<

Ronaldo e do kalimin te Atletico – por transferimi i tij ka dy pengesa përpara

Cristiano Ronaldo është i hapur për t’u bashkuar me Atletico Madridin, por klubit do t’i duhet të shesë një lojtar me emër për ta bërë këtë, dhe madje edhe atëherë mbështetësit do të duhet të fitohen nga dikush që i bëri ata të vuanin për nëntë sezone në fanellën e Real Madridit.

Ronaldo është mjaft i dëshpëruar për t’iu bashkuar një klubi me shanse për të fituar Ligën e Kampionëve që ai do të reduktonte kërkesat për paga, por pavarësisht pretendimeve se transferimi i tij në Atletico Madrid do të rriste të ardhurat e klubit nga tregtimi, shumë tifozë të Atletit janë kundër idesë për shkak të kaluarës.

Ronaldo jo vetëm që shënoi më shumë gola kundër Atleticos se pothuajse çdo ekip tjetër në Spanjë, por ai nuk ishte gjithmonë i sjellshëm me fqinjët e Real Madridit. Në vitin 2019, pasi u përball me ta si lojtar i Juventusit, ai tregoi se kishte fituar pesë Liga të Kampionëve dhe klubi nuk kishte fituar asnjë, pasi ai ndihmoi skuadrën italiane të eliminonte skuadrën e Diego Simeones.

Ronaldo gjithashtu tallte Simeonen duke imituar festën e golit të ndeshjes së parë që trajneri argjentinas kishte përdorur. Simeone nuk ka gjasa të shqetësohet nga kjo, por tifozët, të cilët e kishin tallur Ronaldon gjatë të dy ndeshjeve, nuk e kanë harruar fjalën e tij “nuk e ke fituar kurrë atë”.

“Pse e duam tani kur ai nuk është më në maksimumin e tij dhe kur ishte në maksimumin e tij, ai nuk na respektoi”, ishte një mendim tipik për shumë mbështetës. Ronaldo është i dëshpëruar për të fituar përsëri Ligën e Kampionëve, por gërmimi i tij që Atleti nuk e kishte fituar kurrë, e bën të vështirë për të që t’i bashkohet klubit.

Ronaldo ka thyer rekordet për më shumë gola dhe më shumë paraqitje në Ligën e Kampionëve, por kjo nuk i mjafton. Ai dëshiron të vendosë shiritin aq lart që rekordet e tij do të mbeten të pakrahasueshme për vitet në vijim.

Ai është 15 gola përpara Lionel Messit në aspektin e golave ​​të Ligës së Kampionëve dhe gjashtë para Iker Casillas për sa i përket ndeshjeve të luajtura. Ai duhet të jetë në garë për të vazhduar grumbullimin e numrave. Ai e di këtë dhe po ashtu edhe agjenti i tij Jorge Mendes.

Në fillim superagjenti i Ronaldos synonte skuadrat më të mira në Evropë. Ngadalë, por me siguri Real Madrid, Chelsea, Bayern Munich dhe Barcelona filluan të distancohen nga nënshkrimi i tij.

Ai është 37 vjeç dhe pavarësisht se numrat e tij personalë sezonin e kaluar ishin të mira, Manchester United nuk lulëzoi me atë. Joshja është zbehur për gjithçka që profesionalizmi i tij i jashtëzakonshëm do të thotë se ai mbetet një atlet dhe golashënues suprem.

Kështu që tani klubi drejt të cilit ai po shtyhet është në një kategori pak më poshtë Bayernit dhe Madridit. Atletico Madrid nuk është i pozicionuar mirë për të investuar këtë verë. Ata sapo kanë nënshkruar një marrëveshje të re 10-vjeçare sponsorizimi që do të thotë se stadiumi i tyre tani do të quhet Civitas Metropolitano.

Ata kanë shpalosur gjithashtu planet për një terren të ri stërvitor. Por, ata pranuan se duhej të shisnin përpara fundit të vitit të tyre financiar për të shmangur mbylljen e vitit me humbje.

Është sekret i hapur që Alvaro Morata nuk është sulmuesi i preferuar për Simeone. Nëse ish-sulmuesi i Chelseat do të vazhdonte këtë verë, kjo mund t’i hapte rrugën Atleticos për të regjistruar Ronaldon, por gjithsesi do t’i linte ata me obligimin për të bindur tifozët që goli i portugezit do t’ia vlente ata të gëlltitnin krenarinë e tyre.

Mendes ka një marrëdhënie të shkëlqyer me Atleticon. Ai transferoi Joao Felix atje për një tarifë rekord klubi dhe ka Jan Oblak dhe Thomas Lemar të dy në klub. /Telegrafi

“Kina po përgatitet të na pushtojë”, ministri i Jashtëm i Tajvanit del me deklaratën e jashtëzakonshme dhe ngre alarmin

Ministri i Jashtëm i Tajvanit tha të martën se Kina po përdorte stërvitjet ushtarake që nisi në shenjë proteste kundër vizitës së Nancy Pelosit,...

Ngjarje e rëndë/ Polici ekzekuton me plumb në kokë kampionin botëror të arteve marciale. Detajet…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën diele në Brazil, pasi është ndarë nga jeta në mënyrë tragjike një nga legjendat e arteve marciale,...

Gazetarja spiune ruse del me një version të saj për dëbimin nga Kosova

Spiunja ruse në petkun e gazetares, Daria Aslamova, pas shpalljes e padëshirueshme nga Kosova, ka dalë me një rrëfim të botuar në gazetën ruse “Komsomolskaya...

Reuters shkruan për arrestimin e gazetares ruse në Kosovë: Rusia aleat kryesor i Serbisë

Mediumi prestigjioz Reuters, ka shkruar për ndalimin e hyrjes në Kosovë që i është bërë gazetares ruse të shtunën. Rueters shkruan se këtë njoftim dje e...

“Seks për intervista”, spiunes ruse që u ndalua në Kosovë i del fotografia me Karaxhiqin

Spinues ruse Daria Aslamova i është publikuar një fotografi me ish-presidentin e Republikës Serbe të Bosnjës, Radovan Karaxhiq. Virussia, një faqe me serie dokumentarësh e...

RAJONI

All

Gazetarja spiune ruse del me një version të saj për dëbimin nga Kosova

Spiunja ruse në petkun e gazetares, Daria Aslamova, pas shpalljes e padëshirueshme nga Kosova, ka dalë me një rrëfim të botuar në gazetën ruse “Komsomolskaya...

E tmerrshme/ Detaje tronditëse nga 17-vjeçarja që u vra nga i dashuri. Më herët ishte përdhunuar nga dy shqiptarë dhe një 83 vjeçar

Media greke ka publikuar detaje tronditëse nga ngjarja e rëndë që ndodhi pak ditë më parë në Greqi, ku një 17-vjeçare u vra nga...

Janjiq: Edhe nëse krijohet Asociacioni, Serbia nuk do ta njohë Kosovën

Asociacioni i Komunave me Shumicë serbe, tash e 9 vjet mbetet një nga temat më të përfolura në Kosovë. Kosova dhe Serbia kanë arritur...

Tensionet në veri të Kosovës, kërcënon Vuçiç: Ne jemi Serbia, nuk kemi frikë nga askush

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç, ka reaguar ashpër ndaj situatës së tensionuar në veri të Kosovës. Ai tha se ua ka bërë të qartë liderëve...

Ish-ushtaraku italian: Ja tmerri që do të përjetojë Serbia nëse i hap luftë Kosovës

Eksperti Italian u shpreh se Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka marrë një mesazh të qartë nga ushtarakët e tij në Shtabin e Përgjithshëm....

Vuçiq i lavdëron serbët në veri pas tensioneve, i quan guximtarë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka reaguar aps takimit që e kishte me Shtabin e Përgjithshëm të ushtrisë serbe, duke i falënderuar serbët për...

“Serbia e nxitur nga Rusia mund të…”, eurodeputeti lëshon paralajmërimin e frikshëm

Riho Terras, eurodeputet, ka thënë se Serbia mund ta sulmojë Kosovën, duke u frymëzuar nga Rusia e Vladimir Putinit. Ai tha se NATO-ja dhe Bashkimi...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES