Ronaldo, një nga 10 personat e vetëm në botë që e ka blerë veturën super-luksoze të Bugattit

Kategori Lajme

Cristiano Ronaldo ka dëshmuar edhe njëherë dashurinë e tij të madhe që e ka për makinat.

Portugezi raportohet se ka shpenzuar 10.5 milionë dollarë për një veturë të tipit Bugatti – model i limituar, nga të cilat vetëm 10 janë prodhuar.

Në mesin e dhjetë personave të vetëm në botë që e posedojnë këtë veturë, thuhet se është edhe Ronaldo. “Bild” ka raportuar se vetura luksoze “Bugatti Centodieci” u porosit nga Ronaldo në vitin 2020.

Modeli në fjalë iu dorëzua këtyre personave në vitin 2021, transmeton Gazeta Express.

Gazeta gjermane bëri të ditur ka kontaktuar drejtpërdrejt me zyrtarët e prodhuesit të veturës franceze, të cilët nuk e kanë mohuar se Ronaldo ishte njeri nga blerësit, por as nuk e konfirmuan.

37-vjeçari zotëron një numër të madh veturash. Ai ka edhe modele tjera nga Bugatti, por edhe nga Lamborghini, Mercedes-Benz, Rolls-Royce, Ferrari, e shumë të tjera.

Koleksioni i veturave të Cristiano Ronaldos thuhet se tashmë vlen 21 milionë dollarë. /Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do të dalë para deputetëve të Kuvendit të Kosovës, lidhur me situatën e krijuar në vend. Kurti është ftuar...
Çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën do të kthehet sot në agjendën e ambasadorëve të vendeve të Bashkimit Evropian. Kështu kanë konfirmuar nga Presidenca...
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar pas lajmit se xhubleta është shqiptare është regjistruar në UNESCO. Përmes një postimi në...
Teksa bombardimet në Ukrainë vazhdojnë nga Rusia, NATO ka lëshuar një deklaratë për të riafirmuar mbështetjen për Kievin, duke shtuar se ajo kurrë nuk...
Nga Bedri Islami Sot, më 28 nëntor, Adem Jashari do të ishte 67 vjeçar. Është në ato rastet e rralla, kur historia e një kombi...
Ditën e sotme Shqipëria feston 110 vjetorin si shtet i pavarur. Më 28 nëntor të vitit 1912 Ismail Qemali ngriti flamurin në Vlorë duke...

“Ditë e shkëlqyer për të mësuar”, çfarë kanë rezervuar yjet për secilën shenjë

Dashi: Ka mundësi të jeni të vetë-motivuar dhe të etur për të mësuar më shumë për të përmirësuar aftësitë tuaja. Përpjekjet tuaja në drejtim...

Kryeministri Kurti sot në interpelancë para deputetëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do të dalë para deputetëve të Kuvendit të Kosovës, lidhur me situatën e krijuar në vend. Kurti është ftuar...

Liberalizimi i vizave sot në agjendën e BE-së

Çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën do të kthehet sot në agjendën e ambasadorëve të vendeve të Bashkimit Evropian. Kështu kanë konfirmuar nga Presidenca...

Si të keni një jetë seksuale të shëndetshme martesore

Shenjat e një jete të shëndetshme seksuale Ndërtimi dhe mbajtja e një jete të mirë seksuale me partnerin tuaj kërkon që të dyve të vendosni...

Xhubleta shqiptare në UNESCO/ Yuri Kim: E mrekullueshme! Një nga veshjet më të bukura në botë

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar pas lajmit se xhubleta është shqiptare është regjistruar në UNESCO. Përmes një postimi në...

Horoskopi

BOTA