DITARI INFORMATIV

KURIOZITETE

postimet e fundit

Business

Këshilla nga njerëz të suksesshëm për menaxhimin

Ne të gjithë dëshirojmë të kemi më shumë orë...

10 cilësitë e një punonjësi të keq!

Disa kompani janë shumë të rrepta për korrigjimin e...

6 cilësitë që kërkon një menaxher nga një punonjës

Çdo punë ka kërkesat e saj, por ka disa...

Gjirafa – pjesë e Samitit të Ballkanit Përendimor organizuar nga The Economist

Mergim Cahani, themelues dhe CEO i Gjirafa, folës në...

15 këshilla biznesi të cilat çdo ndërmarrës duhet t’i dijë

Problemi më i madh që themeluesit dhe pronarët e...

Para se të pushoni një punonjës, përgjigjuni 3 pyetjeve

Nuk ka asgjë më të keqe se të duhet...

Shkëlqim Devolli takon guvernatorin e Texasit, Greg Abbott, flasin për rritje bashkëpunimi Kosovë – ShBA

Sipërmarrësi kosovar, Shkëlqim Devolli është takuar në ShBA me...