LIDL – Gjiganti global i shitjeve me pakicë do të investojë në Kosovë

Kategori Lajme

Gjiganti global i shitjes me pakicë, kompania LIDL, pritet që të investojë në Kosovë.

Këtë e ka bërë të ditur kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, në një postim në facebook, në të cilin thotë se ky është një lajm shumë i mirë për ekonominë e vendit dhe prodhuesit vendor.

Sipas Rukiqit, pas ardhjes së kompanisë Lidl në Kosovë, prodhimet vendore, jo vetëm qe do të shiten në rrjetin e tyre në Kosovë “Lidl Kosova”, por edhe do të eksportohen përmes rrjeteve të tyre, në vendet e tjera të botës.

“Përfaqësuesit e kompanisë LIDL, mbetën të impresionuar me suksesin e Kosovës, në rindërtim dhe shtetndërtim, me modernizimin e sektorit privat dhe cilësinë e prodhimeve “Made in Kosova””, ka shkruar Rukiqi.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do të dalë para deputetëve të Kuvendit të Kosovës, lidhur me situatën e krijuar në vend. Kurti është ftuar...
Çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën do të kthehet sot në agjendën e ambasadorëve të vendeve të Bashkimit Evropian. Kështu kanë konfirmuar nga Presidenca...
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar pas lajmit se xhubleta është shqiptare është regjistruar në UNESCO. Përmes një postimi në...
Teksa bombardimet në Ukrainë vazhdojnë nga Rusia, NATO ka lëshuar një deklaratë për të riafirmuar mbështetjen për Kievin, duke shtuar se ajo kurrë nuk...
Nga Bedri Islami Sot, më 28 nëntor, Adem Jashari do të ishte 67 vjeçar. Është në ato rastet e rralla, kur historia e një kombi...
Ditën e sotme Shqipëria feston 110 vjetorin si shtet i pavarur. Më 28 nëntor të vitit 1912 Ismail Qemali ngriti flamurin në Vlorë duke...

“Ditë e shkëlqyer për të mësuar”, çfarë kanë rezervuar yjet për secilën shenjë

Dashi: Ka mundësi të jeni të vetë-motivuar dhe të etur për të mësuar më shumë për të përmirësuar aftësitë tuaja. Përpjekjet tuaja në drejtim...

Kryeministri Kurti sot në interpelancë para deputetëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do të dalë para deputetëve të Kuvendit të Kosovës, lidhur me situatën e krijuar në vend. Kurti është ftuar...

Liberalizimi i vizave sot në agjendën e BE-së

Çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën do të kthehet sot në agjendën e ambasadorëve të vendeve të Bashkimit Evropian. Kështu kanë konfirmuar nga Presidenca...

Si të keni një jetë seksuale të shëndetshme martesore

Shenjat e një jete të shëndetshme seksuale Ndërtimi dhe mbajtja e një jete të mirë seksuale me partnerin tuaj kërkon që të dyve të vendosni...

Xhubleta shqiptare në UNESCO/ Yuri Kim: E mrekullueshme! Një nga veshjet më të bukura në botë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar pas lajmit se xhubleta është shqiptare është regjistruar në UNESCO. Përmes një postimi në...

Horoskopi

BOTA