<

Shikoni në ëndërr sikur po bëni seks? Ekspertja zbulon kuptimin…

Lauri Loewenberg, eksperte e ëndrrave shpjegon ëndrrat themelore dhe më të zakonshme që na shqetësojnë dhe hedhin dritë mbi ndërgjegjen tonë.

Seks me ishin

Kjo mund t’ju zgjojë në panik, në varësi të mënyrës se si përfunduan gjërat me ish-in e thënë. Të ëndërrosh për një ish nuk do të thotë domosdoshmërisht që dëshiron të rikthehesh me të, veçanërisht nëse je në një lidhje të re. Loewenberg thotë se ëndrrat e tilla mund të rrjedhin nga ngjashmëritë midis marrëdhënies suaj të kaluar dhe asaj aktuale.

Seks me një mik

Ju ose i keni parë ata, ose keni pasur një telefonatë të mahnitshme me miqtë tuaj më të mirë, dhe pastaj befas ata po luajnë në ëndrrën tuaj. “Një ëndërr si kjo është në thelb një lidhje më e thellë me dikë në një nivel emocional ose psikologjik,” thotë Loewenberg.

Seks me një koleg

Nëse e shihni veten duke ëndërruar për një fantazi të egër seksuale me një koleg që ju ka pëlqyer gjithmonë, por që nuk e keni parë tërheqës, kjo nuk do të thotë që në mënyrë të pandërgjegjshme keni rënë në dashuri. Mbani mend, shumë herë ëndrrat e seksit kanë të bëjnë më shumë me një lidhje psikologjike që ju nevojitet sesa me një lidhje fizike që dëshironi. Ka vetëm diçka tek ai që të tërheq vëmendjen dhe e vlerëson.

Me shumë njerëz në të njëjtën kohë

“Të mbushësh shtratin tënd mund të nënkuptojë se ke shumë gjëra që po ndodhin në jetën tënde ose në mendjen tënde dhe duhet të fokusohesh në një gjë në një kohë”, thotë Loewenberg.

Seksi mes partnerit tuaj dhe dikujt tjetër

Por çfarë nëse ëndërroni se partneri juaj po ju tradhton? ” Mund të nënkuptojë se ai ose ajo po i kushton shumë kohë dhe vëmendje diçkaje tjetër që ju bën të ndiheni të neglizhuar.”

Lufta në Ukrainë/ NATO nuk ndalet, i jep goditjen fatale Rusisë

Teksa bombardimet në Ukrainë vazhdojnë nga Rusia, NATO ka lëshuar një deklaratë për të riafirmuar mbështetjen për Kievin, duke shtuar se ajo kurrë nuk...

Aksident tragjik me një bilanc të rëndë/ 7 persona të plagosur, 4 në gjendje kritike. Një prej mjeteve drejtohej nga një 23-vjeçar shqiptar

I rëndë bilanci i një aksidenti rrugor të ndodhur mbrëmjen e së dielës në hyrje të nënkalimit në via Dal Cero në Verona, ku...

Historia e Al Kapone/ Mbreti i alkoolit që u kthye në simbol të mafias

Ai do të mbahet mend për thënien e famshme përpara gjykatësve: “Ju jeni klientët e mi”. Quhej Alfons Gabriel Kapone por u njoh si “Al” Kapone....

Mund të jeni duke jetuar me një vrasës të heshtur! Kujdes

Mbi një çerek milioni britanikë nuk e dinë se po jetojnë me një vrasës të heshtur, ka zbuluar një studim i ri. Ekspertët në...

Zbulohet shteti se ku i ka fshehur 13 milionë euro bosi turk i kriptomonedhave

Mediat turke kanë publikuar detaje të reja në lidhje me Faruk Fatih Ozer, i cili akuzohet për mashtrim miliona euro me kriptomonedhat. Ato raportojnë se shtetasi, i...

RAJONI

All

Vuçiç bojkoton Samitin e BE në Tiranë: Askush nga Serbia nuk do të shkojë në Shqipëri

Serbia do të bojkotojë samitin e Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor që do të zhvillohet në Tiranë. Presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha se askush nga...

SHBA mirëpret marrëveshjen për targat mes Kosovës dhe Serbisë: Hap gjigant drejt paqes dhe stabilitetit në rajon

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dalë me një reagim pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë lidhur me çështjen e targave, raporton...

Media malazeze: E blejnë drogën në Amerikë Latine, e shesin në Europë e paratë i pastrojnë në Shqipëri!

Ishte 9 qershor 2021, kur një ngarkesë e shënuar “asparagus i imët” u ngarkua në një kamion me një rimorkio 18 tonësh në qytetin...

“Si nisi dhe si po shkon”/ Vuçiç vishet si çeçen, reagon ashpër raportuesja për Kosovën në PE dhe kapet keq me Brnabiç

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon dhe kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, kanë replikuar në rrjetin social Twitter, për Vuçiçin. Von Cramon, të...

“Perandori miliardëshe” – mediumi serb raporton për pasurinë e Milan Radoiçiq dhe Zvonko Veselinoviq

Një artikull i mediumit Nova në Serbi, ka dhënë detaje mbi pasurinë marramendëse të Milan Radojiçiq dhe Zvonko Veselinoviq të cilët janë në listën zezë të...

Karabinierë italianë zbarkojnë në Kosovë për shkak të tensioneve në Veri

Përfaqësuesi i Lartë për Politika të Jashtme dhe Politika të Sigurisë në Bashkimin Evropian, Jossepp Borrell ka njoftuar se sonte janë dërguar forca shtesë...

Plani destabilizimit/ Serbia planifikon sulme edhe ndaj KFOR dhe EULEX

Beogradi po planifikon përshkallëzimin e situatës në veriun e Kosovës, me provokime dhe deri me sulme të mirëfillta nga eksponentë të krimit të organizuar. Sipas...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES