurohet objekti i Gjykatës Kushtetuese në Kazakistan ndërtuar nga “Mabetex Group”

Fillimi i mbarë i vitit 2023 për Grupin Mabetex. Sot...

6 cilësitë që kërkon një menaxher nga një punonjës

Çdo punë ka kërkesat e saj, por ka disa...