<

Seksi në verë, më i bukur por më i vështirë!

Thuhet se stina e verës është stina e seksit.

Muzika e mirë në bregdet, deti, jodi, koktejlet, trupi i ekspozuar dhe rrezet e diellit e rrisin shumë dëshirën për të kryer marrëdhënie seksuale pooor, gjithmonë ka një por.

Ekspertët e seksit dhe sitet dedikuar marrëdhënieve intime, sugjerojnë se seksi shijon shumë gjatë verës, absolutisht por është më i këshillueshëm në dimër, nëse listën me arsyet si më poshtë do mundeni ta zbatoni:

• Askush nuk mban erë të mirë gjatë një dite të nxehtë me diell (Imagjinoni pak erën e tmerrshme të dikujt që ka punuar gjithë ditën, edhe sikur të ketë bërë dush, imagjinoni lodhjen gjatë seksit dhe djersitjen, e tmerrshme).

• Dita është shumë e ndritshme dhe seksi gjithmonë është më tërheqës nën praninë e errësirës. (Imagjinoni të bëni seks në dimër, ndërkohë që jashtë është errësirë)

• Nuk mund të bëni seks nën çarçafë pasi është shumë, shumë nxehtë ( Kjo gjithmonë hidhet poshtë kur keni kondicioner, ose jeni nga ata që fatura e dritave gjatë verës ju vjen e lartë).

• Keni lëkurë të djegur nga dielli dhe çdo prekje ju shkakton dhimbje (As nuk mund t’a çojmë nëpër mend diçka te tillë, të dhemb shpirti kur e mendon jo më të të ndodhë)

• Nëse përgjatë verës mund t’a keni problem që të tjerët të shohin shenjat tuaja në trup të lëna nga seksi, aq më tepër nëse jeni në punë nuk tingëllon aspak serioze, nuk mund t’i fshihni shenjat (Në dimër i fut një shall sipër dhe je në rregull).

• Nisur tek puna e djerësitjes më sipër, nuk mund të bëni seks të shpejtë, pa paramendim e të dalë ku të dalë, arsye të cilën më mirë nuk po e shkruajmë se tingëllon shumë shëmtuar (E kuptoni vetë ju)

Vlen për t’u theksuar se: Kjo nuk do të thotë që duhet të rrini pa bërë seks, pavarësisht situatës!

Fotot/ E frikshme, Marina amerikane publikon aksidentalisht dokumente top-sekret ku flitet për…

Marina amerikane ka publikuar aksidentalisht disa dokumente top-sekret, ku flitet për kontaktin me UFO-t. Dokumentet zbulojnë takime me dronë të panjohur që fluturojnë mbi gjashtë...

Pse shtimi i prodhimit nuk do ta parandalojë rritjen e çmimit të naftës?

Vendet që “varen” shumë prej karburanteve presin me padurim takimin e kësaj jave të kartelit të OPEC-ut, i cili do të vendos nëse do...

Johnson: Nëse Putin do të ishte femër, s’do të kishte luftë në Ukrainë

Kryeministri britanik Boris Johnson ka deklaruar se lufta në Ukrainë nuk do të kishte filluar nëse Vladimir Putin do të ishte grua. Ai sugjeroi...

Shqiptari vret turkun në Gjermani, autoritetet vendosin çmimin e lartë për “kokën” e të riut

Një i ri shqiptar ka vrarë një shtetas turk në Gjermani mbrëmjen e së hënës në Kiel. Sipas mediave gjermane Fisnik Hoxha ka qëlluar disa...

“Nëse vendet nordike…”/ Analiza e “REL”: Çfarë duhet të presim nga samiti kyç i NATO-s! Mund të ketë veto turke nga Erdogan

Udhëheqësit e NATO-s do të mblidhen në Madrid më 28-30 qershor për një nga takimet me të shumëpritura që aleanca ushtarake ka mbajtur kohët...

RAJONI

All

Shumë e rëndë/ I mbuluar me beton, gjendet trupi i një gruaje 38-vjeçare në bodrumin e banesës

Në bodrumin e shtëpisë u gjet trupi i pajetë i një 38-vjeçareje në Serbi, policia e gjeti gruan të mbuluar me beton. Shtëpia gjendet...

Ballkani, “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, ja “Dora e Zezë” serbe që nisi Luftën e Parë Botërore

Ballkani është një “fuçi baruti” e Evropës, duke i kthyer sytë nga historitë që ka kaluar. Kanë kaluar 107 vjet nga atentati në Sarajevë....

Serbia, pika ku mund të shpërthejë “Lufta e Tretë Botërore”, ja si po përpiqet Moska të helmojë Vuçiqin dhe pse NATO do të përfshihet...

Erërat e luftës po kërcënojnë gjithnjë e më shumë në Serbi, në zemrën pro Putinit të Ballkanit dhe rrjedhimisht të Evropës. Ndërsa në Ukrainë, Bashkimi...

Vuçiç “humb shpresat”: Ja pse Serbia nuk do të hyjë në Bashkimit Evropian për 7 vitet e ardhshme

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i ka humbur shpresat se Beogradi do të bëhet pjesë e Bashkimit Evropian. Ai ka thënë se rruga e...

Profesori amerikan në studio televizive serbe: Pavarësia e Kosovës, realitet për Serbinë

Edward Joseph, profesor në Universitetin Johns Hopkins në Uashington dhe ekspert për Ballkanin Perëndimor, e cilësoi si “sukses të madh” dështimin e samitit BE-Ballkani...

Ngjarje horror në Greqi/ Të lidhur me litar brenda në makinë, nënë e bir gjenden në fund të detit

Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur ditën e sotme në Selanik, ku nënë e bir janë gjetur pa jetë brenda makinës së tyre të...

VIDEO/ Kaos në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut : Arbër Ademi rrah deputetin

Një skenë dhune dhe fyerje është regjistruar në Parlamentin  Maqedonisë së Veriut, teksa Arbër Ademi ish ministër i arsimit është shfaqur shumë agresiv sot...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES