<

TAXI TESLA e vendos Kosovën në epiqendër të zhvillimeve globale teknologjike – VIDEO

Pa ndotje, shpejtë, komfor e sigurt. E dini tashmë për kë flitet. Për “Tesla” veturën, revolucionin e shekullit të ri në fushën e teknologjisë e të transportit. Kosova, nuk është përjashtim nga bota, është në hap me vendet më të zhvilluara të globit. Veturat “Tesla”, janë venë në shërbim edhe të kosovarëve nëpërmes kompanisë Taxi Tesla në Prishtinë. E këtu nuk përfundon e gjithë madhështia.

Taxi Tesla, pasi filloi punën ditë më parë, falë mikpritjes së jashtëzakonshme dhe kënaqshmërisë së qytetarëve me shërbimet e saj, së shpejti do të shtoj kapacitetet. Flota e re e veturave, do zbarkoj dhe në të do të përfshihen edhe modelet më të reja të makinave.

Natyrshëm, me flotën e re, edhe banorët e qyteteve tjera të Kosovës, do e kenë mundësinë e shfrytëzimit të shërbimeve nga veturat më trendi në botë që nuk lirojnë asnjë ndotje në eter.

Rrugët e Prizrenit të bukur e Ferizajt energjik, Gjilanit të gjelbërt e Pejës rugovase, Taxi Tesla do t’i zbukuroj me markat më të avancuara të kësaj veture, për të vijuar më pas edhe shërbimet nëpër qytetet tjera të vendit. Dhe kjo sërish nuk është risia e fundit që do sjellë kompania Taxi Tesla.

Natyrshëm, me flotën e re, edhe banorët e qyteteve tjera të Kosovës, do e kenë mundësinë e shfrytëzimit të shërbimeve nga veturat më trendi në botë që nuk lirojnë asnjë ndotje në eter.

Së shpejti, nis shitja e veturave “Tesla” edhe në Kosovë

Ashtu sikur vetura “Tesla” po ndryshon kulturën botërore në kursim financiar e në mbrojtje të ambientit, Taxi Tesla, është e vendosur të kontribuoj që edhe në Kosovë të ndihet fryma e çlirimit ambiental e të ngritët niveli i komoditetit. Pos shërbimeve të taksive, Taxi Tesla së shpejti do të sjellë për shitje edhe veturat “Tesla”. Blerja e veturave do të mund të bëhet me kushte të favorshme për gjithë qytetarët e Kosovës. Për këtë çështje, Taxi Tesla do të njoftoj me kohë gjithë opinionin publik. Kujdesi ambiental dhe hapërimi me shtetet më të zhvilluara globale, nuk mbaron më kaq.

Kompania amerikane “Tesla”, do ndërtojë qendrën për mirëmbajtjen e veturave në Kosovë

Ngushtë në koordinim me kompaninë “Tesla” me seli në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Taxi Tesla, në plan afatshkurtër do të ndërtojnë në Kosovë qendrën për servisimin e këtyre automjeteve, e që do të mbuloj gjithë rajonin, meqë diç të tillë nuk ka në hapësirën e Ballkanit Perëndimor. Tashmë disa të rinj nga Kosovë, janë dërguar nga Taxi Tesla, për të mësuar mirëmbajtjen dhe kujdesin për veturën e shekullit të ri.

Edhe supermbushësit e baterive do instalohen në Kosovë

Për të qenë kujdesi në nivelin e prestigjiozes “Tesla”, në vendin tonë do të instalohen pika në të cilat do vendosën supermbushësit elektrik. Nga 13 deri në 18 minuta, secila veturë elektrike do të ketë mundësinë të mbushet me energji, për të vijuar shtigjet e reja. Kjo do të thotë, kursim maksimal të kohës për mbushjen e baterive të veturave dhe mbi të gjitha, kursim të jashtëzakonshëm financiar të udhëtimit, pasi me vetëm rreth 0.50 euro (50 cent) me Te

Fotot/ E frikshme, Marina amerikane publikon aksidentalisht dokumente top-sekret ku flitet për…

Marina amerikane ka publikuar aksidentalisht disa dokumente top-sekret, ku flitet për kontaktin me UFO-t. Dokumentet zbulojnë takime me dronë të panjohur që fluturojnë mbi gjashtë...

Pse shtimi i prodhimit nuk do ta parandalojë rritjen e çmimit të naftës?

Vendet që “varen” shumë prej karburanteve presin me padurim takimin e kësaj jave të kartelit të OPEC-ut, i cili do të vendos nëse do...

Johnson: Nëse Putin do të ishte femër, s’do të kishte luftë në Ukrainë

Kryeministri britanik Boris Johnson ka deklaruar se lufta në Ukrainë nuk do të kishte filluar nëse Vladimir Putin do të ishte grua. Ai sugjeroi...

Shqiptari vret turkun në Gjermani, autoritetet vendosin çmimin e lartë për “kokën” e të riut

Një i ri shqiptar ka vrarë një shtetas turk në Gjermani mbrëmjen e së hënës në Kiel. Sipas mediave gjermane Fisnik Hoxha ka qëlluar disa...

“Nëse vendet nordike…”/ Analiza e “REL”: Çfarë duhet të presim nga samiti kyç i NATO-s! Mund të ketë veto turke nga Erdogan

Udhëheqësit e NATO-s do të mblidhen në Madrid më 28-30 qershor për një nga takimet me të shumëpritura që aleanca ushtarake ka mbajtur kohët...

RAJONI

All

Shumë e rëndë/ I mbuluar me beton, gjendet trupi i një gruaje 38-vjeçare në bodrumin e banesës

Në bodrumin e shtëpisë u gjet trupi i pajetë i një 38-vjeçareje në Serbi, policia e gjeti gruan të mbuluar me beton. Shtëpia gjendet...

Ballkani, “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, ja “Dora e Zezë” serbe që nisi Luftën e Parë Botërore

Ballkani është një “fuçi baruti” e Evropës, duke i kthyer sytë nga historitë që ka kaluar. Kanë kaluar 107 vjet nga atentati në Sarajevë....

Serbia, pika ku mund të shpërthejë “Lufta e Tretë Botërore”, ja si po përpiqet Moska të helmojë Vuçiqin dhe pse NATO do të përfshihet...

Erërat e luftës po kërcënojnë gjithnjë e më shumë në Serbi, në zemrën pro Putinit të Ballkanit dhe rrjedhimisht të Evropës. Ndërsa në Ukrainë, Bashkimi...

Vuçiç “humb shpresat”: Ja pse Serbia nuk do të hyjë në Bashkimit Evropian për 7 vitet e ardhshme

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i ka humbur shpresat se Beogradi do të bëhet pjesë e Bashkimit Evropian. Ai ka thënë se rruga e...

Profesori amerikan në studio televizive serbe: Pavarësia e Kosovës, realitet për Serbinë

Edward Joseph, profesor në Universitetin Johns Hopkins në Uashington dhe ekspert për Ballkanin Perëndimor, e cilësoi si “sukses të madh” dështimin e samitit BE-Ballkani...

Ngjarje horror në Greqi/ Të lidhur me litar brenda në makinë, nënë e bir gjenden në fund të detit

Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur ditën e sotme në Selanik, ku nënë e bir janë gjetur pa jetë brenda makinës së tyre të...

VIDEO/ Kaos në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut : Arbër Ademi rrah deputetin

Një skenë dhune dhe fyerje është regjistruar në Parlamentin  Maqedonisë së Veriut, teksa Arbër Ademi ish ministër i arsimit është shfaqur shumë agresiv sot...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES