<

Një javë nuk keni marrëdhënie? – Shikoni çfarë i ndodh trupit

Trupin nuk mund ta mashtroni

Çiftet të cilat nuk praktikojnë marrëdhënien e vet dashurore mund të gjenden në rrezik!

Dashuria është ajo e cila na bashkon, ndërkaq marrëdhënia seksuale gjithmonë i ka lidhur më afër mashkullin e femrën.

Nëse keni marrëdhënie të rregullt me partnerin tuaj dhe vetëm trupi juaj reagon mirë dhe është i plotësuar, edhe fizikisht edhe mendërisht jeni më e fortë.

Çiftet të cilat nuk praktikojnë marrëdhënien e vet dashurore mund të gjenden në rrezik, sepse kur kalojnë shtatë ditë, femra fillon të ndihet ndryshe, transmeton Telegrafi.

Siç kanë treguar disa studime, femrat ndihen të braktisura andaj janë të prira të tradhtojnë më shumë se ato të cilat kanë marrëdhënie të rregullt seksuale me partnerin e tyre.

Për femrat më në moshë, vagjina mund të ketë gjithashtu një kohë të vështirë të lubrifikohet kur të fillosh të kesh përsëri marrëdhënie. Ashtu si efektet e tjera psikologjike të mungesës së seksit, kjo është e ndërlikuar.

Marrëdhënia e rregullt seksuale nuk është e nevojshme vetëm për femrat, ajo u është po aq e nevojshme edhe meshkujve.

A e keni ditur që edhe pse mashkulli nuk ka marrëdhënie një periudhë të gjatë, kjo ka të bëjë me zemrën e tij dhe me dobësimin.

Pavarësisht çdo arsyeje, ju mund t’i thoni vetes se nuk keni nevojë apo nuk është e rëndësishme të kryeni marrëdhënie intime, por trupi juaj thotë të kundërtën.

Bill Gates parashikon atë që do të ndodhë në 5 vitet e ardhshme

Bill Gates, themeluesi i Microsoft, mori pjesë në një nga samitet e fundit të revistës “Forbes”, ku bëri një parashikim të asaj që do...

Pamjet para dhe pas uraganit në Florida: Hotele të rrafshuara me tokë

Imazhet nga Administrata Kombëtare Oqeanike dhe Atmosferike (NOAA) tregojnë shkallën e dëmit të shkaktuar nga uragani Ian në Florida. Valët e stuhisë lanë shumë vila...

Hill: S’ka analogji me Ukrainën, Putinit s’i intereson Kosova

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka deklaruar se presidenti rus, Vladimir Putin, nuk ka kurrfarë pretendimesh ndaj Kosovës. Sipas tij, ai po përmend...

​Gjermanët llogarisin sa kushton rritja e fëmijëve deri 18-vjeç, kjo është shuma

Mesatarja e shpenzimeve të prindërve për rritjen e një fëmije deri në moshën 18 vjeçare është rreth 150 mijë euro në Gjermani, sipas një...

Rritja e çmimit të energjisë, britanikët djegin faturat në rrugë (VIDEO)

Qytetarët në Mbretërinë e Bashkuar kanë dalë në rrugë kundër energjisë së shtrenjtë. Dhjetëra demonstrata në qytete të ndryshme me demonstrues të gatshëm për...

RAJONI

All

“Nuk do të ketë një Kosovë të pavarur siç e planifikon Berlini”, presidenti Vuçiç i përgjigjet diplomatit gjerman

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, njihet për qëndrimin e tij kundër Kosovës. Në deklaratat e tij të shpeshta ai ka ripërsëritur se Serbia nuk do...

Greqia kërkon ndihmë nga Shqipëria për punëtorë sezonalë

Disa rajone në Greqi po kërkojnë punëtorë sezonalë nga Shqipëria, për të përballuar vjeljen e prodhimeve bujqësore dhe frutore të vjeshtës. Afrimi i sezonit të...

Diplomati i karrierës drejtonte një rrjet spiunësh rusë në Mal të Zi

Radomir Sekuloviq, ish-punonjës shumëvjeçar i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Malit të Zi, dyshohet se ka punuar me vite në shërbimin e inteligjencës...

Vuçiç i del kundër Putinit/ Serbia nuk do t’i njohë referendumet e Rusisë në Ukrainë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha të mërkurën se Serbia nuk do të njohë rezultatet e referendumeve të mbajtura në katër rajone të Ukrainës pjesërisht...

Marrëveshja Serbi-Rusi, ambasadori amerikan në Beograd: SHBA kërkon sqarime të menjëhershme

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill tha të hënën se Shtetet e Bashkuara duan “sqarim nga Serbia se çfarë ka nënshkruar me Rusinë në...

Nga momente gëzimi në atë tragjik/ “E kam mik të ngushtë”, vjehrra kap mat nusen në dasmë në tualet me të dashurin….

“Dashuri dhe tradhti” kjo është “telenovela” që u regjistrua një natë më parë në Akai të Greqisë, ku një dasmë është shndërruar në një...

Analisti Bugajski: Koha për të sanksionuar Serbinë, po i mbështetë kriminelët e luftës në Kremlin

Kanë ardhur reagimet e para pasi në margjinat e sesionit të 77-të të Asamblesë së Kombeve të Bashkuara, ministri i Punëve të Jashtme të...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES