<

Fotot/ E frikshme, Marina amerikane publikon aksidentalisht dokumente top-sekret ku flitet për…

Marina amerikane ka publikuar aksidentalisht disa dokumente top-sekret, ku flitet për kontaktin me UFO-t.

Dokumentet zbulojnë takime me dronë të panjohur që fluturojnë mbi gjashtë anije luftarake nga marsi deri në korrik 2019 – diçka që ka nxitur debatin rreth UFO-ve në Uashington DC.

Dosjet hedhin dritë mbi takimet që besohet se kanë qenë me dronë të panjohur dhe jo me objekte vërtet të pashpjegueshme, por vazhdojnë të ngrenë pikëpyetje.

Anijet misterioze përshkruhen si herë pas here duke bërë afrime “të rrezikshme” në anijet amerikane dhe që vijnë në vetëm 500 këmbë prej tyre.

Dronët duket se rrethojnë anijet shpesh pa komunikim – dhe disa prej tyre fluturojnë mbi anije.

Dhe nuk përmendet asnjë anije luftarake amerikane që qëllon mbi anijen misterioze, pavarësisht afërsisë së tyre me to.

Dokumentet sugjerojnë se disa nga këta dronë ka të ngjarë të jenë mjete spiune që mbledhin të dhëna.

Dhe pasi skedarët u ngarkuan aksidentalisht në fillim të kësaj jave, ato janë fshirë që atëherë nga Marina e SHBA.

Dronët – të përshkruar si “stili i katërkopterëve” – ??varionin në qëndrim nga 1,400 këmbë deri në një lartësi mahnitëse 21,000 këmbë.

Hartat e publikuara në dosje tregojnë dronët që qarkullojnë anijen luftarake nga rreth orës 4 të mëngjesit deri në orën 18:00.

UFO-t tani po diskutohen nga ish-zyrtarë të inteligjencës, ish-ushtarakë, ligjvënës, NASA, madje edhe ish-presidenti Barack Obama dhe Bill Clinton.

Fotot/ E frikshme, Marina amerikane publikon aksidentalisht dokumente top-sekret

“Kina po përgatitet të na pushtojë”, ministri i Jashtëm i Tajvanit del me deklaratën e jashtëzakonshme dhe ngre alarmin

Ministri i Jashtëm i Tajvanit tha të martën se Kina po përdorte stërvitjet ushtarake që nisi në shenjë proteste kundër vizitës së Nancy Pelosit,...

Ngjarje e rëndë/ Polici ekzekuton me plumb në kokë kampionin botëror të arteve marciale. Detajet…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën diele në Brazil, pasi është ndarë nga jeta në mënyrë tragjike një nga legjendat e arteve marciale,...

Gazetarja spiune ruse del me një version të saj për dëbimin nga Kosova

Spiunja ruse në petkun e gazetares, Daria Aslamova, pas shpalljes e padëshirueshme nga Kosova, ka dalë me një rrëfim të botuar në gazetën ruse “Komsomolskaya...

Reuters shkruan për arrestimin e gazetares ruse në Kosovë: Rusia aleat kryesor i Serbisë

Mediumi prestigjioz Reuters, ka shkruar për ndalimin e hyrjes në Kosovë që i është bërë gazetares ruse të shtunën. Rueters shkruan se këtë njoftim dje e...

“Seks për intervista”, spiunes ruse që u ndalua në Kosovë i del fotografia me Karaxhiqin

Spinues ruse Daria Aslamova i është publikuar një fotografi me ish-presidentin e Republikës Serbe të Bosnjës, Radovan Karaxhiq. Virussia, një faqe me serie dokumentarësh e...

RAJONI

All

Gazetarja spiune ruse del me një version të saj për dëbimin nga Kosova

Spiunja ruse në petkun e gazetares, Daria Aslamova, pas shpalljes e padëshirueshme nga Kosova, ka dalë me një rrëfim të botuar në gazetën ruse “Komsomolskaya...

E tmerrshme/ Detaje tronditëse nga 17-vjeçarja që u vra nga i dashuri. Më herët ishte përdhunuar nga dy shqiptarë dhe një 83 vjeçar

Media greke ka publikuar detaje tronditëse nga ngjarja e rëndë që ndodhi pak ditë më parë në Greqi, ku një 17-vjeçare u vra nga...

Janjiq: Edhe nëse krijohet Asociacioni, Serbia nuk do ta njohë Kosovën

Asociacioni i Komunave me Shumicë serbe, tash e 9 vjet mbetet një nga temat më të përfolura në Kosovë. Kosova dhe Serbia kanë arritur...

Tensionet në veri të Kosovës, kërcënon Vuçiç: Ne jemi Serbia, nuk kemi frikë nga askush

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç, ka reaguar ashpër ndaj situatës së tensionuar në veri të Kosovës. Ai tha se ua ka bërë të qartë liderëve...

Ish-ushtaraku italian: Ja tmerri që do të përjetojë Serbia nëse i hap luftë Kosovës

Eksperti Italian u shpreh se Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka marrë një mesazh të qartë nga ushtarakët e tij në Shtabin e Përgjithshëm....

Vuçiq i lavdëron serbët në veri pas tensioneve, i quan guximtarë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka reaguar aps takimit që e kishte me Shtabin e Përgjithshëm të ushtrisë serbe, duke i falënderuar serbët për...

“Serbia e nxitur nga Rusia mund të…”, eurodeputeti lëshon paralajmërimin e frikshëm

Riho Terras, eurodeputet, ka thënë se Serbia mund ta sulmojë Kosovën, duke u frymëzuar nga Rusia e Vladimir Putinit. Ai tha se NATO-ja dhe Bashkimi...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES