<

Njihuni me 3 shenjat më seksi të Horoskopit

Seksualiteti i një personi është një përzierje e pasionit, sensualitetit dhe emocioneve. Disa shenja i kanë të gjitha sa më sipër në një dozë më të madhe.

Natyrisht, ne të gjithë kemi tipare të ndryshme të personalitetit, por ka disa shenja që japin një energji të jashtëzakonshme seksuale.

LUANI

Luanët kanë një marrëdhënie unike me trupin tuaj. Ju dëshironi të mbani dhe të prekni. Pavarësisht se çfarë jeni duke bërë, nëse janë lodra seksi apo një marrëdhënie, ju pëlqen të siguroheni që ju dhe partneri juaj të jeni fizikisht sa më afër që të jetë e mundur. Mos harroni të komunikoni dhe t’i tregoni partnerit tuaj saktësisht se ku t’ju prekë dhe me siguri do të kaloni kohën më të mirë. Mos harroni t’i pyesni se çfarë u pëlqen edhe atyre!

AKREPI

Akrepat njihen për seksualitetin e tyre, ndaj nuk është çudi që ata janë në kategorinë më seksi të zodiakut. Akrepat dëshirojnë dashuri dhe intimitet, që do të thotë se u pëlqen t’i japin partnerit të tyre 100% dhe nuk do të dorëzohen derisa të jenë të kënaqur. Ata duan që si ata dhe partnerët e tyre të kalojnë një kohë të mirë. Lojëra? Pse jo! E vetmja gjë që është e sigurt është se me ta do të kaloni shumë mirë!

DASHI

Dashi është shumë i sigurt kur bëhet fjalë për marrëdhëniet seksuale. Ata pëlqejnë të kujdesen për biznesin, të kënaqin nevojat e tyre dhe të argëtohen pa u ndjerë në faj. Nëse jeni një Dash, ju jeni një ekspert në lodrat e seksit dhe e dini saktësisht se çfarë dëshiron partneri juaj. Dashi është shenja që ka më shumë gjasa të marrë përgjegjësinë gjatë marrëdhënieve seksuale dhe të argëtohet më shumë. Ju jeni ata që duhet të iniciojnë, gjë që shpesh i bën përshtypje partnerëve tuaj.

Lufta në Ukrainë/ NATO nuk ndalet, i jep goditjen fatale Rusisë

Teksa bombardimet në Ukrainë vazhdojnë nga Rusia, NATO ka lëshuar një deklaratë për të riafirmuar mbështetjen për Kievin, duke shtuar se ajo kurrë nuk...

Aksident tragjik me një bilanc të rëndë/ 7 persona të plagosur, 4 në gjendje kritike. Një prej mjeteve drejtohej nga një 23-vjeçar shqiptar

I rëndë bilanci i një aksidenti rrugor të ndodhur mbrëmjen e së dielës në hyrje të nënkalimit në via Dal Cero në Verona, ku...

Historia e Al Kapone/ Mbreti i alkoolit që u kthye në simbol të mafias

Ai do të mbahet mend për thënien e famshme përpara gjykatësve: “Ju jeni klientët e mi”. Quhej Alfons Gabriel Kapone por u njoh si “Al” Kapone....

Mund të jeni duke jetuar me një vrasës të heshtur! Kujdes

Mbi një çerek milioni britanikë nuk e dinë se po jetojnë me një vrasës të heshtur, ka zbuluar një studim i ri. Ekspertët në...

Zbulohet shteti se ku i ka fshehur 13 milionë euro bosi turk i kriptomonedhave

Mediat turke kanë publikuar detaje të reja në lidhje me Faruk Fatih Ozer, i cili akuzohet për mashtrim miliona euro me kriptomonedhat. Ato raportojnë se shtetasi, i...

RAJONI

All

Vuçiç bojkoton Samitin e BE në Tiranë: Askush nga Serbia nuk do të shkojë në Shqipëri

Serbia do të bojkotojë samitin e Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor që do të zhvillohet në Tiranë. Presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha se askush nga...

SHBA mirëpret marrëveshjen për targat mes Kosovës dhe Serbisë: Hap gjigant drejt paqes dhe stabilitetit në rajon

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dalë me një reagim pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë lidhur me çështjen e targave, raporton...

Media malazeze: E blejnë drogën në Amerikë Latine, e shesin në Europë e paratë i pastrojnë në Shqipëri!

Ishte 9 qershor 2021, kur një ngarkesë e shënuar “asparagus i imët” u ngarkua në një kamion me një rimorkio 18 tonësh në qytetin...

“Si nisi dhe si po shkon”/ Vuçiç vishet si çeçen, reagon ashpër raportuesja për Kosovën në PE dhe kapet keq me Brnabiç

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon dhe kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, kanë replikuar në rrjetin social Twitter, për Vuçiçin. Von Cramon, të...

“Perandori miliardëshe” – mediumi serb raporton për pasurinë e Milan Radoiçiq dhe Zvonko Veselinoviq

Një artikull i mediumit Nova në Serbi, ka dhënë detaje mbi pasurinë marramendëse të Milan Radojiçiq dhe Zvonko Veselinoviq të cilët janë në listën zezë të...

Karabinierë italianë zbarkojnë në Kosovë për shkak të tensioneve në Veri

Përfaqësuesi i Lartë për Politika të Jashtme dhe Politika të Sigurisë në Bashkimin Evropian, Jossepp Borrell ka njoftuar se sonte janë dërguar forca shtesë...

Plani destabilizimit/ Serbia planifikon sulme edhe ndaj KFOR dhe EULEX

Beogradi po planifikon përshkallëzimin e situatës në veriun e Kosovës, me provokime dhe deri me sulme të mirëfillta nga eksponentë të krimit të organizuar. Sipas...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES