SEKS/ “I pangopshëm”, “me kujdes” apo “në shpejtësi”: Këto lloje seksi patjetër duhet t’i provoni

Ekzistojnë mënyra të shumta me të cilat mund të bëni dashuri dhe të kënaqeni, mirëpo nëse në jetën tuaj seksuale i praktikoni edhe këto tri lloje seksi, do t’ju kënaqin totalisht.

Seksi “i pangopshëm” romantik

Për këtë lloj seksi do të jetë e nevojshme të ndani pak më shumë kohë, angazhim dhe ide, madje jo vetëm gjatë vetë aktit.

E para, është e domosdoshme të planifikoni takim romantik dhe rregullim “special” të dhomës së gjumit. Vetëm mendoni në shkëlqim të këndshëm të qirinjve të ndezur dhe në muzikën sensuale në sfond.

Tërë natën keni ndërtuar tensionin seksual dhe tani është koha që të çliroheni nëpërmjet seksit. Ky është seksi “i pangopshëm”,.

Seks “i kujdesshëm” – i shëndetshëm

Ky lloj seksi ka goxha më pak zbukurime nga seksi “i pangopshëm” dhe kryesisht zgjat rreth 30 minuta. Pas 15 apo 20 minutave të paralojës së mirë dhe stimulimit, vjen koha që të hidheni në aksion, ndërkaq pas kësaj kënaquni duke u përkëdhelur me partnerin.

Ky lloj seksi rekomandohet së paku një apo dy herë në javë.

Seksi “në shpejtësi”

Edhe kur është fjala për marrëdhënien seksuale apo për seksin oral, ky takim i zjarrtë duhet të jetë i shpejtë, sipas mundësisë midis obligimeve të shumta.

Mjaftojnë tre minuta, dhe meqenëse zhvillohet në shpejtësi të madhe është i nevojshëm lubrifikanti.

Vaji i kokosit është i shkëlqyeshëm për këtë rast, është natyror dhe ka shije të shkëlqyeshme.

Çfarë ndodh nëse Donald Trump arrestohet vërtet? Ja disa nga skenarët

Donald Trump pretendon se të martën do të arrestohet i akuzuar për pagesën e jashtëligjshme të 130 mijë dollarëve te një aktore e filmave...

“Do arrestohem të martën”/ Gazetarja nga SHBA-ja sqaron deklaratën e Trump

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump pret të arrestohet të martën, bazuar në një rast të trajtuar nga Zyra e Prokurorit në qarkun e Manhatanit. “Bëhet fjalë...

Pas BE dhe SHBA, Britania e Madhe ndalon TikTok-un

Pas Bashkimit Europian, Shteteve të Bashkuara dhe Kanadasë edhe Britania e Madhe urdhëron heqjen e aplikacioneve të Tik Tok nga telefonët smart të punonjësve...

Në Kinë bie shi me krimba, në Australi me peshq, shenjë e Apokalipsit apo ngjarje natyrale?

Rrjetet sociale janë aq të përdorura dhe mbajnë një sasi aq të madhe informacioni saqë shpesh herë është e vështirë të kuptosh të vërtetën...

Falimentimi i dy bankave në SHBA, vjen reagimi presidentit Joe Biden dhe bën thirrjen e fortë për qytetarët amerikanë

Presidenti Joe Biden tha të hënën se sistemi financiar amerikan është i sigurt, në një përpjekje për të injektuar besim, pas falimentimit të beftë...

RAJONI

All

Serbët akuzojnë Vuçiçin për tradhti kombëtare

Një grup aktivistësh politikë nga Kosova i kanë kërkuar Aleksandar Vuciçit të jap dorëheqje nga pozita e presidentit të Serbisë për shkak të sic...

Takimi Kurti-Vuçiç/ Çfarë do të ndodhë sot me marrëveshjen bazë të BE-s

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, do të takohen pasditen e së hënës në Bruksel, në kuadër të dialogut...

Vuçiq për Kurtin: Ai në Bruksel do të flasë për Demaçin dhe Millosheviqin, unë për Asociacionin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, duke folur për takimin e radhës me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, të hënën në Bruksel, tha sonte se...

SHBA: Nuk ka ndryshuar pozicioni për njohjen reciproke mes Kosovës dhe Serbisë

Një zëdhënës i Departamentit amerikan të Shtetit ka thënë se Shtetet e Bashkuara nuk e kanë ndryshuar pozicionin sa i përket njohjes reciproke mes...

Bieber ‘çmonton’ strategjitë e Vuçiqit: E pranoi propozimin franko-gjerman me shpresën që Kosova e refuzon

Njohësi i zhvillimeve politike në Ballkanin Perëndimor dhe profesori i Universitetit të Grazit, Florian Bieber ka thënë se ndërkombëtarët ende shohin potencial që presidenti...

Këto janë pagat mesatare në Kosovë, Shqipëri, Bosnje e Mal të Zi

Në tri vitet e fundit, pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Kosovë e Shqipëri, duke...

Biserko: Vizita e Chollet solli një ofertë në tavolinë për Kosovën dhe Serbinë, ajo duhet pranuar

Presidentja e Komitetit të Helsinikit për të Drejtat e Njeriut, Sonja Biserko ka thënë se ka një ofertë në tryezë edhe për Kosovën edhe...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES