<

“Qepe, se do të ta fik cigaren mu aty ku…”/ Gruaja e martuar me 29-vjeçarin shqiptar tregon ferrin: Më nxirrte te semafori, më vendosi thikën në fyt dhe…  

Një grua shqiptare ka rrëfyer ferrin që ka kaluar në Itali përgjatë martesës së saj me një 29-vjeçar nga Shqipëria i cili e ka dhunuar vazhdimisht. Gruaja ka treguar se 29-vjeçari e nxirrte atë të prostituonte apo ta detyronte të kryente marrëdhënie intime pa dëshirën e saj. 

Në këtë rast, ai e kishte kërcënuar se nëse do të refuzonte do t’ia fikte cigaren aty ku i dhembte më shumë. Në dëshminë e saj para policisë, e reja tregon se ai e kishte dhunuar edhe në sy të të afërmve të tij, dhe në sy të djalit të vogël. Ajo tregon më tej se ai e kishte braktisur në mes të ftohtit me dëborë apo në një rast që e kishte lënë jashtë shtëpisë duke e detyruar që të kalonte natën në shkallët e pallatit përballë.

Shkrimi i plotë në median italiane:

Mjaftoi një vit fejesë për t’u martuar. Ajo e re në moshë, ai shtatë vjet më i madh. Kur ajo e kuptoi se kush ishte në të vërtetë burri me të cilin u martua, ishte tepër vonë. Përdorimi i drogës ishte vetëm maja e ajsbergut, nga i cili nisën tre vjet makth, mes keqtrajtimit, torturës dhe abuzimit seksual derisa ajo e nda prej tij duke marrë me vete edhe djalin e vogël. Pasi iku nga komuna e Faentinos ajo gjeti strehim në Milano, ku u mirëprit nga një shoqatë për gratë e dhunuara. Pasi rrëfeu historinë e saj, policia arrestoi bashkëshortin e saj 29-vjeçarin shqiptar.

Për tre muaj, pas dasmës në dhjetor 2018, vajza mbahej e mbyllur në shtëpi pa mundur të largohej, përveçse të shkonte në lavanderi. Leja për të dalë ishte vetëm kur burri i saj i nxirrte në ‘semafor’ për të prostituuar. Gruaja ka treguar se si është rrahur në sy të të afërmve të saj, pasi burri ishte ankuar se pse nuk kishte gatuar. Ose në shkurt të vitit 2020 kur burri e kishte braktisur për pesë orë në mes të askundit, në mes të ftohtit me dëborë në një fshat të humbur dhe pa mundësi komunikimi me telefo.

Gruaja e dhunuar ka rrëfyer se si burri i kishte kërkuar marrëdhënie intime duke vendosur cigaren e ndezur në tavolinën e dhomës dhe duke e kërcënuar atë që as të mos merrte frymë: “Hesht se përndryshe do të ta fik cigaren aty ku të dhemb më shumë ”.

Kishte ndodhur që edhe i shoqi ta kërcënonte me armë. Dhe kur arma humbi, burri e kishte fajësuar atë, duke i vendosur thikën në fyt se do t’ia hidhte kokën në tualet nëse ajo nuk ia kthente. Ajo nuk përdorte dot asnjë kontakt me jashtë, asnjë celular, përveç atij të vjehrrës. Çdo “shkelje” e diktateve të brendshme pasohej me grushte, shuplaka dhe shkelma. Për të përballuar mavijosjet dhe dhimbjet, ai e detyronte të merrte ilaçe. Në prill të një viti më parë ai e kishte lënë jashtë shtëpisë, duke e bërë të kalonte natën në shkallët e pallatit përballë. Muajin pasardhës ai e rrahu derisa asaj i ra të fikët. Rrahja e fundit ka ndodhur në sytë e fëmijës së tyre, duke e goditur me grusht në fytyrë me grusht. 29-vjeçari pritet të dalë para gjykatës në shtator për t’u njohur me vendimin ndaj tij.

“Kina po përgatitet të na pushtojë”, ministri i Jashtëm i Tajvanit del me deklaratën e jashtëzakonshme dhe ngre alarmin

Ministri i Jashtëm i Tajvanit tha të martën se Kina po përdorte stërvitjet ushtarake që nisi në shenjë proteste kundër vizitës së Nancy Pelosit,...

Ngjarje e rëndë/ Polici ekzekuton me plumb në kokë kampionin botëror të arteve marciale. Detajet…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën diele në Brazil, pasi është ndarë nga jeta në mënyrë tragjike një nga legjendat e arteve marciale,...

Gazetarja spiune ruse del me një version të saj për dëbimin nga Kosova

Spiunja ruse në petkun e gazetares, Daria Aslamova, pas shpalljes e padëshirueshme nga Kosova, ka dalë me një rrëfim të botuar në gazetën ruse “Komsomolskaya...

Reuters shkruan për arrestimin e gazetares ruse në Kosovë: Rusia aleat kryesor i Serbisë

Mediumi prestigjioz Reuters, ka shkruar për ndalimin e hyrjes në Kosovë që i është bërë gazetares ruse të shtunën. Rueters shkruan se këtë njoftim dje e...

“Seks për intervista”, spiunes ruse që u ndalua në Kosovë i del fotografia me Karaxhiqin

Spinues ruse Daria Aslamova i është publikuar një fotografi me ish-presidentin e Republikës Serbe të Bosnjës, Radovan Karaxhiq. Virussia, një faqe me serie dokumentarësh e...

RAJONI

All

Gazetarja spiune ruse del me një version të saj për dëbimin nga Kosova

Spiunja ruse në petkun e gazetares, Daria Aslamova, pas shpalljes e padëshirueshme nga Kosova, ka dalë me një rrëfim të botuar në gazetën ruse “Komsomolskaya...

E tmerrshme/ Detaje tronditëse nga 17-vjeçarja që u vra nga i dashuri. Më herët ishte përdhunuar nga dy shqiptarë dhe një 83 vjeçar

Media greke ka publikuar detaje tronditëse nga ngjarja e rëndë që ndodhi pak ditë më parë në Greqi, ku një 17-vjeçare u vra nga...

Janjiq: Edhe nëse krijohet Asociacioni, Serbia nuk do ta njohë Kosovën

Asociacioni i Komunave me Shumicë serbe, tash e 9 vjet mbetet një nga temat më të përfolura në Kosovë. Kosova dhe Serbia kanë arritur...

Tensionet në veri të Kosovës, kërcënon Vuçiç: Ne jemi Serbia, nuk kemi frikë nga askush

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç, ka reaguar ashpër ndaj situatës së tensionuar në veri të Kosovës. Ai tha se ua ka bërë të qartë liderëve...

Ish-ushtaraku italian: Ja tmerri që do të përjetojë Serbia nëse i hap luftë Kosovës

Eksperti Italian u shpreh se Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka marrë një mesazh të qartë nga ushtarakët e tij në Shtabin e Përgjithshëm....

Vuçiq i lavdëron serbët në veri pas tensioneve, i quan guximtarë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka reaguar aps takimit që e kishte me Shtabin e Përgjithshëm të ushtrisë serbe, duke i falënderuar serbët për...

“Serbia e nxitur nga Rusia mund të…”, eurodeputeti lëshon paralajmërimin e frikshëm

Riho Terras, eurodeputet, ka thënë se Serbia mund ta sulmojë Kosovën, duke u frymëzuar nga Rusia e Vladimir Putinit. Ai tha se NATO-ja dhe Bashkimi...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES