Monday, November 27, 2023

Ekspertët befasojnë me paralajmërimin e fundit, ja çfarë do të ndodhë me njerëzimin

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

Raportimi i frikshëm i Microsoft: AI ka elementë të logjikës njerëzore!

Prej disa kohësh tashmë, inteligjenca artificiale po pushton gjithmonë e më shumë jetët tona, si një tentativë e frikshme për të zëvëndësuar tiparet e...

Vdes George Soros? Publikohet lajmi që shokoi botën

Thashethemet për vdekjen e financierit George Soros kanë vërshuar sërish internetin. Investitori, biznesmeni dhe kryefinancieri hungarez amerikan njihet më së shumti për punën e...

10 vendet më të mira për të jetuar në 2023

Po kërkoni të zhvendoseni dhe dëshironi të dini se ku është jetesa më e mirë? Përgjigjen jua jep US News & World Report, bazuar...

Mund të jetë helmuar në Rusi, Lukashenko transportohet me urgjencë pas takimit me Putinin

Ka zëra që Alexander Lukashenko mund të jetë helmuar gjatë një parade ku mori pjesë edhe presidenti rus, Vladimir Putin.Presidenti i Bjellorusisë, 68 vjeç,...

Inteigjenca Artificiale pushton botën: Ja çfarë pritet të ndodhë!

Teksa Inteligjenca Artificiale po zhvillohet në përmasa të frikshme, duket se tashmë pritet të pushtojë edhe sektorin e fluturimeve. Avionet mund të drejtohen nga bashkë-pilotët...

Gjermania, vendi me taksa ndër më të lartat

Gjermania bën pjesë ndër vendet me taksa nga më të lartat krahasuar me vendet e tjetra të industrializuara të botës.Gjermania renditet e dyta në...

Tragjike/ Nëna 36 vjeçare qëllohet për vdekje, zbardhen detaje nga ngjarja

Një nënë e dy fëmijëve është qëlluar për vdekje pasi u mbajt peng në shtëpinë e saj në lindje të Britanisë gjatë transmetimit te...

ARGËTIM