VIDEO. Nëna mostër shet vajzën për vetëm 10 paund drogë/ Trafikanti përdhunon dhe më pas vret 3-vjeçaren, gjendet në banesën e braktisur dhe…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Paraguaj, ku një vogëlushe 3-vjeçare është përdhunuar e më pas është vrarë.

Mediat bëjnë me dije se 3-vjeçarja u shit nga nëna e saj, Aurelia Salinas tek një trafikant i lëndëve narkotike, në këmbim të një sasie kokaine të barazvlefshme me 10 paund, pasi ishte përdoruese.

Më 22 prill, trupi i saj i gjymtuar u zbulua nga vendasit në Pedro Juan Caballero, një qytet në Paraguaj që kufizohet me Brazilin.

Kufoma e vogëlushes u gjet e mbështjellë me një këmishë mbi një shtrat në një shtëpi të braktisur.

Pamjet e publikuara nga CCTV-së tregojnë se vogëlushja e njohur me emrin Luz, merret nga shtëpia e saj nga trafikanti i drogës, ndërsa duket se ndërsa ecin në një rrugë të prishur, ai e godet me pëllëmbë për të mos ta lejuar të kundërshtojë.

Nëna e 3-vjeçares dhe i dashuri i saj u arrestuan, së bashku me një 17-vjeçare, e cila dyshohet se është gjithashtu e lidhur me krimin.

Sipas policisë , Salinas ishte nën ndikimin e drogës dhe dukej e pa shqetësuar ndërkohë që policia ishte në kërkim të vajzës.

Më shumë se 300 vendas morën pjesë në funeralin e Luz-it dhe disa fqinjët më vonë dogjën shtëpinë ku ishte gjetur trupi i saj.
Ky nuk është rasti i parë sipas policisë që Salinas i ka përdorur fëmijët e saj.

Efektivët deklaruar se ajo kishte edhe 7 fëmijë të tjerë dhe se njërën nga vajzat, vetëm 12-vjeç, nëna lejoi ta përdhunonte një 30-vjeçar.

“Milionat, pozitat e larta, femrat, akuzat”- Si u bë i famshëm Silvio Berlusconi?

Në botën plot labirinte të politikës italiane, Silvio Berlusconi, ishte njeriu që diti të përziente më mirë se kushdo tjetër biznesin me jetën publike. Personaliteti...

10 vendet që nuk duhen vizituar kurrë

Lexie Alford mban rekordin Guinness si personi më i ri që ka udhëtuar në çdo shtet të botës. 25-vjeçarja amerikane ka qenë në 196 shtete...

Ekspertët befasojnë me paralajmërimin e fundit, ja çfarë do të ndodhë me njerëzimin

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

Raportimi i frikshëm i Microsoft: AI ka elementë të logjikës njerëzore!

Prej disa kohësh tashmë, inteligjenca artificiale po pushton gjithmonë e më shumë jetët tona, si një tentativë e frikshme për të zëvëndësuar tiparet e...

Vdes George Soros? Publikohet lajmi që shokoi botën

Thashethemet për vdekjen e financierit George Soros kanë vërshuar sërish internetin. Investitori, biznesmeni dhe kryefinancieri hungarez amerikan njihet më së shumti për punën e...

RAJONI

All

“Serbia e ka humbur njëherë e përgjithmonë Kosovën”, Rama: Kosova duhet të shpallë zgjedhje të menjëhershme

Kryeministri Edi Rama, shprehet se qëndrimi i tij në lidhje me situatën në veri të Kosovës, është i njëjtë me atë të liderëve të...

Rama: Ushtria serbe nuk i prek dot një fije floku Kosovës, thjesht i vjen vërdallë për konsum të brendshëm

Duke folur për zhvillimet në veri të Kosovës, kryeministri Edi Rama thotë se lëvizja e ushtrisë së Serbisë pranë kufirit është për konsum të...

New York Times zbulon lidhjet e presidentit serb me botën e krimit, ja çfarë pretendohet

Revista javore e gazetës Nju Jork Tajms, ka botuar një artikull të gjatë, ku zbulon lidhje të pretenduara të presidentit serb, Aleksandër Vuçiç me...

Vritet i akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria

akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria ka mbetur i vrarë në Zagreb. Mediat vendase bëjnë me dije se ngjarja...

Çanak: Kosova u fitua me luftë më 1912 dhe u humb me luftë më 1999

Nenad Çanak, ish-kryetar i Lidhjes së Socialdemokratëve të Vojvodinës dhe një nga liderët e Opozitës Demokratike të Serbisë (DOS), ka kujtuar kohën sa ishte...

Deklarata tronditëse e Abazoviç: Gabimi më i madh i mafias ishte që nuk më vrau

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka reaguar pas akuzave të ish-kryeprokurorit special Milivoj Katniç për lidhjet e tij me klanin kriminal Skaljar.duke...

Kompania Kosovare Royal/ Ndërton hotelin luksoz “Jadran”, nënshkruhet marrëveshje milionëshe në Mal të Zi

Është bërë nënshkrimi i Aneksit IV i kontratës në vlerë prej mbi 40 milionë euro për ndërtimin e hotelit me pesë yje në qendër...

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES

rubrika rozË