<

Kjo do të jetë një ditë emocionuese për…, mësoni çfarë parashikon horoskopi i yjeve sot

DASHI

Disa investime që keni bërë do t’ju sjellin fitime financiare. Jeta juaj në çift do të lulëzojë. Kjo do të jetë një ditë shumë aktive në jetën tuaj shoqërore, njerëzit do të kërkojnë këshilla nga ju dhe do të pajtohen pothuajse me gjithçka që thoni.

DEMI
Një zhvillim i rëndësishëm në jetën tuaj profesionale, do të sjellë gëzim për ju dhe familjen tuaj. Shmangni detyrimin e të tjerëve për të bërë gjëra që ju nuk do t’i bënit vetë. Duhet të shmangin njerëzit që kërkojnë ndihmë financiare.

BINJAKET
Do të keni një diskutim për çështjet e parave me partnerin tuaj. Mund të keni kaluar një fazë të vështirë në martesën tuaj kohët e fundit, por sot do të ketë një pushim. Puna juaj do te vlerësohet nga eprorët.

GAFORRJA
Do ta keni të vështirë të përqendroheni në punën tuaj, pasi shëndeti juaj nuk do jetë i mirë. Investimet e bëra sot do të rrisin sigurinë tuaj financiare. Ndjenja juaj e zhgënjimit mund t’ju bëjë të grindeni me partnerin tuaj, pa ndonjë arsye.

LUANI
Sot mund të përballeni me çështje të lidhura me paratë dhe do të kërkoni këshilla financiare. Kjo do të jetë një ditë emocionuese për romancën. Mund të ketë promovime ose përfitime në punë.

VIRGJERESHA

Njerëzit e kësaj shenje që kanë interesa biznesi jashtë shtetit ka të ngjarë të përfitojnë financiarisht sot. Mbani shoqëri me njerëz të ditur dhe mësoni nga përvojat e tyre. Partneri juaj dëshiron vetëm të kalojë pak kohë me ju, por ju nuk do jeni në gjendje të përmbushni dëshirën e tij.

PESHORJA
Sot do të kuptoni që dashuria pushton gjithçka. Pas një faze të vështirë, dita do t’ju befasojë me diçka të bukur në punë. Do të preferoni të kaloni më shumë kohë vetëm, sesa me njerëzit e tjerë.

AKREPI
Bëni diçka që do t’ju ndihmojë t’i afroheni qëllimeve tuaja. Do të përdorni talentet tuaja të fshehura, për të shfrytëzuar sa më mirë ditën. Disa përfitime financiare pritet të vijnë gjatë ditës.

SHIGJETARI
Mund të ketë një rritje të përkohshme të stresit dhe tensionit sot. Një marrëveshje e re financiare do të finalizohet dhe do të sjellë para. Fillimi i ditës mund të jetë paksa i lodhshëm, por me kalimin e orëve do të ndiheni më energjikë.

BRICJAPI
Kjo do të jetë një ditë shumë e mirë nga pikëpamja shëndetësore. Gjendja juaj shpirtërore do t’ju mbajë në një humor pozitiv gjatë ditës. Çdo shqetësim financiar do të zgjidhet nëpërmjet ndihmës së dhënë nga një person.

UJORI
Disa mosmarrëveshje financiare do të zgjidhen, gjë që do të sjellë përfitime. Një pakënaqësi që keni, do të shqetësojë partnerin tuaj. Një detyrë e paparashikuar dhe e rëndësishme mund t’ju prishë planet.

PESHQIT
Kjo do të jetë një ditë emocionuese për çiftet ,planifikoni diçka të veçantë. Disa probleme do të marrin zgjidhje. Në lidhje me anën financiare do të bëni disa shpenzime për të tjerët.

“Kina po përgatitet të na pushtojë”, ministri i Jashtëm i Tajvanit del me deklaratën e jashtëzakonshme dhe ngre alarmin

Ministri i Jashtëm i Tajvanit tha të martën se Kina po përdorte stërvitjet ushtarake që nisi në shenjë proteste kundër vizitës së Nancy Pelosit,...

Ngjarje e rëndë/ Polici ekzekuton me plumb në kokë kampionin botëror të arteve marciale. Detajet…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën diele në Brazil, pasi është ndarë nga jeta në mënyrë tragjike një nga legjendat e arteve marciale,...

Gazetarja spiune ruse del me një version të saj për dëbimin nga Kosova

Spiunja ruse në petkun e gazetares, Daria Aslamova, pas shpalljes e padëshirueshme nga Kosova, ka dalë me një rrëfim të botuar në gazetën ruse “Komsomolskaya...

Reuters shkruan për arrestimin e gazetares ruse në Kosovë: Rusia aleat kryesor i Serbisë

Mediumi prestigjioz Reuters, ka shkruar për ndalimin e hyrjes në Kosovë që i është bërë gazetares ruse të shtunën. Rueters shkruan se këtë njoftim dje e...

“Seks për intervista”, spiunes ruse që u ndalua në Kosovë i del fotografia me Karaxhiqin

Spinues ruse Daria Aslamova i është publikuar një fotografi me ish-presidentin e Republikës Serbe të Bosnjës, Radovan Karaxhiq. Virussia, një faqe me serie dokumentarësh e...

RAJONI

All

Gazetarja spiune ruse del me një version të saj për dëbimin nga Kosova

Spiunja ruse në petkun e gazetares, Daria Aslamova, pas shpalljes e padëshirueshme nga Kosova, ka dalë me një rrëfim të botuar në gazetën ruse “Komsomolskaya...

E tmerrshme/ Detaje tronditëse nga 17-vjeçarja që u vra nga i dashuri. Më herët ishte përdhunuar nga dy shqiptarë dhe një 83 vjeçar

Media greke ka publikuar detaje tronditëse nga ngjarja e rëndë që ndodhi pak ditë më parë në Greqi, ku një 17-vjeçare u vra nga...

Janjiq: Edhe nëse krijohet Asociacioni, Serbia nuk do ta njohë Kosovën

Asociacioni i Komunave me Shumicë serbe, tash e 9 vjet mbetet një nga temat më të përfolura në Kosovë. Kosova dhe Serbia kanë arritur...

Tensionet në veri të Kosovës, kërcënon Vuçiç: Ne jemi Serbia, nuk kemi frikë nga askush

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç, ka reaguar ashpër ndaj situatës së tensionuar në veri të Kosovës. Ai tha se ua ka bërë të qartë liderëve...

Ish-ushtaraku italian: Ja tmerri që do të përjetojë Serbia nëse i hap luftë Kosovës

Eksperti Italian u shpreh se Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka marrë një mesazh të qartë nga ushtarakët e tij në Shtabin e Përgjithshëm....

Vuçiq i lavdëron serbët në veri pas tensioneve, i quan guximtarë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka reaguar aps takimit që e kishte me Shtabin e Përgjithshëm të ushtrisë serbe, duke i falënderuar serbët për...

“Serbia e nxitur nga Rusia mund të…”, eurodeputeti lëshon paralajmërimin e frikshëm

Riho Terras, eurodeputet, ka thënë se Serbia mund ta sulmojë Kosovën, duke u frymëzuar nga Rusia e Vladimir Putinit. Ai tha se NATO-ja dhe Bashkimi...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES