Këto janë fitimet marramendëse të Rita Orës gjatë vitit 2022

E dimë se jeta dashurie e sensacionit të popit Rita Ora ishte e përkryer vitin e kaluar teksa ajo u martua me regjisoren e filmit Taika Waititi – por duket se asaj njëjtë i ka ecur edhe në bankë.

The Sun ka zbuluar se krijuesja e hitit “Hot Right Now” grumbulloi pothuajse 12 milionë funte në fitime (13.6 milionë euro).Ora , e cila u martua me regjisoren e Zelandës së Re në një ceremoni private në Londër gjatë verës, publikoi llogaritë për dy kompanitë e saj, Ora Multi Services Ltd dhe Ora Live Ltd, të cilat mbulojnë muzikën, shfaqjet dhe punën e saj televizive.

Dhe shifrat tregojnë se ajo fitoi një 11,879,350 funte apo 13.491.933.33 euro.Ajo kishte asete prej 7,298,316 funte (8.2 milionë euro) në Ora Multi Services Ltd, të cilën e themeloi në maj 2009, për periudhën deri në prill 2022.

Ora Live Ltd, e themeluar pesë vjet më vonë, ka asete prej 4,581,034 funte (5.2 milionë euro) duke dhënë një total të kombinuar prej 11,879,350 funte (13.4 milionë euro).

Pavarësisht se pagoi një tarifë të kombinuar prej 4,075,189 funte (4.6 milionë euro) në taksa dhe kosto të tjera midis të dy firmave, Ora, e cila mburret me 16.1 milionë ndjekës në Instagram, kishte ende 7,804,161 funte (9.4 milionë euro) të mbetura në bizneset e saj për vitin.

Përveçse aktualisht është në ekran si gjyqtare në serinë e katërt të “The Masked Singer” të ITV-së, Rita ka rindërtuar karrierën e saj pas thyerjes së rregullave për festën e ditëlindjes së saj gjatë karantinës nga COVID-19 në vitin 2020.Dhe pas lansimit të veshjeve së saj të fitnesit vjeshtën e kaluar, ajo tani po përgatitet të publikojë muzikë të re, duke njoftuar një këngë surprizë, “You Only Love Me”.

Në tetor, Rita – e cila ndau këto foto seksi në Instagram gjatë një pushimi në plazh – zbuloi se kishte përfunduar albumin e saj të tretë pasi mendoi nëse do të hiqte dorë nga këndimi.

“Kam ndjerë dëshirën për të lënë. Dhe thashë: ‘A ia vlen kjo? Çfarë po bëj?’. Ndërsa u bëra më e famshme, kuptova që njerëzit inspirohen. Bëhesh model dhe ndonjëherë nuk je gati sepse ke dashur vetëm të bësh muzikë”, kishte deklaruar Rita.

“Tani jeni duke u ndjekur nga miliona njerëz. Pra, psikologjikisht është vërtet intensive. Duhet të qëndroni besnik ndaj miqve tuaj që i njihni prej vitesh”, ishte shprehur Ora.E pyetur se për çfarë po punonte gjatë vizitës në vendlindjen e familjes së saj në Shqipëri, ajo tha: “Një album i ri. Do të jetë e mrekullueshme. Më shumë muzikë dhe një film. Ëndrra ime është t’u tregoj të gjithëve se ju mund të bëni më shumë se një gjë”.

“Mund të jesh muzikant, aktor, kërcimtar, nënë, hallë në të njëjtën kohë. Unë dua të përpiqem të bëj gjithçka. Tani jam mbi 30 vjeç, është koha që t’i bëj këto”, kishte thënë artistja.

‘Nostradamusi i ri’ publikon parashikimin e Luftës së Tretë Botërore gjatë vitit 2023

“Nostradamusi i ri” është rishfaqur. Ai është Hamilton-Parker, që është emri i tij i vërtetë, por të gjithë e njohin me pseudonimin e lartpërmendur. Ai...

Medvedev bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse fillon Lufta e Tretë Botërore, gjithçka do bëhet pluhur

Nënkryetari i Këshillit të Sigurimit rus, Dmitry Medvedev, ka kritikuar përpjekjet perëndimore për të justifikuar dërgesat e armëve në Kiev si një përpjekje të...

Jackie Chan nuk do i lëjë asgjë të birit nga pasuria 400 milionë dollarëshe: ‘Duhet t’i fitojë me aftësi paratë’

Kur Jackie Chan të vdes, pasuria masive që fitoi gjatë karrierës së tij si yll filmi nuk do t'u shkojë fëmijëve të tij. Chan ka...

Dërgimi i tankeve Leopard 2 në Ukrainë, Gjermania merr vendimin, ja çfarë pritet të ndodhë

Gjermania konfirmon se do të furnizojë Ukrainën me tanke luftarake Leopard 2 dhe do të miratojë kërkesat e vendeve të tjera për të bërë...

Ish-agjenti i kundërzbulimit në FBI ndihmoi oligarkun rus

Ndaj Charles McGonigal, ish-zyrtar i lartë i kundërzbulimit në FBI janë ngritur akuza për shkak se ndihmoi një oligark rus, në shkelje të sanksioneve...

RAJONI

All

Këto janë pagat mesatare në Kosovë, Shqipëri, Bosnje e Mal të Zi

Në tri vitet e fundit, pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Kosovë e Shqipëri, duke...

Biserko: Vizita e Chollet solli një ofertë në tavolinë për Kosovën dhe Serbinë, ajo duhet pranuar

Presidentja e Komitetit të Helsinikit për të Drejtat e Njeriut, Sonja Biserko ka thënë se ka një ofertë në tryezë edhe për Kosovën edhe...

“Ka gjuajt në asfalt” – Kërveshi i ofron mbrojtje ligjore pjesëtarit të FSK-së: Ky fakt e mbyll debatin

Avokati i njohur kosovar, Kujtim Kërveshi, ka reaguar pasi nëna e 11-vjeçarit të plagosur dje në Shtërpcë deklaroi se i dyshuari ka shtënë në...

Media serbe: Kosova po përgatit fitoren më domethënëse deri tani në luftën diplomatike me Serbinë

Perëndimi dëshiron që Kosova dhe Serbia të nënshkruajnë një marrëveshje bazë në vitin 2023, bazuar në draftin franko-gjerman, i cili ndërkohë është bërë një...

Vuçiq alarmohet nga nisma e Kosovës për të blerë “Bayraktar”: Nëse ndodhë, ndikon në raportet me Turqinë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq është alarmuar nga fakti se Kosova po shqyrton mundësinë e blerjes së dronëve “Bayraktar” nga Turqia. Ai në një intervistë...

Rama pasi SHBA i kërkoi Vuçiqit heqjen e barrikadave: Kjo flet qartë për të gjithë ata që duan të dëgjojnë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se pajtohet me thirrjen e SHBA-ve për tërheqjen e barrikadave të vendosura në veri të Kosovës. Kryeministri i...

Kërcënon Petkoviq: Po e shqyrtojmë dërgimin e 1 mijë ushtarëve në Kosovë

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq në orët e vona të së enjtes ka dalë në një konferencë të...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES