TAXI TESLA e vendos Kosovën në epiqendër të zhvillimeve globale teknologjike – VIDEO

Pa ndotje, shpejtë, komfor e sigurt. E dini tashmë për kë flitet. Për “Tesla” veturën, revolucionin e shekullit të ri në fushën e teknologjisë e të transportit. Kosova, nuk është përjashtim nga bota, është në hap me vendet më të zhvilluara të globit. Veturat “Tesla”, janë venë në shërbim edhe të kosovarëve nëpërmes kompanisë Taxi Tesla në Prishtinë. E këtu nuk përfundon e gjithë madhështia.

Taxi Tesla, pasi filloi punën ditë më parë, falë mikpritjes së jashtëzakonshme dhe kënaqshmërisë së qytetarëve me shërbimet e saj, së shpejti do të shtoj kapacitetet. Flota e re e veturave, do zbarkoj dhe në të do të përfshihen edhe modelet më të reja të makinave.

Natyrshëm, me flotën e re, edhe banorët e qyteteve tjera të Kosovës, do e kenë mundësinë e shfrytëzimit të shërbimeve nga veturat më trendi në botë që nuk lirojnë asnjë ndotje në eter.

Rrugët e Prizrenit të bukur e Ferizajt energjik, Gjilanit të gjelbërt e Pejës rugovase, Taxi Tesla do t’i zbukuroj me markat më të avancuara të kësaj veture, për të vijuar më pas edhe shërbimet nëpër qytetet tjera të vendit. Dhe kjo sërish nuk është risia e fundit që do sjellë kompania Taxi Tesla.

Natyrshëm, me flotën e re, edhe banorët e qyteteve tjera të Kosovës, do e kenë mundësinë e shfrytëzimit të shërbimeve nga veturat më trendi në botë që nuk lirojnë asnjë ndotje në eter.

Së shpejti, nis shitja e veturave “Tesla” edhe në Kosovë

Ashtu sikur vetura “Tesla” po ndryshon kulturën botërore në kursim financiar e në mbrojtje të ambientit, Taxi Tesla, është e vendosur të kontribuoj që edhe në Kosovë të ndihet fryma e çlirimit ambiental e të ngritët niveli i komoditetit. Pos shërbimeve të taksive, Taxi Tesla së shpejti do të sjellë për shitje edhe veturat “Tesla”. Blerja e veturave do të mund të bëhet me kushte të favorshme për gjithë qytetarët e Kosovës. Për këtë çështje, Taxi Tesla do të njoftoj me kohë gjithë opinionin publik. Kujdesi ambiental dhe hapërimi me shtetet më të zhvilluara globale, nuk mbaron më kaq.

Kompania amerikane “Tesla”, do ndërtojë qendrën për mirëmbajtjen e veturave në Kosovë

Ngushtë në koordinim me kompaninë “Tesla” me seli në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Taxi Tesla, në plan afatshkurtër do të ndërtojnë në Kosovë qendrën për servisimin e këtyre automjeteve, e që do të mbuloj gjithë rajonin, meqë diç të tillë nuk ka në hapësirën e Ballkanit Perëndimor. Tashmë disa të rinj nga Kosovë, janë dërguar nga Taxi Tesla, për të mësuar mirëmbajtjen dhe kujdesin për veturën e shekullit të ri.

Edhe supermbushësit e baterive do instalohen në Kosovë

Për të qenë kujdesi në nivelin e prestigjiozes “Tesla”, në vendin tonë do të instalohen pika në të cilat do vendosën supermbushësit elektrik. Nga 13 deri në 18 minuta, secila veturë elektrike do të ketë mundësinë të mbushet me energji, për të vijuar shtigjet e reja. Kjo do të thotë, kursim maksimal të kohës për mbushjen e baterive të veturave dhe mbi të gjitha, kursim të jashtëzakonshëm financiar të udhëtimit, pasi me vetëm rreth 0.50 euro (50 cent) me Te

10 vendet që nuk duhen vizituar kurrë

Lexie Alford mban rekordin Guinness si personi më i ri që ka udhëtuar në çdo shtet të botës. 25-vjeçarja amerikane ka qenë në 196 shtete...

Ekspertët befasojnë me paralajmërimin e fundit, ja çfarë do të ndodhë me njerëzimin

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

Raportimi i frikshëm i Microsoft: AI ka elementë të logjikës njerëzore!

Prej disa kohësh tashmë, inteligjenca artificiale po pushton gjithmonë e më shumë jetët tona, si një tentativë e frikshme për të zëvëndësuar tiparet e...

Vdes George Soros? Publikohet lajmi që shokoi botën

Thashethemet për vdekjen e financierit George Soros kanë vërshuar sërish internetin. Investitori, biznesmeni dhe kryefinancieri hungarez amerikan njihet më së shumti për punën e...

10 vendet më të mira për të jetuar në 2023

Po kërkoni të zhvendoseni dhe dëshironi të dini se ku është jetesa më e mirë? Përgjigjen jua jep US News & World Report, bazuar...

RAJONI

All

“Serbia e ka humbur njëherë e përgjithmonë Kosovën”, Rama: Kosova duhet të shpallë zgjedhje të menjëhershme

Kryeministri Edi Rama, shprehet se qëndrimi i tij në lidhje me situatën në veri të Kosovës, është i njëjtë me atë të liderëve të...

Rama: Ushtria serbe nuk i prek dot një fije floku Kosovës, thjesht i vjen vërdallë për konsum të brendshëm

Duke folur për zhvillimet në veri të Kosovës, kryeministri Edi Rama thotë se lëvizja e ushtrisë së Serbisë pranë kufirit është për konsum të...

New York Times zbulon lidhjet e presidentit serb me botën e krimit, ja çfarë pretendohet

Revista javore e gazetës Nju Jork Tajms, ka botuar një artikull të gjatë, ku zbulon lidhje të pretenduara të presidentit serb, Aleksandër Vuçiç me...

Vritet i akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria

akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria ka mbetur i vrarë në Zagreb. Mediat vendase bëjnë me dije se ngjarja...

Çanak: Kosova u fitua me luftë më 1912 dhe u humb me luftë më 1999

Nenad Çanak, ish-kryetar i Lidhjes së Socialdemokratëve të Vojvodinës dhe një nga liderët e Opozitës Demokratike të Serbisë (DOS), ka kujtuar kohën sa ishte...

Deklarata tronditëse e Abazoviç: Gabimi më i madh i mafias ishte që nuk më vrau

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka reaguar pas akuzave të ish-kryeprokurorit special Milivoj Katniç për lidhjet e tij me klanin kriminal Skaljar.duke...

Kompania Kosovare Royal/ Ndërton hotelin luksoz “Jadran”, nënshkruhet marrëveshje milionëshe në Mal të Zi

Është bërë nënshkrimi i Aneksit IV i kontratës në vlerë prej mbi 40 milionë euro për ndërtimin e hotelit me pesë yje në qendër...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES