Thursday, March 23, 2023

Një përshkrim fantastik nga Meksika/ Avokati i njohur kosovar…

Shkruan:Arianit KOCI 1. Isha në dilemë a me i postu këto dy foto. Rrethin shoqëror e kemi shumë specifik: e lakmojmë jetën e perëndimit, e në...

Veshjet më të bukura në tapetin e kuq të Met Gala 2022

Çfarë është eleganca e praruar ? Që nga momenti kur u shpall tema e “Met Gala 2022”, njerëzit janë përpjekur të zbulojnë kuptimin e...

Si e mori emrin plisi shqiptar?

Plisi është simbol i identitetit kombëtar shqiptar të cilin shqiptarët e kanë ruajtur me xhelozi e krenari. Përdorimi i Plisit ka qenë i domosdoshme për...

Modë dhe biznes, Hailey Bieber rikthen vitet ’80 me paraqitjen e fundit

Hailey Bieber tregoi dhe njëherë që mbetet një ikonë e modës. Mbretëresha e pasarelave është kthyer në një frymëzim për shumë njerëz me stilin...

Pas 90 vitesh, ky vazhdon të jetë fustani më joshës për ditë të ngrohta

Nëse po mendoni të zbuloni pak më shumë lëkurë këtë verë, por doni ta bëni me stil, ju ri-prezantojmë me modelin e pakohë të...

Syzet që Oprah i mbajti gjatë intervistës me Meghan dhe Harry, janë bërë hit në gjithë botën

Syzet që e famshmja Oprah Winfrey i ka mbajtur gjatë intervistës me princin Harry dhe gruan e tij, Meghan Markle, janë bërë një hit...

Ndarja e çmimeve SAG: Eleganca dhe glamuri pa tepihun e kuq

Edicioni i sivjetmë i ‘Screen Actors Guild Awards’ është mbajtur online për shkak të pandemisë së coronavirusit. Në këtë mënyrë i ka penguar shumë aktore...

Edhe Alexander McQueen e Balenciaga heqin gëzofin nga përdorimi

Alexander McQueen dhe Balenciaga i janë bashkuar listës së shtëpive të modës, të cilat kanë vendosur të mos e përdorin gëzofin. Të dyja kompanitë janë...

ARGËTIM