<

Ekskluzive: Ky është i arrestuari në Prizren që dyshohet për grabitjen e armatosur në ‘Ex Fis’

Gazeta Sinjali raportoi sot për bastisjet që u kryen në një fshat të Prizrenit që rezultuan me arrestimin e të dyshuarit për grabitjen e armatosur në pompën e derivateve ‘Ex Fis’ në Piranë të Prizrenit, më 4 korrik. Gjatë kontrolleve në fshatin Serbicë e Ulët të Prizrenit, u arrestua një person i dyshuar dhe u sekuestruan një armë zjarri e një palë dorëza.

Burimet nga Prokuroria kanë bërë me dije se personi i arrestuar është Daniel Tushaj, i cili u kap nën dyshimet se është i përfshirë në këtë rast.

Lajmin për arrestimin e tij e ka konfirmuar për Gazetën Sinjali edhe togeri i Policisë në Prizren, Shaqir Bytyqi.

Sot në mëngjes është kryer një bastisje në fshatin Serbicë e Ulët lidhur me dyshimet që ka të bëjë me grabitjen e armatosur në fshatin Piranë në pompën e benzinës ‘Ex Fis’. Gjatë bastisjes është gjetur një armë e cila dyshohet se është përdorur në grabitje. Arma është sekuestruar dhe është arrestuar personi i dyshuar, i cili është duke u intervistuar në stacion”, tha Bytyqi për Sinjalin.

Një ditë pasi ndodhi rasti, Sinjali kishte publikuar pamje ekskluzive nga momenti i grabitjes së 3 mijë eurove, ku shihet hajni duke hyrë në pompën e derivateve me kallash në dorë.

Në pamje po ashtu shihet se posa i dyshuarin hyn brenda, nën kërcënimin e armës, hani i jep një qese plastike shitësit, i cili për pak minuta ia mbush me para dhe më pas zhduket nga vendi i ngjarjes.

“Kina po përgatitet të na pushtojë”, ministri i Jashtëm i Tajvanit del me deklaratën e jashtëzakonshme dhe ngre alarmin

Ministri i Jashtëm i Tajvanit tha të martën se Kina po përdorte stërvitjet ushtarake që nisi në shenjë proteste kundër vizitës së Nancy Pelosit,...

Ngjarje e rëndë/ Polici ekzekuton me plumb në kokë kampionin botëror të arteve marciale. Detajet…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën diele në Brazil, pasi është ndarë nga jeta në mënyrë tragjike një nga legjendat e arteve marciale,...

Gazetarja spiune ruse del me një version të saj për dëbimin nga Kosova

Spiunja ruse në petkun e gazetares, Daria Aslamova, pas shpalljes e padëshirueshme nga Kosova, ka dalë me një rrëfim të botuar në gazetën ruse “Komsomolskaya...

Reuters shkruan për arrestimin e gazetares ruse në Kosovë: Rusia aleat kryesor i Serbisë

Mediumi prestigjioz Reuters, ka shkruar për ndalimin e hyrjes në Kosovë që i është bërë gazetares ruse të shtunën. Rueters shkruan se këtë njoftim dje e...

“Seks për intervista”, spiunes ruse që u ndalua në Kosovë i del fotografia me Karaxhiqin

Spinues ruse Daria Aslamova i është publikuar një fotografi me ish-presidentin e Republikës Serbe të Bosnjës, Radovan Karaxhiq. Virussia, një faqe me serie dokumentarësh e...

RAJONI

All

Gazetarja spiune ruse del me një version të saj për dëbimin nga Kosova

Spiunja ruse në petkun e gazetares, Daria Aslamova, pas shpalljes e padëshirueshme nga Kosova, ka dalë me një rrëfim të botuar në gazetën ruse “Komsomolskaya...

E tmerrshme/ Detaje tronditëse nga 17-vjeçarja që u vra nga i dashuri. Më herët ishte përdhunuar nga dy shqiptarë dhe një 83 vjeçar

Media greke ka publikuar detaje tronditëse nga ngjarja e rëndë që ndodhi pak ditë më parë në Greqi, ku një 17-vjeçare u vra nga...

Janjiq: Edhe nëse krijohet Asociacioni, Serbia nuk do ta njohë Kosovën

Asociacioni i Komunave me Shumicë serbe, tash e 9 vjet mbetet një nga temat më të përfolura në Kosovë. Kosova dhe Serbia kanë arritur...

Tensionet në veri të Kosovës, kërcënon Vuçiç: Ne jemi Serbia, nuk kemi frikë nga askush

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç, ka reaguar ashpër ndaj situatës së tensionuar në veri të Kosovës. Ai tha se ua ka bërë të qartë liderëve...

Ish-ushtaraku italian: Ja tmerri që do të përjetojë Serbia nëse i hap luftë Kosovës

Eksperti Italian u shpreh se Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka marrë një mesazh të qartë nga ushtarakët e tij në Shtabin e Përgjithshëm....

Vuçiq i lavdëron serbët në veri pas tensioneve, i quan guximtarë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka reaguar aps takimit që e kishte me Shtabin e Përgjithshëm të ushtrisë serbe, duke i falënderuar serbët për...

“Serbia e nxitur nga Rusia mund të…”, eurodeputeti lëshon paralajmërimin e frikshëm

Riho Terras, eurodeputet, ka thënë se Serbia mund ta sulmojë Kosovën, duke u frymëzuar nga Rusia e Vladimir Putinit. Ai tha se NATO-ja dhe Bashkimi...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES