Friday, February 3, 2023

Tentim vrasje në Pejë: 40-vjeçari plagoset me armë zjarri në oborrin e shtëpisë, të dyshuarit ikin

Kategori Lajme

Mëngjesin e së dielës u dëgjuan të shtëna me armë zjarri në rrugën “Gjon Serreqi” në Pejë, ku disa persona, akoma të paidentifikuar po dyshohen se kanë gjuajtur në drejtim të një 40-vjeçari, i cili ka mbetur i plagosur. Rasti, motivet e të cilit nuk dihen ka ndodhur është raportuar në Polici nga spitali, ku viktima mori trajtim mjekësor, raporton Sinjali.

Burimet nga Prokuroria kanë bërë me diej se rasti ka ndodhur në pikë të mëngjesit, kur viktima u gjuajt disa herë me armë zjarri, teksa ishte në oborrin e tij. I plagosur, ai hyri në shtëpi, por gjendja po i përkeqësohej, prandaj kërkoi ndihmë mjekësore.

Me t’u shtrirë në spital për trajtim, në vendin e ngjarjes ka dalë Policia, ku janë bërë ekzaminimet e nevojshme, me ç’rast janë gjetur disa prova dhe janë sekuestruar një gëzhojë e fishekë.

Viktima ka dhënë një deklaratë edhe para hetuesve policorë, ku ka rrëfyer në detaje se si u përballë me sulmin me armë zjarri, që e shqetësoi jashtë mase.

Me t’u përfunduar procedurat policore, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar inicimin e rastit si “vrasje në tentativë” dhe ndërmarrjen e të gjitha veprimeve hetimore, që çojnë në identifikimin dhe kapjen e personave të dyshuar.

Nënkryetari i Këshillit të Sigurimit rus, Dmitry Medvedev, ka kritikuar përpjekjet perëndimore për të justifikuar dërgesat e armëve në Kiev si një përpjekje të...
87 vite më parë, 28 janar të vitit 1936, u lind në Gjirokastër Ismail Kadareja, kolosi i letërsisë shqiptare.about:blank Ditëlindja e Kadares është nuk është...
Emisari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka lëshuar një cicërimë para pak minutash në Twitterin e tij, pasi zbarkoi në Prishtinë, raporton...
Gjermania konfirmon se do të furnizojë Ukrainën me tanke luftarake Leopard 2 dhe do të miratojë kërkesat e vendeve të tjera për të bërë...
Ndaj Charles McGonigal, ish-zyrtar i lartë i kundërzbulimit në FBI janë ngritur akuza për shkak se ndihmoi një oligark rus, në shkelje të sanksioneve...
"Bota po i afrohet rrezikut të Luftës së Tretë botërore përballë përgatitjeve të agresionit kundër Rusisë". Kjo është deklarata e fundit e zëvendëspresidentit të...

‘Nostradamusi i ri’ publikon parashikimin e Luftës së Tretë Botërore gjatë vitit 2023

“Nostradamusi i ri” është rishfaqur. Ai është Hamilton-Parker, që është emri i tij i vërtetë, por të gjithë e njohin me pseudonimin e lartpërmendur. Ai...

“Do futeni në një etape më të bukur”, horoskopi ditor për sot, e mërkurë 1 shkurt 2023

Dashi Nëse jeni ne një lidhje sot do futeni ne një etape shume here me te bukur se me pare. Çastet e lumtura do jene...

“Janë antiamerikanë dhe rebelë”, Walker tregon se çka i tha ambasadori Dell për Kurtin si aktivist dhe LVV-në

Ish-shefi i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka treguar se çka i tha ish-ambasadori amerikan në Kosovë, Christopher Dell, për kryeministrin,...

Rita Ora konfirmon zyrtarisht se është martuar, zbulon nëse do të mbajë mbiemrin e bashkëshortit

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora më në fund konfirmoi se është martuar me të dashurin Taika Waititi të premten, duke e përshkruar...

Medvedev bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse fillon Lufta e Tretë Botërore, gjithçka do bëhet pluhur

Nënkryetari i Këshillit të Sigurimit rus, Dmitry Medvedev, ka kritikuar përpjekjet perëndimore për të justifikuar dërgesat e armëve në Kiev si një përpjekje të...

Horoskopi

BOTA