Thursday, March 23, 2023

Kampionia e botës Sophie Sorschag, do të “fluturojë” për Kosovën

Federata Skitare e Kosovës - FSK, ka arritur marrëveshje me skitaren e kërcimeve me ski, Sophie Sorschag, e cila Tani e tutje do ta...

Kurti flet për Xhakën dhe veprimin e tij në ndeshjen me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një bisedë për gazetën Zvicerane Blick.ch, ka përmendur edhe futbollistët shqiptarë që luajnë në përfaqësuesen helvetike. “Zvicra është edhe...

Përurohet objekti i Gjykatës Kushtetuese në Kazakistan ndërtuar nga “Mabetex Group”

Fillimi i mbarë i vitit 2023 për Grupin Mabetex. Sot u përurua objekti i ri i Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Kazakistanit, një ndër projektet...

Një jetë ja kushtoj çlirimit të Kosovës, kërkohet ndihmë për shërimin e Hakif Beqirit

Familjare dhe miq të ndryshëm po kërkojnë ndihmë për shërimin e Hakif Beqirit. Hakif Beqiri vuan nga leukemia akute. Fatkeqësisht kjo sëmundje nuk trajtohet në...

Skandal/ Studentët italianë mësojnë për “krimet e UÇK-së në shtëpinë e verdhë”

Në lëndën Gjeopolitika dhe Krimi i organizuar në vitin e dytë të masterit, studentëve të Universitetit të Milanos, iu ligjërohet se si “UÇK ishte organizatë kriminale...

Ky është kosovari që u vra me thikë në Zvicër, i dyshuar një kosovar!

Një 28-vjeçar nga Kosova u godit me thikë për vdekje të dielën në rrugët e Biere në Zvicër. Edhe autori i dyshuar është një...

Ky është kosovari që ka fituar 1 milion franga nga prostituimi i “të dashurave” të tij

Dashuria e premtuar e madhe u shndërrua në varësi dhe prostitucion të detyruar. Një djalë, i ashtuquajtur “Loveboy” duhej të përgjigjej në Gjykatën e...

Rëndohet bilanci i atentatit, 2 shqiptarë të vrarë

Ka shkuar në dy numri i shqiptarëve të vrarë në një atentat në mes të lokalit në Athinë. Sipas mediave greke ka ndërruar jetë...

ARGËTIM