Financat tuaja do të kapin majat, të bëhen gati këto 3 shenja të horoskopit

Për shkak të ndikimit mes lidhjes së Venusit me Uranin, disa shenja të zodiakut do të vazhdojnë të kenë një kohë të mirë edhe për disa ditë të tjera kryesisht në lidhjet e tyre të dashurisë. Për sa i përket financave, megjithatë, shenjat e mëposhtme kanë fatin në anën e tyre në ditët në vijim.

Binjakët

Në biznesin e Binjakëve parashikohen zhvillime pozitive për muajin shkurt. Mundësitë për avancim dhe fillime të reja që ofrojnë më shumë të ardhura janë përpara dhe shumë prej jush do të shohin rritjen e llogarive tuaja bankare.

Luani

Në gjysmën e dytë të muajit do të arrini të rregulloni më mirë financat, pasi pas datës 19 shkurt do të ndjeni rritje të kreativitetit dhe produktivitetit. Venusi në Peshqit në datën 20 gjithashtu ndihmon për të rritur të ardhurat tuaja.

Ujori

Financat janë mjaft shqetësuese për ju në shkurt dhe Afërdita dë të fillojë t’iu favorizojë deri në datën 19 të muajit. Më në fund, ekziston një ekuilibër midis të ardhurave dhe shpenzimeve dhe një burim i ri të ardhurash mund të lindë nga asetet tuaja, dhe kjo do t’ju japë një mundësi për të planifikuar më mirë të ardhmen tuaj të afërt.

  10 vendet që nuk duhen vizituar kurrë

  Lexie Alford mban rekordin Guinness si personi më i ri që ka udhëtuar në çdo shtet të botës. 25-vjeçarja amerikane ka qenë në 196 shtete...

  Ekspertët befasojnë me paralajmërimin e fundit, ja çfarë do të ndodhë me njerëzimin

  Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

  Raportimi i frikshëm i Microsoft: AI ka elementë të logjikës njerëzore!

  Prej disa kohësh tashmë, inteligjenca artificiale po pushton gjithmonë e më shumë jetët tona, si një tentativë e frikshme për të zëvëndësuar tiparet e...

  Vdes George Soros? Publikohet lajmi që shokoi botën

  Thashethemet për vdekjen e financierit George Soros kanë vërshuar sërish internetin. Investitori, biznesmeni dhe kryefinancieri hungarez amerikan njihet më së shumti për punën e...

  10 vendet më të mira për të jetuar në 2023

  Po kërkoni të zhvendoseni dhe dëshironi të dini se ku është jetesa më e mirë? Përgjigjen jua jep US News & World Report, bazuar...

  RAJONI

  All

  “Serbia e ka humbur njëherë e përgjithmonë Kosovën”, Rama: Kosova duhet të shpallë zgjedhje të menjëhershme

  Kryeministri Edi Rama, shprehet se qëndrimi i tij në lidhje me situatën në veri të Kosovës, është i njëjtë me atë të liderëve të...

  Rama: Ushtria serbe nuk i prek dot një fije floku Kosovës, thjesht i vjen vërdallë për konsum të brendshëm

  Duke folur për zhvillimet në veri të Kosovës, kryeministri Edi Rama thotë se lëvizja e ushtrisë së Serbisë pranë kufirit është për konsum të...

  New York Times zbulon lidhjet e presidentit serb me botën e krimit, ja çfarë pretendohet

  Revista javore e gazetës Nju Jork Tajms, ka botuar një artikull të gjatë, ku zbulon lidhje të pretenduara të presidentit serb, Aleksandër Vuçiç me...

  Vritet i akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria

  akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria ka mbetur i vrarë në Zagreb. Mediat vendase bëjnë me dije se ngjarja...

  Çanak: Kosova u fitua me luftë më 1912 dhe u humb me luftë më 1999

  Nenad Çanak, ish-kryetar i Lidhjes së Socialdemokratëve të Vojvodinës dhe një nga liderët e Opozitës Demokratike të Serbisë (DOS), ka kujtuar kohën sa ishte...

  Deklarata tronditëse e Abazoviç: Gabimi më i madh i mafias ishte që nuk më vrau

  Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka reaguar pas akuzave të ish-kryeprokurorit special Milivoj Katniç për lidhjet e tij me klanin kriminal Skaljar.duke...

  Kompania Kosovare Royal/ Ndërton hotelin luksoz “Jadran”, nënshkruhet marrëveshje milionëshe në Mal të Zi

  Është bërë nënshkrimi i Aneksit IV i kontratës në vlerë prej mbi 40 milionë euro për ndërtimin e hotelit me pesë yje në qendër...

  rubrika rozË

  EKONOMI

  SHOWBIZI

  BIZNES