Portieri belg ndërron jetë në fushë pasi mbrojti penalltinë

Një portier belg ka ndërruar jetë duke rënë pa ndjenja në fushë pasi mbrojti penalltinë.

Arne Espeel ishte titullar në ndeshjen e Winkel Sport B kundër Westrozebeke në ndeshjen e tyre vendase në stadiumin “Saint-Eloois Winkel”.

Siç raporton mediumi belg “Het Nieuwsblad“, Espeel ka rënë në tokë sapo arriti të mbrojë gjuajtjen e El Baghadadit. Portieri thuhet se tha “Pooo”, para se të binte në tokë.

Shërbimet mjekësore vrapuan menjëherë që t’i japin ndihmën e parë dhe bënë gjithçka për ta shpëtuar 25-vjecarin, atë duke përdorur edhe elektrik shokun, sidoqoftë Espeel ndërroi jetë pak pasi arriti në spital.

Shkaku i vdekjes së portierit ende zyrtarisht nuk është njoftuar. Në komunikatën e klubit shkruhej: “Winkel Sport është në zi shumë të thellë për vdekjen e papritur të portierit Arne Espeel. I urojmë familjes dhe miqve të Arnes ngushëllimet tona të përzemërta për këtë humbje të rëndë. Futbolli do të ndërprehet për një kohë”.

Ndërkohë, ndihmësi i Winkel Sport B, Stefaan Dewerchin tha: “Topi ishte ende në lojë. Portieri ynë u ngrit sa më shpejt që të ishte e mundur për të marrë topin, por më pas ai ra. Ishte vërtet e tmerrshme për të parë.

“Kur erdhi mesazhi se portieri ynë kishte vdekur, ishte një goditje jashtëzakonisht e rëndë. Mendoj se disa lojtarë ende nuk e kuptojnë saktësisht se çfarë ndodhi.”

Ndërsa drejtori sportiv Patrick Rotsaert tha për “Het Nieuwsblad”: “Është një tragjedi dhe një tronditje për ne. Arne kishte qenë me klubin gjatë gjithë jetës së tij dhe ai ishte shumë i dashuruar. Është një goditje vërtet e rëndë”.

“Milionat, pozitat e larta, femrat, akuzat”- Si u bë i famshëm Silvio Berlusconi?

Në botën plot labirinte të politikës italiane, Silvio Berlusconi, ishte njeriu që diti të përziente më mirë se kushdo tjetër biznesin me jetën publike. Personaliteti...

10 vendet që nuk duhen vizituar kurrë

Lexie Alford mban rekordin Guinness si personi më i ri që ka udhëtuar në çdo shtet të botës. 25-vjeçarja amerikane ka qenë në 196 shtete...

Ekspertët befasojnë me paralajmërimin e fundit, ja çfarë do të ndodhë me njerëzimin

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

Raportimi i frikshëm i Microsoft: AI ka elementë të logjikës njerëzore!

Prej disa kohësh tashmë, inteligjenca artificiale po pushton gjithmonë e më shumë jetët tona, si një tentativë e frikshme për të zëvëndësuar tiparet e...

Vdes George Soros? Publikohet lajmi që shokoi botën

Thashethemet për vdekjen e financierit George Soros kanë vërshuar sërish internetin. Investitori, biznesmeni dhe kryefinancieri hungarez amerikan njihet më së shumti për punën e...

RAJONI

All

“Serbia e ka humbur njëherë e përgjithmonë Kosovën”, Rama: Kosova duhet të shpallë zgjedhje të menjëhershme

Kryeministri Edi Rama, shprehet se qëndrimi i tij në lidhje me situatën në veri të Kosovës, është i njëjtë me atë të liderëve të...

Rama: Ushtria serbe nuk i prek dot një fije floku Kosovës, thjesht i vjen vërdallë për konsum të brendshëm

Duke folur për zhvillimet në veri të Kosovës, kryeministri Edi Rama thotë se lëvizja e ushtrisë së Serbisë pranë kufirit është për konsum të...

New York Times zbulon lidhjet e presidentit serb me botën e krimit, ja çfarë pretendohet

Revista javore e gazetës Nju Jork Tajms, ka botuar një artikull të gjatë, ku zbulon lidhje të pretenduara të presidentit serb, Aleksandër Vuçiç me...

Vritet i akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria

akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria ka mbetur i vrarë në Zagreb. Mediat vendase bëjnë me dije se ngjarja...

Çanak: Kosova u fitua me luftë më 1912 dhe u humb me luftë më 1999

Nenad Çanak, ish-kryetar i Lidhjes së Socialdemokratëve të Vojvodinës dhe një nga liderët e Opozitës Demokratike të Serbisë (DOS), ka kujtuar kohën sa ishte...

Deklarata tronditëse e Abazoviç: Gabimi më i madh i mafias ishte që nuk më vrau

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka reaguar pas akuzave të ish-kryeprokurorit special Milivoj Katniç për lidhjet e tij me klanin kriminal Skaljar.duke...

Kompania Kosovare Royal/ Ndërton hotelin luksoz “Jadran”, nënshkruhet marrëveshje milionëshe në Mal të Zi

Është bërë nënshkrimi i Aneksit IV i kontratës në vlerë prej mbi 40 milionë euro për ndërtimin e hotelit me pesë yje në qendër...

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES

rubrika rozË