10 arsye pse disa njerëz kanë tradhtuar, që janë më të tmerrshme se vetë akti i tradhtisë

Tradhtia është një nga aktet më të neveritshme në një marrëdhënie, por akoma më shumë janë justifikimet që vijnë pas saj. Këtu janë 10 raste justifikimesh nga partneri, që disa vajza i kanë ndarë në rrjete sociale.

1. “Ai më tradhtoi sepse mendonte që undë duhet të përjetoja një traum, në mënyrë që të kisha një zhvillim në karakter… nuk po bëj shaka, ai është shkrimtar.”

2. “Sepse erdha në shtëpi me humor të keq

Sepse isha jashtë vendit

Sepse ishte i dehur

Por e preferuara ime është ‘nuk doja të të zgjoja'”

3. “Më tha që harrova që ishim në një lidhje bashkë.”

4. “Më tradhtoi sepse unë isha shumë e zënë duke planifikuar dasmën dhe nuk po i jepja vëmendje.

5. “Nuk dinte se si të ma thoshte të ndaheshim, prandaj më tradhtoi.”

6. “Sepse unë nuk i depiloja këmbët çdo ditë.”

7. “Më tha që ja bën dhuratë për ditëlindje, kështu që nuk quhet tradhti.”

8. “Ajo e kishte detyruar t’i jepte numrin kështu që ish-i im duhet të shkonte deri në kinema për t’i thënë që kishte një të dashur.

9. “Ish-partneri im u justifikua duke më thënë që ishte e destinuar nga zoti që të ndodhte.”

10. “Arsyeja ishte që unë i kontrolloja gjithnjë telefonin dhe ai më tha: Doja të gjeje diçka aty brenda.”

Buzzfeed

“Milionat, pozitat e larta, femrat, akuzat”- Si u bë i famshëm Silvio Berlusconi?

Në botën plot labirinte të politikës italiane, Silvio Berlusconi, ishte njeriu që diti të përziente më mirë se kushdo tjetër biznesin me jetën publike. Personaliteti...

10 vendet që nuk duhen vizituar kurrë

Lexie Alford mban rekordin Guinness si personi më i ri që ka udhëtuar në çdo shtet të botës. 25-vjeçarja amerikane ka qenë në 196 shtete...

Ekspertët befasojnë me paralajmërimin e fundit, ja çfarë do të ndodhë me njerëzimin

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

Raportimi i frikshëm i Microsoft: AI ka elementë të logjikës njerëzore!

Prej disa kohësh tashmë, inteligjenca artificiale po pushton gjithmonë e më shumë jetët tona, si një tentativë e frikshme për të zëvëndësuar tiparet e...

Vdes George Soros? Publikohet lajmi që shokoi botën

Thashethemet për vdekjen e financierit George Soros kanë vërshuar sërish internetin. Investitori, biznesmeni dhe kryefinancieri hungarez amerikan njihet më së shumti për punën e...

RAJONI

All

“Serbia e ka humbur njëherë e përgjithmonë Kosovën”, Rama: Kosova duhet të shpallë zgjedhje të menjëhershme

Kryeministri Edi Rama, shprehet se qëndrimi i tij në lidhje me situatën në veri të Kosovës, është i njëjtë me atë të liderëve të...

Rama: Ushtria serbe nuk i prek dot një fije floku Kosovës, thjesht i vjen vërdallë për konsum të brendshëm

Duke folur për zhvillimet në veri të Kosovës, kryeministri Edi Rama thotë se lëvizja e ushtrisë së Serbisë pranë kufirit është për konsum të...

New York Times zbulon lidhjet e presidentit serb me botën e krimit, ja çfarë pretendohet

Revista javore e gazetës Nju Jork Tajms, ka botuar një artikull të gjatë, ku zbulon lidhje të pretenduara të presidentit serb, Aleksandër Vuçiç me...

Vritet i akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria

akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria ka mbetur i vrarë në Zagreb. Mediat vendase bëjnë me dije se ngjarja...

Çanak: Kosova u fitua me luftë më 1912 dhe u humb me luftë më 1999

Nenad Çanak, ish-kryetar i Lidhjes së Socialdemokratëve të Vojvodinës dhe një nga liderët e Opozitës Demokratike të Serbisë (DOS), ka kujtuar kohën sa ishte...

Deklarata tronditëse e Abazoviç: Gabimi më i madh i mafias ishte që nuk më vrau

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka reaguar pas akuzave të ish-kryeprokurorit special Milivoj Katniç për lidhjet e tij me klanin kriminal Skaljar.duke...

Kompania Kosovare Royal/ Ndërton hotelin luksoz “Jadran”, nënshkruhet marrëveshje milionëshe në Mal të Zi

Është bërë nënshkrimi i Aneksit IV i kontratës në vlerë prej mbi 40 milionë euro për ndërtimin e hotelit me pesë yje në qendër...

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES

rubrika rozË