Sa je i mirë në shtrat, bazuar në shenjën e horoskopit!

Secila nga shenjat e horoskopit ka superfuqitë e saj specifike dhe seksi në dhomën e gjumit.

Këto “superfuqi” i zbuloni më poshtë:

DASHI: I guximshëm dhe i bukur

I drejtuar nga Marsi, planeti i dëshirës, Dashi merr iniciativën në dhomën e gjumit. At janë gjithnjë të gatshëm dhe gjithnjë në formë!

DEMI: I ngadaltë dhe i qëndrueshëm.

Mendoni qirinj, çarçafë mëndafshi, shumë prekje dhe pasion. Seksi për shenjën e Demit është një ritual i tërë dhe shumë më tepër se një akt i thjeshtë seksual.

BINJAKËT: “Gjimnastët” mendorë

Binjakët vdesin të fantazojnë. Ju pëlqen të pëshpërisin fjalë të ndyra në vesh dhe të dërgojnë mesazhe erotike gjatë orarit të punës.

GAFORRJA: “Telepatikja” seksuale

Edhe një “one-night stand” me një Gaforre mund të duket si një natë pasionante dhe tepër intime. Natyra e tyre intuitive mund ta bëjë të duket sikur po ju lexon mendjen, ndërkohë që ju po arrini në pikën kulminante.

LUANI: Yll filmash erotikë

Luanët drejtohen nga Dielli, dhe nëse jeni në shtrat me një Luan, do të ndiheni dhe ju si një yll filmi. S’e kemi fjalën për porno, por për filma artistikë erotikë. Të brendshme seksi, foto dhe ndoshta edhe video, Luanët nuk rezervohen aspak.

VIRGJËRESHA: “Perëndeshë”

Të drejtuar nga Mërkuri, planeti i mendjes dhe komunikimit, njerëzit e shenjës së Virgjëreshës mund të kenë fantazitë më të hollësishme dhe një natë me ndarje rolesh dhe biseda të ndyra do ju pëlqente.

PESHORJA: Arti i joshjes

Për Peshoren, drejtuar nga Afërdita, seksi është art dhe paraloja duhet të jetë po aq kreative dhe jetike sa vetë akti. Peshoret janë të gatshëm të nënshtrojnë dhe të nënshtrohen: Më të mirat e dy botëve!

AKREPI: “Shëruesi” seksual

Akrepët njihen për aftësitë e tyre seksuale dhe seksi me ta mund të jetë emocionues. Seks në publik apo diçka e ndaluar. Akrepëve ju pëlqen adrenalina e fshehtësisë.

SHIGJETARI: “To infinity & beyond”

Seksi me një Shigjetar është një udhëtim, jo një destinacion: Diçka e re, emocionuese dhe e egër. Shigjetarët janë të njohur për natyrën e tyre eksperimentale dhe aventureske dhe janë të prirur për çdo gjë, përfshirë seksin në grup.

BRICJAPI: “The Boss”

Një zotëri/zonjë në rrugë dhe një i/e çmendur në shtrat! Bricjapi do të jetë shefi në zyrë, në shtrat dhe kudo tjetër.

UJORI: Ai që vendos trende

Njerëzit e shenjës së Ujorit duan të provojnë gjëra të reja. Për ta, seksi mund të jetë “një eksperiment shkencor”. Një gjë është e sigurt, s’është asnjëherë i mërzitshëm.

PESHQIT: Poezi në lëvizje

Seksi me njerëzit e shenjës së Peshqve mund të duket si një poezi. Seks në dush, në një vaskë të nxehtë, nën perëndimin e diellit apo në oqean. Gjithçka që duket poetike. Ah, atyre do ju pëlqente të shpreheshit me: “të bërit dashuri”, në vend të “seks”.

“Milionat, pozitat e larta, femrat, akuzat”- Si u bë i famshëm Silvio Berlusconi?

Në botën plot labirinte të politikës italiane, Silvio Berlusconi, ishte njeriu që diti të përziente më mirë se kushdo tjetër biznesin me jetën publike. Personaliteti...

10 vendet që nuk duhen vizituar kurrë

Lexie Alford mban rekordin Guinness si personi më i ri që ka udhëtuar në çdo shtet të botës. 25-vjeçarja amerikane ka qenë në 196 shtete...

Ekspertët befasojnë me paralajmërimin e fundit, ja çfarë do të ndodhë me njerëzimin

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

Raportimi i frikshëm i Microsoft: AI ka elementë të logjikës njerëzore!

Prej disa kohësh tashmë, inteligjenca artificiale po pushton gjithmonë e më shumë jetët tona, si një tentativë e frikshme për të zëvëndësuar tiparet e...

Vdes George Soros? Publikohet lajmi që shokoi botën

Thashethemet për vdekjen e financierit George Soros kanë vërshuar sërish internetin. Investitori, biznesmeni dhe kryefinancieri hungarez amerikan njihet më së shumti për punën e...

RAJONI

All

“Serbia e ka humbur njëherë e përgjithmonë Kosovën”, Rama: Kosova duhet të shpallë zgjedhje të menjëhershme

Kryeministri Edi Rama, shprehet se qëndrimi i tij në lidhje me situatën në veri të Kosovës, është i njëjtë me atë të liderëve të...

Rama: Ushtria serbe nuk i prek dot një fije floku Kosovës, thjesht i vjen vërdallë për konsum të brendshëm

Duke folur për zhvillimet në veri të Kosovës, kryeministri Edi Rama thotë se lëvizja e ushtrisë së Serbisë pranë kufirit është për konsum të...

New York Times zbulon lidhjet e presidentit serb me botën e krimit, ja çfarë pretendohet

Revista javore e gazetës Nju Jork Tajms, ka botuar një artikull të gjatë, ku zbulon lidhje të pretenduara të presidentit serb, Aleksandër Vuçiç me...

Vritet i akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria

akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria ka mbetur i vrarë në Zagreb. Mediat vendase bëjnë me dije se ngjarja...

Çanak: Kosova u fitua me luftë më 1912 dhe u humb me luftë më 1999

Nenad Çanak, ish-kryetar i Lidhjes së Socialdemokratëve të Vojvodinës dhe një nga liderët e Opozitës Demokratike të Serbisë (DOS), ka kujtuar kohën sa ishte...

Deklarata tronditëse e Abazoviç: Gabimi më i madh i mafias ishte që nuk më vrau

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka reaguar pas akuzave të ish-kryeprokurorit special Milivoj Katniç për lidhjet e tij me klanin kriminal Skaljar.duke...

Kompania Kosovare Royal/ Ndërton hotelin luksoz “Jadran”, nënshkruhet marrëveshje milionëshe në Mal të Zi

Është bërë nënshkrimi i Aneksit IV i kontratës në vlerë prej mbi 40 milionë euro për ndërtimin e hotelit me pesë yje në qendër...

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES

rubrika rozË