Rashani tregon arsyen pse nuk u ftua te kombëtarja e Kosovës

Kategori Lajme

Elbasan Rashani ka treguar se pse nuk është grumbulluar te kombëtarja e Kosovës, për ndeshjet e Ligës së Kombeve.

Kosova sot publikoi listën me emrat e ftuar dhe në sy ranë disa ndryshime. Një nga ta ishte mungesa e emrit të Rashanit.

Lojtari së fundmi ka folur ku ka treguar arsyen për mos-grumbullimin. Vendimi del të ishte i përbashkët me trajnerin.

“Së fundmi kam pësuar dy lëndime të njëpasnjëshme dhe kam biseduar me trajnerin ku kemi marrë vendim të përbashkët që mos të rrezikojmë për ndonjë lëndim më të rëndë”, ka thënë Rashani.

“Uroj që shokët e Kombëtares të marrin rezultate sa më të mira nga këto katër ndeshje dhe në grumbullimin e ardhshëm shpresoj që të jem mirë dhe do të jem aty”, deklaroi anësori.

Rashani ka qenë një nga lojtarët me formën më të lartë nga lojtarët e Kosovës së fundmi. Mungesa e tij konsiderohet si mungesë e rëndësishme. 

IndeksOnline raportoi më parë për një përleshje në fshatin Kryshec të komunës së Pejës, në të cilën janë përdorur edhe armë zjarri. Me këtë rast,...
Jo rrallë herë Kosova ka qenë në hartën e vendeve që shumë njerëz nga vende të ndryshme të botës kanë dashur që ta vizitojnë...
Kanadaja, Franca, Gjermania, Italia, Japonia, Britania e Madhe dhe ShBA kanë thënë se do të vazhdojnë t’i ofrojnë Ukrainës mbështetje financiare, ushtarake, humanitare dhe...
Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajcak, po qëndron në vizitë disaditore në...
Një rast jo fort i zakontë ka ndodhur në Lipjan, ku gjatë ditës së djeshme është denoncuar një rast i shpërdorimit të pasurisë së...
Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se Ballkani i Hapur do të dështojë pasi është i gabuar. “Ballkani i Hapur si një ide, unë mendoj se...

Shumë e rëndë/ I mbuluar me beton, gjendet trupi i një gruaje 38-vjeçare në bodrumin e banesës

Në bodrumin e shtëpisë u gjet trupi i pajetë i një 38-vjeçareje në Serbi, policia e gjeti gruan të mbuluar me beton. Shtëpia gjendet...

Ballkani, “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, ja “Dora e Zezë” serbe që nisi Luftën e Parë Botërore

Ballkani është një “fuçi baruti” e Evropës, duke i kthyer sytë nga historitë që ka kaluar. Kanë kaluar 107 vjet nga atentati në Sarajevë....

Paralajmërimi “bombë” për Shqipërinë, inteligjenca në Iran paralajmëron trazira në Manëz të Durrësit, ja kërcënimi që vjen nga Teherani

Në Shqipëri, herë pas herë ka pasur disa qëndrime në media se strehimi i muxhahedinëve iranianë brenda territorit të vendit tonë mund të na...

Kryetari i Shoqatës së Naftëtarëve: Kam qenë dhe jam kundër heqjes së akcizës së naftës

Qeveria e Kosovës katër ditë më parë ka publikuar udhëzimin administrativ për rregullimin e çmimit të naftës. E, duke marrë për bazë këtë udhëzim Ministria...

Pse shtimi i prodhimit nuk do ta parandalojë rritjen e çmimit të naftës?

Vendet që “varen” shumë prej karburanteve presin me padurim takimin e kësaj jave të kartelit të OPEC-ut, i cili do të vendos nëse do...

Horoskopi

BOTA