<

Kjo është shenja më me fat për sot/ Parashikimi ditor i horoskopit, zbuloni surprizat që kanë rezervuar yjet për ju

Dashi

Sot do të merrni një lajm të mirë për një udhëtim ju që jeni në një marrëdhënie. Mjaft interesante është që do të jeni në shoqërinë e personave të këndshëm. Beqarët do kenë një ditë me fat në dashuri dhe do realizojnë takime mjaft interesante. Në planin financiar nuk parashikohen probleme.

Demi

Partneri/ja ju mirëkupton më së miri lidhur me atë që doni të realizoni. Kjo është në ndihmën tuaj sepse ju heq nga vetja një përgjegjësi të madhe. Beqarët do ketë një ditë të qetë, ku takimet nuk do kenë përmbajtje interesante. Në planin financiar kujdes me shpenzimet që të shmangni problemet.

Binjakë

Edhe pse po mundohen t’ju pengojnë në punën tuaj, ju do të tregoheni më të zgjuar. Pasditja paraqitet e qetë në shoqërinë e njeriut tuaj të zemrës. Beqarët do tregohen të hapur dhe mjaft aktivë në takime, kështu që mund të nisin edhe ndonjë lidhje. Në planin financiar situatën do e keni nën kontroll.

Gaforrja

Sot dita do të jetë e përkushtuar ndaj punës dhe nuk po i lini fare hapësirë emocioneve dhe çështjeve të zemrës. Kjo mund të sjellë probleme në marrëdhënien tuaj në çift. Beqarët do i refuzojnë ftesat për takime pasi nuk do ndihen ende gati për lidhje. Financat kujdesuni ti mbani më shumë nën kontroll.

Luani

Sot është dita ideale përsa i përket ndjenjave ndaj partnerit/es. Shprehjani hapur dashurinë njeriut që keni në krah dhe do shihni se dhe ju vetë do ndjeheni shumë më mirë. Beqarët do preferojnë të mbajnë akoma statusin që kanë edhe për ca kohë. Financat e mira, do dini si ti menaxhoni.

Virgjëresha

Do të keni probleme dhe debate brenda mureve të shtëpisë me partnerin/en, por që do të qetësohen shpejt. Mjafton të bëni dhuratën e duhur. Beqarët duhet të mendohen mirë para se ndërmarrin vendime, sepse mund të lëndohen më pas. Në planin financiar tregohuni të matur me shpenzimet që të shmangni problemet.

Peshorja

Megjithëse dita nuk do të nisë mirë, në fund të saj do të fitojë qetësia dhe paqja. Partneri/ja do t’ju bëjë një surprizë. Beqarët do kenë plot takime, por vetëm për aventura kalimtare, asgjë më shumë. Financat do jenë shumë të mira, do keni mundësi edhe për shpenzime.

Akrepi

Dita do t’ju rezervojë një surprizë ju të dashuruarve. Do të diskutoni një temë me partnerin/en e cila do sjellë ndryshime në të ardhmen tuaj. Beqarët do refuzojnë ftesat për takime dhe në këtë mënyrë kanë për të mbetur vetëm. Në planin financiar gjendja do përmirësohet gradualisht.

Shigjetari

Sot ju të dashuruarit jeni të rrethuar vetëm nga njerëz që ju kënaqin dhe miq të mirë. Shijoni sa më shumë orët që do t’ju ofrojë dita. Beqarët vetëm të ndryshuar statusin do jenë të gatshëm të bëjnë edhe çmenduria. Në planin financiar nuk do keni probleme me buxhetin, fati do jetë në anën tuaj.

Bricjapi

Ju pëlqejnë udhëtimet megjithëse kohët e fundit nuk keni pasur kohë për to. Do të

rezervoni një udhëtim në moment të fundit bashkë me partnerin/en. Beqarët do tregohen shumë të hapur dhe pa komplekse dhe do arrijnë ta bëjnë për vete personin që pëlqejnë. Financat do vinë duke u përmirësuar.

Ujori

Kjo është shenja më me fat e ditës së sotme përsa i përket të dashuruarve. Të gjithë stresin dhe mërzinë që keni patur këto ditë me partnerin/en do ta harroni sot. Beqarët nuk duhet të fiksohen pas gjërave pa rëndësi, por të vlerësojnë njeriun. Dielli dhe Mërkuri do jenë aleatët tuaj te financat.

Peshqit

Sot dita do të kalojë e qetë në përgjithësi pa ndonjë emocion të veçantë për ju që jeni në një marrëdhënie. Do të ketë zhvillime të këndshme në mesditë. Beqarët do kenë mundësi pafund për takime, por nuk duhet të nxitohen në vendimet që do marrin. Financat do vinë duke u përmirësuar dhe do e keni situatën nën kontroll.

Shqiptari vret turkun në Gjermani, autoritetet vendosin çmimin e lartë për “kokën” e të riut

Një i ri shqiptar ka vrarë një shtetas turk në Gjermani mbrëmjen e së hënës në Kiel. Sipas mediave gjermane Fisnik Hoxha ka qëlluar disa...

“Nëse vendet nordike…”/ Analiza e “REL”: Çfarë duhet të presim nga samiti kyç i NATO-s! Mund të ketë veto turke nga Erdogan

Udhëheqësit e NATO-s do të mblidhen në Madrid më 28-30 qershor për një nga takimet me të shumëpritura që aleanca ushtarake ka mbajtur kohët...

G7 ndan 14 miliardë dollarë ndihmë për Ukrainën

Kanadaja, Franca, Gjermania, Italia, Japonia, Britania e Madhe dhe ShBA kanë thënë se do të vazhdojnë t’i ofrojnë Ukrainës mbështetje financiare, ushtarake, humanitare dhe...

Çfarë po ndodh? Ish-presidenti i Rusisë lëshon paralajmërimin/ Nis Lufta e Tretë Botërore nëse një vend i NATO-s …

Ish-presidenti i Rusisë ka paralajmëruar për shpërthimin e një lufte të mundshme të Tretë Botërore, nëse ndonjë vend i NATO-s cënon Krimenë. Dmitry Medvedev...

Të mbijetuarit ishin ‘të nxehtë’: Detaje dhe pamje nga vendi ku u gjetën të paktën 46 persona të vdekur në një kamion të braktisur...

Të paktën 46 persona u gjetën të vdekur brenda një rimorkioje në një tentativë të supozuar për kontrabandë migrantësh në Teksasin e Jugut të...

RAJONI

All

Serbia, pika ku mund të shpërthejë “Lufta e Tretë Botërore”, ja si po përpiqet Moska të helmojë Vuçiqin dhe pse NATO do të përfshihet...

Erërat e luftës po kërcënojnë gjithnjë e më shumë në Serbi, në zemrën pro Putinit të Ballkanit dhe rrjedhimisht të Evropës. Ndërsa në Ukrainë, Bashkimi...

Vuçiç “humb shpresat”: Ja pse Serbia nuk do të hyjë në Bashkimit Evropian për 7 vitet e ardhshme

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i ka humbur shpresat se Beogradi do të bëhet pjesë e Bashkimit Evropian. Ai ka thënë se rruga e...

Profesori amerikan në studio televizive serbe: Pavarësia e Kosovës, realitet për Serbinë

Edward Joseph, profesor në Universitetin Johns Hopkins në Uashington dhe ekspert për Ballkanin Perëndimor, e cilësoi si “sukses të madh” dështimin e samitit BE-Ballkani...

Ngjarje horror në Greqi/ Të lidhur me litar brenda në makinë, nënë e bir gjenden në fund të detit

Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur ditën e sotme në Selanik, ku nënë e bir janë gjetur pa jetë brenda makinës së tyre të...

VIDEO/ Kaos në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut : Arbër Ademi rrah deputetin

Një skenë dhune dhe fyerje është regjistruar në Parlamentin  Maqedonisë së Veriut, teksa Arbër Ademi ish ministër i arsimit është shfaqur shumë agresiv sot...

Rusët planfikojnë vrasjen e Vuçiqit dhe luftë në Ballkan/ E tha politikani i njohur nga Vojvodina…

Nenad Čanak, politikan i njohur nga Vojvodina që e drejton Lidhjen e Socialdemokratëve, ka thënë të shtunën se “Rusia synon vrasjen e presidentit të...

DASh: Të hapen sa më parë negociata për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Qeveria amerikane ka lëshuar një deklaratë në lidhje me pasigurinë për fillimin e bisedimeve para-anëtarësuese ndërmjet Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian,...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES