DITARI INFORMATIV

KURIOZITETE

postimet e fundit

Business

6 cilësitë që kërkon një menaxher nga një punonjës

Çdo punë ka kërkesat e saj, por ka disa...

15 këshilla biznesi të cilat çdo ndërmarrës duhet t’i dijë

Problemi më i madh që themeluesit dhe pronarët e...

Para se të pushoni një punonjës, përgjigjuni 3 pyetjeve

Nuk ka asgjë më të keqe se të duhet...

Lazim Destani : Investoj në vendin tim , që të rinjët të mos ikin jashtë

Me vendosjen e gurthemelit të fabrikës të “Next E-Go”,...

Edi Rama: Shkëlqim Devolli nga Kosova është bërë personazh i tregut ndërkombëtar

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka folur për sukseset...

24-vjeçarja që fiton 8000 dollarë në muaj, ndan këshillat e saj të biznesit

Ashtu si miliona amerikanë, unë e gjeta veten pa...

Kryeministri Edi Rama/ Viziton Korporaten Devolli

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, tashmë ka vizituar fabrikën...

“Karnavali Golden Eagel 2022”/ Mijëra njerëz mbushin sheshin në Suharekë

Dje nga ora 18:00 e deri në mesnatë, në...

LIDL – Gjiganti global i shitjeve me pakicë do të investojë në Kosovë

Gjiganti global i shitjes me pakicë, kompania LIDL, pritet...