Horoskopi ditor e Marte 25 Prill 2023

DASHINë përgjithësi dita e sotme do jetë e zakonshme dhe do dini të përshtateni më së miri me çdo gjë. Për ju të dashuruarit qetësia do mbizotërojë në çdo moment dhe do e keni më të lehtë të flisni për çdo gjë me partnerin. Kënaqësitë do jenë të paimagjinueshme. Ju beqarët gjithashtu do i keni mendimet më të qarta dhe do dini si të joshni dhe çfarë hapash të bëni. Në punë do jeni shumë të fokusuar dhe do keni rendiment të shkëlqyer. Shefat do jenë krenarë që ju kanë në kompani dhe mund t’iu propozojnë gjëra të reja. Në planin financiar do mbizotërojë gjithë kohës ekuilibri dhe do ndiheni më mirë kur të shpenzoni.

DEMI

Do ketë disa gjëra që do ju shqetësojnë gjatë kësaj dite dhe nuk do jeni të qetë. Mundohuni të gjeni një mënyrë për t’u organizuar si duhet. Për ju që keni një lidhjen nuk priten momente të qëndrueshme. Shpesh mund të lindin edhe mosmarrëveshje të vogla dhe do ndiheni keq. Për veprimet ose mosveprimet tuaja. Ju beqarët nuk duhet të nxitoheni për asgjë, por duhet t’ia lini gjërat kohës. Vetëm në këtë mënyrë jeta ka për t’iu ndryshuar për mirë. Në punë do bëni mirë të shkëmbeni ide me kolegët sepse mund të frymëzoheni për detyrat që iu janë dhënë. Sipas horoskopi.vip , buxhetin duhet ta menaxhoni me më tepër përkujdes në mënyrë që gjithçka të ece si duhet.

BINJAKËT

Mërkuri do jetë jo pak mbështetës për jetën tuaj sot. Ai do ju nxitë të jeni edhe më praktikë dhe gati për çdo sfidë. Për ju të dashuruarit do jetë një ditë mjaft sensuale. Do ndiheni vërtet mirë në krahët e partnerit tuaj dhe do ndiheni gati për të marrë vendime të rëndësishme. Ju beqarët nuk do jeni ende gati për të bërë ndryshime të statusit dhe do refuzoni disa mundësi të mira. Në punë do dini si t’i shprehni idetë tuaja dhe gjithçka do mund t’iu konkretizohet. Priten ditë shumë më të bukura në vijim. Në planin financiar keni për të pasur probleme serioze nëse nuk merrni masa sa më shpejt.

GAFORRJA

Nëse keni dyshime për çështje të caktuara më mirë bëhuni të duruar dhe mos hidhni hapa të nxituara. Nëse keni një lidhje mos ju besoni atyre që do ju thonë të tjerët për partnerin sepse do mundohen vetëm t’iu prishin harmoninë dhe rehatinë. Ju beqarët më në fund do realizoni takimet që keni ëndërruar gjithmonë dhe jeta do ju marrë drejtimin e duhur. Do ndiheni më të plotësuar. Në punë do jeni shumë korrektë dhe do e bëni çdo gjë me plan të detajuar. Pozicioni juaj në grup do forcohet edhe më tepër. Në planin financiar do jeni shumë të logjikshëm dhe të kujdesshëm prandaj situata ka për të qenë e mrekullueshme.

LUANI

Dita e sotme mund të fillojë në mënyrë të shkëlqyer, por me kalimin e orëve situata do normalizohet jashtëzakonisht. Për ju të dashuruarit mund të ketë ndonjë debat të vogël, por asgjë për t’u alarmuar. Gjithçka do zgjidhet sa hap e mbyll sytë. Për ju beqarët do ketë të reja në jetën sentimentale, vetëm se nuk duhet të nxitoheni shume për asgjë. Duhet menduar edhe për të ardhmen. Në punë duhet t’iu jepni prioritet gjërave thelbësore dhe jo të merreni me detaje pa rëndësi të madhe. Financat do jenë goxha të mira dhe nuk do keni për çfarë të shqetësoheni. Familjarët gjithsesi do jenë atje për çdo rast rreziku.

VIRGJËRESHA

Dielli dhe Urani do ua bëjë gjërat edhe më të lehta sot. Kjo do ju bëjë të ndiheni plotësisht të qetë në çdo moment. Ju të dashuruarit do keni një lidhje të qëndrueshme dhe do i shprehin më shumë se më parë ndjenjat tuaja. Ambienti do jetë rozë. Ju beqarët nuk do jeni me fat në dashuri dhe do vazhdoni të mbeteni të vetmuar siç keni qenë. Në punë do keni një ditë të mbushur me risi të këndshme që do ju shtojnë edhe më shumë dëshirën për të hedhur hapa para. Në planin financiar do jeni plot kurajë dhe guxim. Do arrini t’i keni gjithë kohës nën kontroll të ardhurat dhe ka mundësi që për disa gjendja të përmirësohet.

PESHORJA

Plutoni do ua forcojë imagjinatën gjatë kësaj dite dhe do i keni mendimet më të qarta. Nëse keni një lidhje duhet patjetër të bëni ndryshime në pamje në mënyrë që ta surprizoni atë që keni në krah. Të gjithë duhet të bëjnë herë pas here ndryshime të tilla. Ju beqarët do jeni gati për të hedhur hapa, por mundësitë e sotme nuk do jenë shumë të mira. Sipas horoskopi.vip  në punë do keni ende vështirësi me projektet që keni nisur, por nuk duhet të dorëzoheni. Më i fituar është ai që duron. Nëse në planin financiar keni pasur probleme, edhe sot gjendja ka për të mbetur e paqëndrueshme.

AKREPI

Gjatë kësaj dite, edhe falë mbështetjes së planetëve do arrini të pozicionoheni si duhet  dhe do i bëni gjërat me shumë kujdes. Ju të dashuruarit do jeni shumë tolerantë dhe të kuptueshëm me partnerin prandaj mes jush nuk do krijohet as hendeku më i vogël. Qetësia dhe harmonia do mbizotërojë në çdo moment. Ju beqarët do keni një ditë interesante dhe të mbushur me flirtime. Në punë disa gjëra mund të fillojnë të ndërlikohen, por ju do jeni të zotët për të ndrequr çdo gjë në moment. Shumë gjëra do ndryshojnë njëherë e mirë për ju. Buxheti do kërkojë ende përkujdes e maturi.

SHIGJETARI

Gjatë kësaj dite do ju lindin shumë ide në kokën tuaj, por në fakt nuk do bëni asnjë përpjekje për t’i vënë ato në zbatim. Për ju të dashuruarit rutina do jetë mbizotëruese në çdo kohë. Në disa momente mund të lindin edhe mosmarrëveshje të forta me partnerin. Ju beqarët do qëndroni pas miqve të ngushte dhe nuk do e ndieni nevojën për të pasur dikë në krah. Në punë do fokusoheni tek gjërat që keni për të bërë dhe do përhumbeni në to. As nuk do flisni e as nuk do shoqëroheni me kolegët. Buxheti nuk do jetë i keq, megjithatë do bëni mirë të mos shpenzoni pa u menduar mirë. Në këtë mënyrë do shmangni edhe problemet.

BRICJAPI

Sot ose mund të rregulloni ose mund të prishni gjithçka që keni ndërtuar deri më sot. Bëjini sytë katër dhe mos nxitoni të merrni vendime. Për ju të dashuruarit do jetë një ditë e rrezikshme kjo e sotmja. Do keni probleme goxha serioze me partnerin dhe mund të thoni edhe gjëra që nuk do duhej. Ju beqarët do vazhdoni të ëndërroni dhe realiteti do ju duket tej mase trishtues. As në punë gjerat nuk do jene të lehta. Do jeni përgjegjës të disa problemeve dhe shefat do ju kritikojnë ashpër. Në planin financiar do i zgjidhni një e nga një të gjitha problemet. Do ndiheni shumë të qetë dhe mund të bëni edhe ndonjë shpenzim më tepër.

UJORI

Nuk do jeni me humor të mirë gjatë kësaj ditë megjithatë më mirë lërjani çdo gjë kohës dhe mos kërkoni me ngulm të bëni ndryshime në asnjë aspekt. Ju të dashuruarit do i bëni të gjitha përpjekjet e mundshme për t’u kuptuar më mirë me partnerin dhe për të pasur një ditë më emocionuese. Ju beqarët duhet t’i jepni rëndësinë e duhur pamjes së jashtme sepse shumë persona mund të tërhiqen prej saj. Në punë do vazhdoni me qetësi atë që keni nisur dhe nuk do ndodhë asgjë e jashtëzakonshme. Me shpenzimet duhet të tregoheni më të moderuar dhe gjendja ka për të mbetur e mirë.

PESHQIT

Gjërat për ju nuk do shkojnë shumë mirë sot. Nëse keni një lidhje kujdes me hapat që do hidhni sepse mund t’iu sjellin pasoja të paimagjinueshme. Do jeni shumë provokues dhe ndonjëherë do ju dalë situata jashtë kontrollit. Kujdes sepse mund të keni probleme serioze me partnerin. Ju beqarët do keni një ditë plot pasion dhe entuziazëm, por nuk dihet nëse do mund të hidhni hapat e duhura për lidhje serioze. Në punë idetë do i keni të mira, por duhet t’i vini në zbatim. Mos prisni gjithë kohës nga të tjerët. Financat do vazhdojnë të mbeten të mira nëse vazhdoni t’i menaxhoni si kohët e fundit.

“Milionat, pozitat e larta, femrat, akuzat”- Si u bë i famshëm Silvio Berlusconi?

Në botën plot labirinte të politikës italiane, Silvio Berlusconi, ishte njeriu që diti të përziente më mirë se kushdo tjetër biznesin me jetën publike. Personaliteti...

10 vendet që nuk duhen vizituar kurrë

Lexie Alford mban rekordin Guinness si personi më i ri që ka udhëtuar në çdo shtet të botës. 25-vjeçarja amerikane ka qenë në 196 shtete...

Ekspertët befasojnë me paralajmërimin e fundit, ja çfarë do të ndodhë me njerëzimin

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

Raportimi i frikshëm i Microsoft: AI ka elementë të logjikës njerëzore!

Prej disa kohësh tashmë, inteligjenca artificiale po pushton gjithmonë e më shumë jetët tona, si një tentativë e frikshme për të zëvëndësuar tiparet e...

Vdes George Soros? Publikohet lajmi që shokoi botën

Thashethemet për vdekjen e financierit George Soros kanë vërshuar sërish internetin. Investitori, biznesmeni dhe kryefinancieri hungarez amerikan njihet më së shumti për punën e...

RAJONI

All

“Serbia e ka humbur njëherë e përgjithmonë Kosovën”, Rama: Kosova duhet të shpallë zgjedhje të menjëhershme

Kryeministri Edi Rama, shprehet se qëndrimi i tij në lidhje me situatën në veri të Kosovës, është i njëjtë me atë të liderëve të...

Rama: Ushtria serbe nuk i prek dot një fije floku Kosovës, thjesht i vjen vërdallë për konsum të brendshëm

Duke folur për zhvillimet në veri të Kosovës, kryeministri Edi Rama thotë se lëvizja e ushtrisë së Serbisë pranë kufirit është për konsum të...

New York Times zbulon lidhjet e presidentit serb me botën e krimit, ja çfarë pretendohet

Revista javore e gazetës Nju Jork Tajms, ka botuar një artikull të gjatë, ku zbulon lidhje të pretenduara të presidentit serb, Aleksandër Vuçiç me...

Vritet i akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria

akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria ka mbetur i vrarë në Zagreb. Mediat vendase bëjnë me dije se ngjarja...

Çanak: Kosova u fitua me luftë më 1912 dhe u humb me luftë më 1999

Nenad Çanak, ish-kryetar i Lidhjes së Socialdemokratëve të Vojvodinës dhe një nga liderët e Opozitës Demokratike të Serbisë (DOS), ka kujtuar kohën sa ishte...

Deklarata tronditëse e Abazoviç: Gabimi më i madh i mafias ishte që nuk më vrau

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka reaguar pas akuzave të ish-kryeprokurorit special Milivoj Katniç për lidhjet e tij me klanin kriminal Skaljar.duke...

Kompania Kosovare Royal/ Ndërton hotelin luksoz “Jadran”, nënshkruhet marrëveshje milionëshe në Mal të Zi

Është bërë nënshkrimi i Aneksit IV i kontratës në vlerë prej mbi 40 milionë euro për ndërtimin e hotelit me pesë yje në qendër...

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES

rubrika rozË