Monday, October 2, 2023

10 vendet që nuk duhen vizituar kurrë

Kategori Lajme

Lexie Alford mban rekordin Guinness si personi më i ri që ka udhëtuar në çdo shtet të botës.

25-vjeçarja amerikane ka qenë në 196 shtete dhe ka vendosur që të tregojë se cilët janë ato vende ku nuk duhet shkuar kurrë.

Sipas saj, këto 10 shtete janë shumë të rrezikshme për një turist të zakonshëm, pasi mund të rrëmbehen apo mund të bien pre e krimeve të dhunshme.

Në fotogalerinë e mësipërme po ju tregojmë shtetet që nuk duhen vizituar kurrë, sipas Lexie Alford.

Koreja e Veriut

Bangladeshi

Libia

Sudani i Jugut

Republika e Afrikës Qendrore

Somali

Siria

Mali

Jemen

Afganistan

Hyrja e stinës së verës dhe energjia diellore paralajmërojnë ditë më të bukura për shenjat e horoskopit. Sipas parashikimit mujor nga Meri Shehu në,...
Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...
Prej disa kohësh tashmë, inteligjenca artificiale po pushton gjithmonë e më shumë jetët tona, si një tentativë e frikshme për të zëvëndësuar tiparet e...
Mungesa e fuqisë punëtore po sjellë probleme të mëdha për bizneset vendore. Këtë e pohojnë nga Sindikata e Sektorit Privat në Kosovë.Ekonomistët vlerësojnë se...
Po kërkoni të zhvendoseni dhe dëshironi të dini se ku është jetesa më e mirë? Përgjigjen jua jep US News & World Report, bazuar...
Qumështi, djathi dhe vezët janë 16.6 për qind më shtrenjtë se në vitin e kaluar dhe prodhimet tjera ushqimore për 13.9 për qind.Edhe energjia...

Ekspertët befasojnë me paralajmërimin e fundit, ja çfarë do të ndodhë me njerëzimin

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

Raportimi i frikshëm i Microsoft: AI ka elementë të logjikës njerëzore!

Prej disa kohësh tashmë, inteligjenca artificiale po pushton gjithmonë e më shumë jetët tona, si një tentativë e frikshme për të zëvëndësuar tiparet e...

Vdes George Soros? Publikohet lajmi që shokoi botën

Thashethemet për vdekjen e financierit George Soros kanë vërshuar sërish internetin. Investitori, biznesmeni dhe kryefinancieri hungarez amerikan njihet më së shumti për punën e...

10 vendet më të mira për të jetuar në 2023

Po kërkoni të zhvendoseni dhe dëshironi të dini se ku është jetesa më e mirë? Përgjigjen jua jep US News & World Report, bazuar...

Mund të jetë helmuar në Rusi, Lukashenko transportohet me urgjencë pas takimit me Putinin

Ka zëra që Alexander Lukashenko mund të jetë helmuar gjatë një parade ku mori pjesë edhe presidenti rus, Vladimir Putin.Presidenti i Bjellorusisë, 68 vjeç,...

Horoskopi

BOTA