Friday, February 3, 2023

Përurohet objekti i Gjykatës Kushtetuese në Kazakistan ndërtuar nga “Mabetex Group”

Kategori Lajme

Fillimi i mbarë i vitit 2023 për Grupin Mabetex.

Sot u përurua objekti i ri i Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kazakistanit, një ndër projektet më cilësore deri me tani dhe i përmbyllur me sukses shumë të lartë, i ndërtuar nga Mabetex Group.

Në ceremoninë e hapjes, në praninë e shumë të ftuarve, ishin prezent Presidenti i Kazakistanit shkëlqesia e tij Kassym-Jomart Tokayev, Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese znj. Elvira Azimova dhe Presidenti i Mabetex Group z. Afrim Pacolli. 

Ky është një ndër objektet më strategjike të vendit, i cili është ndërtuar me një kualitet shumë të lartë dhe një arkitekturë shumë të veçantë, deklaroj z. Afrim Pacolli.

Ai tutje tha që afati për dorëzimin e këtij projekti ka qenë fundi i vitit 2023, por Mabetex ka arritur që ta dorëzojë në ditët e para të vitit 2023.

Z. Pacolli, falënderoi gjithë familjen Pacolli dhe gjithë bashkëpunëtorët për punën dhe përkushtimin maksimal të dhënë për realizimin e këtij projekti madhor. Na prift e mbara!

Nënkryetari i Këshillit të Sigurimit rus, Dmitry Medvedev, ka kritikuar përpjekjet perëndimore për të justifikuar dërgesat e armëve në Kiev si një përpjekje të...
87 vite më parë, 28 janar të vitit 1936, u lind në Gjirokastër Ismail Kadareja, kolosi i letërsisë shqiptare.about:blank Ditëlindja e Kadares është nuk është...
Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka lëshuar një cicërimë para pak minutash në Twitterin e tij, pasi zbarkoi në Prishtinë, raporton...
Gjermania konfirmon se do të furnizojë Ukrainën me tanke luftarake Leopard 2 dhe do të miratojë kërkesat e vendeve të tjera për të bërë...
Ndaj Charles McGonigal, ish-zyrtar i lartë i kundërzbulimit në FBI janë ngritur akuza për shkak se ndihmoi një oligark rus, në shkelje të sanksioneve...
"Bota po i afrohet rrezikut të Luftës së Tretë botërore përballë përgatitjeve të agresionit kundër Rusisë". Kjo është deklarata e fundit e zëvendëspresidentit të...

‘Nostradamusi i ri’ publikon parashikimin e Luftës së Tretë Botërore gjatë vitit 2023

“Nostradamusi i ri” është rishfaqur. Ai është Hamilton-Parker, që është emri i tij i vërtetë, por të gjithë e njohin me pseudonimin e lartpërmendur. Ai...

“Do futeni në një etape më të bukur”, horoskopi ditor për sot, e mërkurë 1 shkurt 2023

Dashi Nëse jeni ne një lidhje sot do futeni ne një etape shume here me te bukur se me pare. Çastet e lumtura do jene...

“Janë antiamerikanë dhe rebelë”, Walker tregon se çka i tha ambasadori Dell për Kurtin si aktivist dhe LVV-në

Ish-shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka treguar se çka i tha ish-ambasadori amerikan në Kosovë, Christopher Dell, për kryeministrin,...

Rita Ora konfirmon zyrtarisht se është martuar, zbulon nëse do të mbajë mbiemrin e bashkëshortit

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora më në fund konfirmoi se është martuar me të dashurin Taika Waititi të premten, duke e përshkruar...

Medvedev bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse fillon Lufta e Tretë Botërore, gjithçka do bëhet pluhur

Nënkryetari i Këshillit të Sigurimit rus, Dmitry Medvedev, ka kritikuar përpjekjet perëndimore për të justifikuar dërgesat e armëve në Kiev si një përpjekje të...

Horoskopi

BOTA