<

Si ta bësh më interesante jetën seksuale

Oh! Një nga situatat më sfiduese në jetën në çift është pikërisht kjo. Të duash të bësh seks dhe të mos mundesh sepse vërdallë nëpër shtëpi është vjehrra dhe vjehrri. Edhe nëse jetoni në një shtëpi gjigante, mungesa e privatësisë të frustron, sidomos kur vjen puna tek intimiteti. 

S’mund ta përqafosh/puthësh (apo t’i bësh çfarë të vjen në mendje për momentin) sepse mendimi që dikush mund të hyjë (padashje) në dhomë është gjithmonë me ty. Vetë ideja e të bërit seks ndërkohë që prindërit janë në shtëpi është e sikletshme, por njeriu përshtatet, prandaj…Ju duhen vetëm ca këshilla për të mos e bërë të lodhshëm seksin (e vështirë) kur jeton me prindërit e tij.

1. “Nxehe” pak situatën para

Seksi nuk është gjithmonë qëllimi. Përfshini pak më shumë paralojën. Ngacmojeni që në kuzhinë që t’ju ndjekë në dhomë teksa e dëgjoni të japë justifikimin më idiot të mundshëm atyre të shtëpisë. Ndërkohë, ti mund ta presësh me çokollata dhe të brendshme seksi.

2. Gjej kohën e duhur

Nuk ke pse të presësh gjithmonë mbrëmjen për seks të zjarrtë. Mund të jetë një seks i shpejtë dhe shumë i zjarrtë. Vjehrra ka shkuar në pazar? Dëgjuat që vjehrri kthehet vonë në shtëpi? Shfrytëzoni rastin dhe mos e lini t’ju shkojë dëm.

3. Mbulohuni! 

Nëse do bëni seks në një shtëpi me ta, të paktën kamuflohuni. Nuk keni një TV për të ngritur zërin deri në fund? Vendosni një film në lap top, rrisni volumin dhe ju vazhdoni të qetë. Mund të bëni ca zhurma nëse keni edhe ndonjë batanije sipër.

4. Kaloni një natë jashtë shtëpisë

Herë pas here rikujtoni 100% pasionin që ju çon drejt njëri-tjetrit. Një natë në një resort në periferi, në mal apo buzë detit, do t’ju kthente me buzëqeshje në shtëpi.

5. Ose ose, organizoni ca pushime për vjehërrit

Dërgojini tek kushërinjtë që kanë jashtë ose në plazh për t’u shlodhur. Sigurohuni t’i paguani gjithçka dhe kështu bëni shumë të mira në të njëjtën kohë. Vjehrri dhe vjehrra do të jenë mirënjohës për bujarinë kurse ti dhe ai…do të jetoni të lumtur në shtrat edhe pse për ca ditë.

6. Mos hiq dorë nga veshjet seksi

Edhe pse të duhet të kesh gjithmonë një palë pizhama të trasha sipër, veshjet seksi s’duhet të mungojnë. Mos harroni të hiqni çorapet.

7. Flirtoni

Hyni pak në rol dhe flirtoni sa më shumë. Vetëm ju të dy e dini ç’po ndodh poshtë atij shtrati prandaj shhhhh…Mos bërtisni!

“Kina po përgatitet të na pushtojë”, ministri i Jashtëm i Tajvanit del me deklaratën e jashtëzakonshme dhe ngre alarmin

Ministri i Jashtëm i Tajvanit tha të martën se Kina po përdorte stërvitjet ushtarake që nisi në shenjë proteste kundër vizitës së Nancy Pelosit,...

Ngjarje e rëndë/ Polici ekzekuton me plumb në kokë kampionin botëror të arteve marciale. Detajet…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën diele në Brazil, pasi është ndarë nga jeta në mënyrë tragjike një nga legjendat e arteve marciale,...

Gazetarja spiune ruse del me një version të saj për dëbimin nga Kosova

Spiunja ruse në petkun e gazetares, Daria Aslamova, pas shpalljes e padëshirueshme nga Kosova, ka dalë me një rrëfim të botuar në gazetën ruse “Komsomolskaya...

Reuters shkruan për arrestimin e gazetares ruse në Kosovë: Rusia aleat kryesor i Serbisë

Mediumi prestigjioz Reuters, ka shkruar për ndalimin e hyrjes në Kosovë që i është bërë gazetares ruse të shtunën. Rueters shkruan se këtë njoftim dje e...

“Seks për intervista”, spiunes ruse që u ndalua në Kosovë i del fotografia me Karaxhiqin

Spinues ruse Daria Aslamova i është publikuar një fotografi me ish-presidentin e Republikës Serbe të Bosnjës, Radovan Karaxhiq. Virussia, një faqe me serie dokumentarësh e...

RAJONI

All

Gazetarja spiune ruse del me një version të saj për dëbimin nga Kosova

Spiunja ruse në petkun e gazetares, Daria Aslamova, pas shpalljes e padëshirueshme nga Kosova, ka dalë me një rrëfim të botuar në gazetën ruse “Komsomolskaya...

E tmerrshme/ Detaje tronditëse nga 17-vjeçarja që u vra nga i dashuri. Më herët ishte përdhunuar nga dy shqiptarë dhe një 83 vjeçar

Media greke ka publikuar detaje tronditëse nga ngjarja e rëndë që ndodhi pak ditë më parë në Greqi, ku një 17-vjeçare u vra nga...

Janjiq: Edhe nëse krijohet Asociacioni, Serbia nuk do ta njohë Kosovën

Asociacioni i Komunave me Shumicë serbe, tash e 9 vjet mbetet një nga temat më të përfolura në Kosovë. Kosova dhe Serbia kanë arritur...

Tensionet në veri të Kosovës, kërcënon Vuçiç: Ne jemi Serbia, nuk kemi frikë nga askush

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç, ka reaguar ashpër ndaj situatës së tensionuar në veri të Kosovës. Ai tha se ua ka bërë të qartë liderëve...

Ish-ushtaraku italian: Ja tmerri që do të përjetojë Serbia nëse i hap luftë Kosovës

Eksperti Italian u shpreh se Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka marrë një mesazh të qartë nga ushtarakët e tij në Shtabin e Përgjithshëm....

Vuçiq i lavdëron serbët në veri pas tensioneve, i quan guximtarë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka reaguar aps takimit që e kishte me Shtabin e Përgjithshëm të ushtrisë serbe, duke i falënderuar serbët për...

“Serbia e nxitur nga Rusia mund të…”, eurodeputeti lëshon paralajmërimin e frikshëm

Riho Terras, eurodeputet, ka thënë se Serbia mund ta sulmojë Kosovën, duke u frymëzuar nga Rusia e Vladimir Putinit. Ai tha se NATO-ja dhe Bashkimi...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES