<

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo bëhen bashkë për herë të parë në një reklamë historike

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo janë mësuar të përballen me njëri-tjetrin në një fushë futbolli, por në një reklamë të re të Louis Vuitton, rivalët më të mëdhenj të futbollit modern përballen në një lojë shahu.

Fushata më e fundit e markës së shtëpisë luksoze franceze, nën sloganin “Victory Is a State of Mind”, u fotografua nga Annie Leibovitz dhe u publikua një ditë përpara ditës së hapjes së Kupës së Botës FIFA 2022 në Katar.

Messi dhe Ronaldo shfaqen duke parë me vëmendje gurët e shahut të vendosura në një kuti të Louis Vuitton Damier.

Lojtarët kanë dominuar futbollin për më shumë se një dekadë, siç detajohet në një libër të botuar së fundmi, “Messi kundër Ronaldos: Një rivalitet, epoka që rindërtoi lojën e botës”, nga gazetarët e Wall Street Journal, Joshua Robinson dhe Jonathan. Klegg.

Midis 2008 dhe 2017-ës, Messi dhe Ronaldo fituan çdo Top të Artë, çmimin që i jepet futbollistit më të mirë në botë, dhe Messi e ka fituar atë dy herë të tjera që atëherë. 

Duke shkuar në Kupën e Botës, aksionet janë të larta për Messin, 35 vjeç dhe Ronaldo, 37, pasi asnjëri nuk e ka fituar çmimin më të lakmuar të sportit, pavarësisht arritjeve të tyre individuale.

Vuitton, i cili ka një historik të prodhimit të kutive të trofeut për sportet, duke përfshirë tenisin, basketbollin, regbinë dhe Formula 1, ka pasur një partneritet me FIFA, që nga viti 2010. Përveç dizajnimit të kutisë së udhëtimit për trofeun e Kupës së Botës, ajo ka lançuar një koleksion mallrash lëkure me temë futbolli.

Messi dhe Ronaldo rregullisht kryesojnë listën e personazheve të famshëm më të ndjekur në Instagram, me 373 milionë dhe 497 milionë ndjekës, respektivisht, dhe të dy janë futur në modë me linja të veshjeve të casual dhe aktive.

Lufta në Ukrainë/ NATO nuk ndalet, i jep goditjen fatale Rusisë

Teksa bombardimet në Ukrainë vazhdojnë nga Rusia, NATO ka lëshuar një deklaratë për të riafirmuar mbështetjen për Kievin, duke shtuar se ajo kurrë nuk...

Aksident tragjik me një bilanc të rëndë/ 7 persona të plagosur, 4 në gjendje kritike. Një prej mjeteve drejtohej nga një 23-vjeçar shqiptar

I rëndë bilanci i një aksidenti rrugor të ndodhur mbrëmjen e së dielës në hyrje të nënkalimit në via Dal Cero në Verona, ku...

Historia e Al Kapone/ Mbreti i alkoolit që u kthye në simbol të mafias

Ai do të mbahet mend për thënien e famshme përpara gjykatësve: “Ju jeni klientët e mi”. Quhej Alfons Gabriel Kapone por u njoh si “Al” Kapone....

Mund të jeni duke jetuar me një vrasës të heshtur! Kujdes

Mbi një çerek milioni britanikë nuk e dinë se po jetojnë me një vrasës të heshtur, ka zbuluar një studim i ri. Ekspertët në...

Zbulohet shteti se ku i ka fshehur 13 milionë euro bosi turk i kriptomonedhave

Mediat turke kanë publikuar detaje të reja në lidhje me Faruk Fatih Ozer, i cili akuzohet për mashtrim miliona euro me kriptomonedhat. Ato raportojnë se shtetasi, i...

RAJONI

All

Vuçiç bojkoton Samitin e BE në Tiranë: Askush nga Serbia nuk do të shkojë në Shqipëri

Serbia do të bojkotojë samitin e Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor që do të zhvillohet në Tiranë. Presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha se askush nga...

SHBA mirëpret marrëveshjen për targat mes Kosovës dhe Serbisë: Hap gjigant drejt paqes dhe stabilitetit në rajon

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dalë me një reagim pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë lidhur me çështjen e targave, raporton...

Media malazeze: E blejnë drogën në Amerikë Latine, e shesin në Europë e paratë i pastrojnë në Shqipëri!

Ishte 9 qershor 2021, kur një ngarkesë e shënuar “asparagus i imët” u ngarkua në një kamion me një rimorkio 18 tonësh në qytetin...

“Si nisi dhe si po shkon”/ Vuçiç vishet si çeçen, reagon ashpër raportuesja për Kosovën në PE dhe kapet keq me Brnabiç

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon dhe kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, kanë replikuar në rrjetin social Twitter, për Vuçiçin. Von Cramon, të...

“Perandori miliardëshe” – mediumi serb raporton për pasurinë e Milan Radoiçiq dhe Zvonko Veselinoviq

Një artikull i mediumit Nova në Serbi, ka dhënë detaje mbi pasurinë marramendëse të Milan Radojiçiq dhe Zvonko Veselinoviq të cilët janë në listën zezë të...

Karabinierë italianë zbarkojnë në Kosovë për shkak të tensioneve në Veri

Përfaqësuesi i Lartë për Politika të Jashtme dhe Politika të Sigurisë në Bashkimin Evropian, Jossepp Borrell ka njoftuar se sonte janë dërguar forca shtesë...

Plani destabilizimit/ Serbia planifikon sulme edhe ndaj KFOR dhe EULEX

Beogradi po planifikon përshkallëzimin e situatës në veriun e Kosovës, me provokime dhe deri me sulme të mirëfillta nga eksponentë të krimit të organizuar. Sipas...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES