“Kjo ditë mund të dhurojë emocione të bukura”, ja çfarë kanë parashikuar yjet

Dashi

Me Venusin jo harmonik mund të ketë ndonjë sherr në jetën private. Në punë? Ka disa pavendosmëri për hapat e ardhshëm, por shumë shpejt do të kuptoni se çfarë të bëni me jetën tuaj profesionale.

Demi


Në dashuri për beqarët që mund të bëjnë takime shumë interesante. Në punë jeni plot ide dhe ka ardhur momenti t’u tregoni të gjithëve se çfarë vleni.

Binjakët

Në dashuri ka pak nervozizëm dhe pavendosmëri. Në punë ka ardhur koha të kuptoni se cilat janë prioritetet tuaja.


Gaforrja

Kjo ditë fillon paksa ngadalë për ndjenjat por dalëngadalë do të përmirësohet. Në punë ka shumë angazhime por nëse ndiheni të mbingarkuar kërkoni ndihmë.

Luani

Një ditë e bukur për dashurinë, madje edhe për beqarët do të gjeni shumë mundësi për të njohur njerëz të rinj. Në punë mund t’ju duhet të përballeni me disa dokumente të pazgjidhura.

Virgjëresha

Në dashuri është më mirë të mos e shtyni shumë litarin dhe në punë është më mirë të kuptoni se çfarë dëshironi përpara se të nënshkruani një marrëveshje.

Peshorja

Kjo ditë mund të dhurojë emocione të bukura, sidomos në pjesën e parë. Në punë mund t’ju duhet të rishikoni marrëveshjet.

Akrepi

Në dashuri është më mirë të mos jeni shumë kërkues me partnerin tuaj, ai mund të lodhet. Në punë keni nevojë për më shumë garanci.

Shigjetari

Ditë e bukur për ndjenjat, keni gjetur një ekuilibër të bukur në dashuri. Në punë keni shumë ide fituese.

Bricjapi

Yjet flasin për takime të reja interesante, mos u ndalni. Në punë keni një dëshirë të madhe për të bërë, përpiquni të zgjidhni vetëm projektin e duhur për t’u zhytur.

Ujori

Dashuria shkëlqen sërish në jetën tuaj dhe në punë keni një dëshirë të madhe për ndryshim, së shpejti do të mund të gjeni mundësi të reja.

Peshqit

Nëse jeni ende beqar, shikoni përreth dhe në punë është më mirë të bëni gjithçka me qetësi pa vonuar dhe të largoheni një hap nga afatet me një mal me gjëra për të bërë.

‘Nostradamusi i ri’ publikon parashikimin e Luftës së Tretë Botërore gjatë vitit 2023

“Nostradamusi i ri” është rishfaqur. Ai është Hamilton-Parker, që është emri i tij i vërtetë, por të gjithë e njohin me pseudonimin e lartpërmendur. Ai...

Medvedev bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse fillon Lufta e Tretë Botërore, gjithçka do bëhet pluhur

Nënkryetari i Këshillit të Sigurimit rus, Dmitry Medvedev, ka kritikuar përpjekjet perëndimore për të justifikuar dërgesat e armëve në Kiev si një përpjekje të...

Jackie Chan nuk do i lëjë asgjë të birit nga pasuria 400 milionë dollarëshe: ‘Duhet t’i fitojë me aftësi paratë’

Kur Jackie Chan të vdes, pasuria masive që fitoi gjatë karrierës së tij si yll filmi nuk do t'u shkojë fëmijëve të tij. Chan ka...

Dërgimi i tankeve Leopard 2 në Ukrainë, Gjermania merr vendimin, ja çfarë pritet të ndodhë

Gjermania konfirmon se do të furnizojë Ukrainën me tanke luftarake Leopard 2 dhe do të miratojë kërkesat e vendeve të tjera për të bërë...

Ish-agjenti i kundërzbulimit në FBI ndihmoi oligarkun rus

Ndaj Charles McGonigal, ish-zyrtar i lartë i kundërzbulimit në FBI janë ngritur akuza për shkak se ndihmoi një oligark rus, në shkelje të sanksioneve...

RAJONI

All

Këto janë pagat mesatare në Kosovë, Shqipëri, Bosnje e Mal të Zi

Në tri vitet e fundit, pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Kosovë e Shqipëri, duke...

Biserko: Vizita e Chollet solli një ofertë në tavolinë për Kosovën dhe Serbinë, ajo duhet pranuar

Presidentja e Komitetit të Helsinikit për të Drejtat e Njeriut, Sonja Biserko ka thënë se ka një ofertë në tryezë edhe për Kosovën edhe...

“Ka gjuajt në asfalt” – Kërveshi i ofron mbrojtje ligjore pjesëtarit të FSK-së: Ky fakt e mbyll debatin

Avokati i njohur kosovar, Kujtim Kërveshi, ka reaguar pasi nëna e 11-vjeçarit të plagosur dje në Shtërpcë deklaroi se i dyshuari ka shtënë në...

Media serbe: Kosova po përgatit fitoren më domethënëse deri tani në luftën diplomatike me Serbinë

Perëndimi dëshiron që Kosova dhe Serbia të nënshkruajnë një marrëveshje bazë në vitin 2023, bazuar në draftin franko-gjerman, i cili ndërkohë është bërë një...

Vuçiq alarmohet nga nisma e Kosovës për të blerë “Bayraktar”: Nëse ndodhë, ndikon në raportet me Turqinë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq është alarmuar nga fakti se Kosova po shqyrton mundësinë e blerjes së dronëve “Bayraktar” nga Turqia. Ai në një intervistë...

Rama pasi SHBA i kërkoi Vuçiqit heqjen e barrikadave: Kjo flet qartë për të gjithë ata që duan të dëgjojnë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se pajtohet me thirrjen e SHBA-ve për tërheqjen e barrikadave të vendosura në veri të Kosovës. Kryeministri i...

Kërcënon Petkoviq: Po e shqyrtojmë dërgimin e 1 mijë ushtarëve në Kosovë

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq në orët e vona të së enjtes ka dalë në një konferencë të...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES