<

Frizura që keni ju zbulonë se çfarë jeni në shtrat

Frizura goxha shumë mund të tregojë për ndonjë person, mirëpo mund të zbulojë edhe dëshirat seksuale? Ekspertët e pohojnë këtë!

Ja se çfarë zbulon secila frizurë kur është fjala për shkathtësitë në shtrat. Natyrisht, nuk mendohet me atë rast për frizurën intime, transmeton Telegrafi.

Bisht kali
Femrat të cilat i lidhin bisht flokët dinë të jenë tejet të zjarrta në shtrat. Në vend që të fshihet pas flokëve, ajo ato i largon nga sytë, ndërkaq në këtë mënyrë tregon vetëbesim të lartë seksual.

Ajo e do seksin e shpejtë dhe të ashpër, d.m.th., “në shpejtësi”, mirëpo në thellësinë e shpirtit do të pëlqente edhe pak romantikë dhe seks të lehtë.

Secila qime në vend të vetin
Femrat me frizurë të tillë më të kënaqura janë kur ato caktojnë terminet për të bërë seks dhe rrallë i lënë meshkujt t’i udhëheqin.

Bindeni që t’ia mbyllni sytë me shami. Atëherë do të jetë e detyruar që t’ju lejojë të merrni kontrollin në duart tuaja, ndërkaq do të bëhet si një tigreshë e vërtetë.

Flokë të shprishura
Kjo frizurë tregon që dama e tillë ndihet mirë me vetveten. Femrat e tilla janë të relaksuara si në jetë ashtu edhe në seks.

Do t’ju dorëzohet në shtrat dhe më së shpeshti janë të gatshme për seks kudoqoftë dhe kurdo që të ndiejë nevojën për të bërë seks.

Flokët të mbledhura në mënyrë të shkujdesur
Damat me frizurat e këtilla e dëshirojnë shumë glamurin dhe kënaqen me kujdesin që ua kushtojnë meshkujt.

Qafa paraqet pjesën më seksipile të trupit të femrës dhe duke e bartur frizurën e këtillë ajo në mënyrë të pavetëdijshme zbulon që është e gatshme edhe për flirt.

Bill Gates parashikon atë që do të ndodhë në 5 vitet e ardhshme

Bill Gates, themeluesi i Microsoft, mori pjesë në një nga samitet e fundit të revistës “Forbes”, ku bëri një parashikim të asaj që do...

Pamjet para dhe pas uraganit në Florida: Hotele të rrafshuara me tokë

Imazhet nga Administrata Kombëtare Oqeanike dhe Atmosferike (NOAA) tregojnë shkallën e dëmit të shkaktuar nga uragani Ian në Florida. Valët e stuhisë lanë shumë vila...

Hill: S’ka analogji me Ukrainën, Putinit s’i intereson Kosova

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka deklaruar se presidenti rus, Vladimir Putin, nuk ka kurrfarë pretendimesh ndaj Kosovës. Sipas tij, ai po përmend...

​Gjermanët llogarisin sa kushton rritja e fëmijëve deri 18-vjeç, kjo është shuma

Mesatarja e shpenzimeve të prindërve për rritjen e një fëmije deri në moshën 18 vjeçare është rreth 150 mijë euro në Gjermani, sipas një...

Rritja e çmimit të energjisë, britanikët djegin faturat në rrugë (VIDEO)

Qytetarët në Mbretërinë e Bashkuar kanë dalë në rrugë kundër energjisë së shtrenjtë. Dhjetëra demonstrata në qytete të ndryshme me demonstrues të gatshëm për...

RAJONI

All

“Nuk do të ketë një Kosovë të pavarur siç e planifikon Berlini”, presidenti Vuçiç i përgjigjet diplomatit gjerman

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, njihet për qëndrimin e tij kundër Kosovës. Në deklaratat e tij të shpeshta ai ka ripërsëritur se Serbia nuk do...

Greqia kërkon ndihmë nga Shqipëria për punëtorë sezonalë

Disa rajone në Greqi po kërkojnë punëtorë sezonalë nga Shqipëria, për të përballuar vjeljen e prodhimeve bujqësore dhe frutore të vjeshtës. Afrimi i sezonit të...

Diplomati i karrierës drejtonte një rrjet spiunësh rusë në Mal të Zi

Radomir Sekuloviq, ish-punonjës shumëvjeçar i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Malit të Zi, dyshohet se ka punuar me vite në shërbimin e inteligjencës...

Vuçiç i del kundër Putinit/ Serbia nuk do t’i njohë referendumet e Rusisë në Ukrainë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha të mërkurën se Serbia nuk do të njohë rezultatet e referendumeve të mbajtura në katër rajone të Ukrainës pjesërisht...

Marrëveshja Serbi-Rusi, ambasadori amerikan në Beograd: SHBA kërkon sqarime të menjëhershme

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill tha të hënën se Shtetet e Bashkuara duan “sqarim nga Serbia se çfarë ka nënshkruar me Rusinë në...

Nga momente gëzimi në atë tragjik/ “E kam mik të ngushtë”, vjehrra kap mat nusen në dasmë në tualet me të dashurin….

“Dashuri dhe tradhti” kjo është “telenovela” që u regjistrua një natë më parë në Akai të Greqisë, ku një dasmë është shndërruar në një...

Analisti Bugajski: Koha për të sanksionuar Serbinë, po i mbështetë kriminelët e luftës në Kremlin

Kanë ardhur reagimet e para pasi në margjinat e sesionit të 77-të të Asamblesë së Kombeve të Bashkuara, ministri i Punëve të Jashtme të...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES