<

Praktika e re seksuale që është zjarr i vërtetë në shtrat

Ju dhe partneri juaj do të kënaqeni me një kthesë të vogël në shtrat.

Me mediat sociale dhe internetin, ndonjëherë duket sikur nuk ka fund lista e aftësive seksuale që ishin “të pluhurosura” që nuk i dinit, ndaj renditen si të reja.

Kjo shkathtësi, sipas legjendave, është e vjetër afro 3.000 vjet, sipas së cilës mori emrin dhe gjoja është për shkak të një gruaje që dinte të kënaqej dhe t’u jepte kënaqësi lëvizjeve brenda vagjinës.

Por nga çfarë përbëhet?

Epo, ajo thjesht bën kontraktime të forta me muret e vagjinës ndërsa mashkulli penetron në të.

Si të kryeni siç duhet një “puthje

Siç ju shpjeguam, një “puthje singaporiane” konsiston në shtrëngimin e njëpasnjëshme të vagjinës ndërsa penisi është në të. Ajo që prodhojnë këto lloj lëvizjesh është një masazh për penis dhe një ndjenjë thithjeje. Megjithatë, performanca e tij prodhon më shumë kënaqësi te femrat.

Kjo nuk është një praktikë e vështirë për t’u kryer, por për ta bërë ashtu siç duhet, një grua duhet të ketë muskuj të fortë vagjinalë të quajtur pubococcygeus. Të gjithë muskujt mund të ushtrohen, duke përfshirë muskujt e gjenitaleve tona. Për këtë ju duhet të bëni ushtrime të Kegelit.

Bëjini ato në atë mënyrë që të ndieni kënaqësinë më të madhe. Sidoqoftë, rekomandohet tʹi bëni në pozicionin ulur.

Imagjinoni të urinoni dhe gjithçka që duhet të bëni është të përpiqeni të ndaloni rrjedhjen. Mbajeni për disa sekonda dhe lëshojeni.

Rekomandohen 20 përsëritje tri herë në ditë. Burrat mund të bëjnë të njëjtën gjë. Kjo jo vetëm që ndihmon për të shijuar shtratin, por edhe parandalon mosmbajtjen e urinës në të ardhmen.

Poza nuk është e rëndësishme, por rekomandohet që mashkulli të jetë në krye, si te ‘misionari’ dhe të qëndrojë i qetë për një moment. Aty gruaja fillon të shtrëngojë vagjinën sikur po bën ushtrime Kegel.

Këtu mund të ketë ndryshime. Gjatë kontraktimit, ju mund të bëni lëvizje të legenit, mund të ketë depërtim më të thellë dhe të përsëritur. Kjo varet nga mënyra se si ndiheni me partnerin tuaj dhe si komunikoni, transmeton Telegrafi.

Forcimi i këtyre muskujve, për të dy gjinitë, jo vetëm ndihmon në parandalimin e mosmbajtjes, por gjithashtu lehtëson prodhimin dhe lubrifikimin e orgazmës. Përveç kësaj, ajo ndikon në kohën e ejakulimit ose disfunksionit erektil. 

Lufta në Ukrainë/ NATO nuk ndalet, i jep goditjen fatale Rusisë

Teksa bombardimet në Ukrainë vazhdojnë nga Rusia, NATO ka lëshuar një deklaratë për të riafirmuar mbështetjen për Kievin, duke shtuar se ajo kurrë nuk...

Aksident tragjik me një bilanc të rëndë/ 7 persona të plagosur, 4 në gjendje kritike. Një prej mjeteve drejtohej nga një 23-vjeçar shqiptar

I rëndë bilanci i një aksidenti rrugor të ndodhur mbrëmjen e së dielës në hyrje të nënkalimit në via Dal Cero në Verona, ku...

Historia e Al Kapone/ Mbreti i alkoolit që u kthye në simbol të mafias

Ai do të mbahet mend për thënien e famshme përpara gjykatësve: “Ju jeni klientët e mi”. Quhej Alfons Gabriel Kapone por u njoh si “Al” Kapone....

Mund të jeni duke jetuar me një vrasës të heshtur! Kujdes

Mbi një çerek milioni britanikë nuk e dinë se po jetojnë me një vrasës të heshtur, ka zbuluar një studim i ri. Ekspertët në...

Zbulohet shteti se ku i ka fshehur 13 milionë euro bosi turk i kriptomonedhave

Mediat turke kanë publikuar detaje të reja në lidhje me Faruk Fatih Ozer, i cili akuzohet për mashtrim miliona euro me kriptomonedhat. Ato raportojnë se shtetasi, i...

RAJONI

All

Vuçiç bojkoton Samitin e BE në Tiranë: Askush nga Serbia nuk do të shkojë në Shqipëri

Serbia do të bojkotojë samitin e Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor që do të zhvillohet në Tiranë. Presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha se askush nga...

SHBA mirëpret marrëveshjen për targat mes Kosovës dhe Serbisë: Hap gjigant drejt paqes dhe stabilitetit në rajon

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dalë me një reagim pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë lidhur me çështjen e targave, raporton...

Media malazeze: E blejnë drogën në Amerikë Latine, e shesin në Europë e paratë i pastrojnë në Shqipëri!

Ishte 9 qershor 2021, kur një ngarkesë e shënuar “asparagus i imët” u ngarkua në një kamion me një rimorkio 18 tonësh në qytetin...

“Si nisi dhe si po shkon”/ Vuçiç vishet si çeçen, reagon ashpër raportuesja për Kosovën në PE dhe kapet keq me Brnabiç

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon dhe kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, kanë replikuar në rrjetin social Twitter, për Vuçiçin. Von Cramon, të...

“Perandori miliardëshe” – mediumi serb raporton për pasurinë e Milan Radoiçiq dhe Zvonko Veselinoviq

Një artikull i mediumit Nova në Serbi, ka dhënë detaje mbi pasurinë marramendëse të Milan Radojiçiq dhe Zvonko Veselinoviq të cilët janë në listën zezë të...

Karabinierë italianë zbarkojnë në Kosovë për shkak të tensioneve në Veri

Përfaqësuesi i Lartë për Politika të Jashtme dhe Politika të Sigurisë në Bashkimin Evropian, Jossepp Borrell ka njoftuar se sonte janë dërguar forca shtesë...

Plani destabilizimit/ Serbia planifikon sulme edhe ndaj KFOR dhe EULEX

Beogradi po planifikon përshkallëzimin e situatës në veriun e Kosovës, me provokime dhe deri me sulme të mirëfillta nga eksponentë të krimit të organizuar. Sipas...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES