Këto 7 gjëra që gratë presin nga burrat në shtrat

Të kuptosh se çfarë duan gratë nuk është edhe aq e vështirë. Në fakt, nëse burrat u kushtojnë vëmendje të mjaftueshme, mund të dinë vërtet se çfarë tregojnë veprimet e grave. Veçanërisht në shtrat.

Veprimet e grave zbulojnë shumë për atë që duan në marrëdhënie dhe jetën e tyre intime. Seksi mund të jetë edhe më emocionues kur meshkujt zbulojnë mënyrën më të mirë për të udhëhequr poshtë çarçafëve.

Edhe pse nuk është mister, sigurisht që ka disa sekrete që gratë dëshirojnë që burrat t’i dinë për të fituar pikë në shtrat! Më poshtë gjeni ato që njihen si “sekretet e arta” të shtratit.

Një bisedë e mirë është një afrodiziak i madh
Shumë gra mendojnë se një bisedë e mirë është një nisje e mirë. Për to, të folurit dhe ndjenja e dashurisë është shumë e rëndësishme. Biseda e mirë gjatë shëtitjeve ose kur çifti është duke pushuar mund të jetë një afrodiziak i madh. Një burrë mund t’i thotë gruas së tij se sa shumë e do atë, gjë që vepron si një siguri që ai është me të mendërisht gjatë atyre momenteve intime.

Për një çift që është bashkë prej kohësh, ndonjëherë është e natyrshme që femrat të mendojnë se partnerit të tyre mund t’u duken më pak tërheqëse. Për shkak të kësaj, disa gra zhvishen vetëm nën mbulesa apo në errësirë. Burrat e kujdesshëm duhet t’i kuptojnë shqetësime të tilla. Nuk ka nevojë të gënjesh dhe të thuash se “ajo është e mrekullueshme” nëse nuk është. As nuk ka nevojë të thuash se nuk është më tërheqëse. Gjithmonë mund të vlerësoni dhe lavdëroni atë që ju duket tërheqëse.

Për një grua seksi nuk është i ndarë nga pjesa tjetër e jetës së saj

Meshkujt priren ta ndajnë jetën e tyre. Ndërsa femrat kanë nevojë për ndjenja dhe përvoja të mira gjatë ditës për të bërë seks të kënaqshëm. Mënyra sesi i dashuri e trajton atë gjatë ditës ndikon shumë në reagimin e saj në shtrat. Mosvëmendja, gjuha e ashpër, tonet e vrazhda, fjalët lënduese dhe kritikat mund ta bëjnë të vështirë për një grua përfshirjen, entuziazmin dhe pasionin gjatë seksit.

Një orgazmë nuk është një domosdoshmëri
Shumë burra mendojnë se një dashnor i mirë është ai që mund ta çojë gruan e tij në kulmin seksual. Është e mrekullueshme të kesh momente të tilla, por jo gjithmonë thelbësore. Shumë gra ndjejnë presion nga partnerët dhe madje edhe nga vetja për të arritur një orgazëm. Ndonjëherë në vend që të përjetojnë orgazma, gratë preferojnë vetëm të angazhohen në paralojë.

Seksi nuk duhet të jetë një akt serioz
Shumë meshkuj janë shumë seriozë për seksin. Ata harrojnë të qeshin. Lojërat mund t’i bëjnë momentet intime të këndshme dhe relaksuese. Kjo heq presionin e performancës nga të dy partnerët.

Gratë e duan prekjen dhe butësinë jo-seksuale
Gratë e duan romancën, përqafimin, mbajtjen e duarve dhe puthjet. Por shumë gra ankohen se burrat e tyre kurrë nuk e bëjnë këtë, përveçse gjatë paralojës. Një grua duhet ta bëjë burrin e saj të kuptojë gëzimin e prekjes. Ndërsa i bëni një masazh relaksues dhe i përkëdhelni fytyrën dhe flokët me butësi, ajo fillon të përjetojë gëzimin e këtij lloji të prekjes jo-seksuale.

Vëmendja pas seksit është e rëndësishme
Nevoja e një gruaje për momente të buta shkon përtej dashurisë aktuale. Disa gra ankohen se meshkujt i zë gjumi menjëherë pas aktit. Është e vërtetë që kur një mashkull bën seks, niveli i tij i endorfinës është shumë i lartë.

Pothuajse menjëherë pas ejakulimit, ai kalon një fazë refraktare ku humbet ereksionin dhe të gjitha sistemet e tij dobësohen. Tek femrat kjo fazë ndodh gradualisht. Megjithatë, nëse nuk ju pëlqen që ai të bjerë në gjumë menjëherë, thuajani pa e ulur atë. Përndryshe, lëreni të flejë në krahët tuaj për disa minuta dhe zgjojeni butësisht më pas.

“Milionat, pozitat e larta, femrat, akuzat”- Si u bë i famshëm Silvio Berlusconi?

Në botën plot labirinte të politikës italiane, Silvio Berlusconi, ishte njeriu që diti të përziente më mirë se kushdo tjetër biznesin me jetën publike. Personaliteti...

10 vendet që nuk duhen vizituar kurrë

Lexie Alford mban rekordin Guinness si personi më i ri që ka udhëtuar në çdo shtet të botës. 25-vjeçarja amerikane ka qenë në 196 shtete...

Ekspertët befasojnë me paralajmërimin e fundit, ja çfarë do të ndodhë me njerëzimin

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

Raportimi i frikshëm i Microsoft: AI ka elementë të logjikës njerëzore!

Prej disa kohësh tashmë, inteligjenca artificiale po pushton gjithmonë e më shumë jetët tona, si një tentativë e frikshme për të zëvëndësuar tiparet e...

Vdes George Soros? Publikohet lajmi që shokoi botën

Thashethemet për vdekjen e financierit George Soros kanë vërshuar sërish internetin. Investitori, biznesmeni dhe kryefinancieri hungarez amerikan njihet më së shumti për punën e...

RAJONI

All

“Serbia e ka humbur njëherë e përgjithmonë Kosovën”, Rama: Kosova duhet të shpallë zgjedhje të menjëhershme

Kryeministri Edi Rama, shprehet se qëndrimi i tij në lidhje me situatën në veri të Kosovës, është i njëjtë me atë të liderëve të...

Rama: Ushtria serbe nuk i prek dot një fije floku Kosovës, thjesht i vjen vërdallë për konsum të brendshëm

Duke folur për zhvillimet në veri të Kosovës, kryeministri Edi Rama thotë se lëvizja e ushtrisë së Serbisë pranë kufirit është për konsum të...

New York Times zbulon lidhjet e presidentit serb me botën e krimit, ja çfarë pretendohet

Revista javore e gazetës Nju Jork Tajms, ka botuar një artikull të gjatë, ku zbulon lidhje të pretenduara të presidentit serb, Aleksandër Vuçiç me...

Vritet i akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria

akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria ka mbetur i vrarë në Zagreb. Mediat vendase bëjnë me dije se ngjarja...

Çanak: Kosova u fitua me luftë më 1912 dhe u humb me luftë më 1999

Nenad Çanak, ish-kryetar i Lidhjes së Socialdemokratëve të Vojvodinës dhe një nga liderët e Opozitës Demokratike të Serbisë (DOS), ka kujtuar kohën sa ishte...

Deklarata tronditëse e Abazoviç: Gabimi më i madh i mafias ishte që nuk më vrau

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka reaguar pas akuzave të ish-kryeprokurorit special Milivoj Katniç për lidhjet e tij me klanin kriminal Skaljar.duke...

Kompania Kosovare Royal/ Ndërton hotelin luksoz “Jadran”, nënshkruhet marrëveshje milionëshe në Mal të Zi

Është bërë nënshkrimi i Aneksit IV i kontratës në vlerë prej mbi 40 milionë euro për ndërtimin e hotelit me pesë yje në qendër...

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES

rubrika rozË