3 Shenjat e Zodiakut që kurrë nuk do t’ju bëjnë të ndiheni të plotësuar emocionalisht!

Disa shenja të zodiakut mund të duken emocionalisht të ftohta dhe të largëta, duke e bërë të vështirë për ju lidhjen me to. Kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht se ka ndonjë gjë të gabuar me ata ose me ju; thjesht do të thotë që keni nevoja të ndryshme në një marrëdhënie. Është gjithmonë e rëndësishme të dini se personi për të cilin dëshironi të jeni emocionalisht më i disponueshëm mund të mos i plotësojë kërkesat tuaja emocionale pasi të gjithë kanë nevoja të ndryshme emocionale. Çdo person ka një personalitet unik, dhe disa njerëz thjesht mund ta kenë më të vështirë të lidhen emocionalisht se të tjerët.

Për të ditur më shumë, shikoni këto 4 zodiakë që mund të mos jenë në gjendje t’ju bëjnë të ndiheni të plotësuar emocionalisht.

1. Dashi

Njerëzit që i përkasin shenjës së Dashit shpesh janë tepër të preokupuar me gjithçka që dëshirojnë gjatë jetës së tyre. Megjithatë, një partner mund ta ketë të vështirë të kuptojë këtë mendim kur bëhet fjalë për të qenë emocionalisht i pranishëm në marrëdhënie, gjë që mund t’i bëjë ata të ndihen të paplotësuar emocionalisht. Ata mund të mos ndjejnë nevojën për të komunikuar emocionet e tyre në një marrëdhënie, gjë që i pengon ata të marrin në konsideratë reagimin emocional të partnerit të tyre.

2. Shigjetari

Shigjetari vlerëson pavarësinë e tij dhe preferon të mbajë një distancë nga çdo gjë që mund t’i bëjë ata të ndjehen të pambrojtur, veçanërisht partnerët e tyre në një marrëdhënie romantike. Ata janë të fiksuar pas argëtimit dhe aventurës dhe nuk kanë dëshirë të mbeten të bllokuar në rrjetën e kaosit emocional. Ata mund t’i konsiderojnë partnerin si të munguar emocionalisht pasi nuk do të donin që marrëdhënia e tyre të ndërhynte në mënyrën e tyre të jetesës.

3. Bricjapi

Bricjapët janë individë jashtëzakonisht praktikë që priren t’i japin një premisë më të madhe arsyes dhe logjikës. Ata janë lloji i njerëzve që kurrë nuk do të lejojnë një person tjetër të vendosë se sa të lumtur janë dhe do të jenë gjithmonë të kënaqur me veten e tyre. Duke qenë se ata nuk ndiejnë nevojën për të kaluar kohë me partnerin e tyre, gjë që mund t’i bëjë ata të ndihen të largët emocionalisht në një marrëdhënie, kjo mund të jetë një nga arsyet pse partneri i tyre nuk duket se kurrë nuk e përjeton atë përmbushje emocionale nga Bricjapët.

“Milionat, pozitat e larta, femrat, akuzat”- Si u bë i famshëm Silvio Berlusconi?

Në botën plot labirinte të politikës italiane, Silvio Berlusconi, ishte njeriu që diti të përziente më mirë se kushdo tjetër biznesin me jetën publike. Personaliteti...

10 vendet që nuk duhen vizituar kurrë

Lexie Alford mban rekordin Guinness si personi më i ri që ka udhëtuar në çdo shtet të botës. 25-vjeçarja amerikane ka qenë në 196 shtete...

Ekspertët befasojnë me paralajmërimin e fundit, ja çfarë do të ndodhë me njerëzimin

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

Raportimi i frikshëm i Microsoft: AI ka elementë të logjikës njerëzore!

Prej disa kohësh tashmë, inteligjenca artificiale po pushton gjithmonë e më shumë jetët tona, si një tentativë e frikshme për të zëvëndësuar tiparet e...

Vdes George Soros? Publikohet lajmi që shokoi botën

Thashethemet për vdekjen e financierit George Soros kanë vërshuar sërish internetin. Investitori, biznesmeni dhe kryefinancieri hungarez amerikan njihet më së shumti për punën e...

RAJONI

All

“Serbia e ka humbur njëherë e përgjithmonë Kosovën”, Rama: Kosova duhet të shpallë zgjedhje të menjëhershme

Kryeministri Edi Rama, shprehet se qëndrimi i tij në lidhje me situatën në veri të Kosovës, është i njëjtë me atë të liderëve të...

Rama: Ushtria serbe nuk i prek dot një fije floku Kosovës, thjesht i vjen vërdallë për konsum të brendshëm

Duke folur për zhvillimet në veri të Kosovës, kryeministri Edi Rama thotë se lëvizja e ushtrisë së Serbisë pranë kufirit është për konsum të...

New York Times zbulon lidhjet e presidentit serb me botën e krimit, ja çfarë pretendohet

Revista javore e gazetës Nju Jork Tajms, ka botuar një artikull të gjatë, ku zbulon lidhje të pretenduara të presidentit serb, Aleksandër Vuçiç me...

Vritet i akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria

akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria ka mbetur i vrarë në Zagreb. Mediat vendase bëjnë me dije se ngjarja...

Çanak: Kosova u fitua me luftë më 1912 dhe u humb me luftë më 1999

Nenad Çanak, ish-kryetar i Lidhjes së Socialdemokratëve të Vojvodinës dhe një nga liderët e Opozitës Demokratike të Serbisë (DOS), ka kujtuar kohën sa ishte...

Deklarata tronditëse e Abazoviç: Gabimi më i madh i mafias ishte që nuk më vrau

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka reaguar pas akuzave të ish-kryeprokurorit special Milivoj Katniç për lidhjet e tij me klanin kriminal Skaljar.duke...

Kompania Kosovare Royal/ Ndërton hotelin luksoz “Jadran”, nënshkruhet marrëveshje milionëshe në Mal të Zi

Është bërë nënshkrimi i Aneksit IV i kontratës në vlerë prej mbi 40 milionë euro për ndërtimin e hotelit me pesë yje në qendër...

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES

rubrika rozË