Shtrenjtohen nafta e benzina, ky është tavani i çmimeve për shitje të derivatave

Kategori Lajme

Ministria e Industrisë, Tregtisë dhe Ndërmarrësisë ka përcaktuar tavanin e çmimeve për derivate në 24 orët e ardhshme.

Çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës është 1 euro e 61 centë, i benzinës 1 euro e 34 centë, derisa i gazit 76 centë.

Krahasuar me dje, nafta dhe benzina janë shtrenjtuar për 1 cent.

Çmimet hyjnë në fuqi nga ora 10:00 dhe janë valide për 24 orë.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do të dalë para deputetëve të Kuvendit të Kosovës, lidhur me situatën e krijuar në vend. Kurti është ftuar...
Çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën do të kthehet sot në agjendën e ambasadorëve të vendeve të Bashkimit Evropian. Kështu kanë konfirmuar nga Presidenca...
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar pas lajmit se xhubleta është shqiptare është regjistruar në UNESCO. Përmes një postimi në...
Teksa bombardimet në Ukrainë vazhdojnë nga Rusia, NATO ka lëshuar një deklaratë për të riafirmuar mbështetjen për Kievin, duke shtuar se ajo kurrë nuk...
Nga Bedri Islami Sot, më 28 nëntor, Adem Jashari do të ishte 67 vjeçar. Është në ato rastet e rralla, kur historia e një kombi...
Ditën e sotme Shqipëria feston 110 vjetorin si shtet i pavarur. Më 28 nëntor të vitit 1912 Ismail Qemali ngriti flamurin në Vlorë duke...

“Ditë e shkëlqyer për të mësuar”, çfarë kanë rezervuar yjet për secilën shenjë

Dashi: Ka mundësi të jeni të vetë-motivuar dhe të etur për të mësuar më shumë për të përmirësuar aftësitë tuaja. Përpjekjet tuaja në drejtim...

Kryeministri Kurti sot në interpelancë para deputetëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do të dalë para deputetëve të Kuvendit të Kosovës, lidhur me situatën e krijuar në vend. Kurti është ftuar...

Liberalizimi i vizave sot në agjendën e BE-së

Çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën do të kthehet sot në agjendën e ambasadorëve të vendeve të Bashkimit Evropian. Kështu kanë konfirmuar nga Presidenca...

Si të keni një jetë seksuale të shëndetshme martesore

Shenjat e një jete të shëndetshme seksuale Ndërtimi dhe mbajtja e një jete të mirë seksuale me partnerin tuaj kërkon që të dyve të vendosni...

Xhubleta shqiptare në UNESCO/ Yuri Kim: E mrekullueshme! Një nga veshjet më të bukura në botë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar pas lajmit se xhubleta është shqiptare është regjistruar në UNESCO. Përmes një postimi në...

Horoskopi

BOTA