Horoskopi për ditën e sotme, ja çfarë kanë rezervuar yjet për ju

DASHI

Për shkak te nervozizmit tuaj mund te lindin konflikte dhe mosmarrëveshje te shumta sot me partnerin. Nuk do toleroni ne asnjë pike dhe kjo do e përkeqësojë situatën. Beqaret duhet te presin edhe pak kohe për personin ideal. Dita e sotme nuk është e duhura. Financat do jene pika juaj me e dobët. Nuk do arrini dot t’i mbani ato te stabilizuar sepse do shpenzoni pa masë.


DEMI

Mos u tregoni shume dominues sot ne jeten tuaj ne cift sepse kjo mund te nxite debate me partnerin. Te dy jeni te barabarte dhe keni te drejte te shpreheni ashtu si mendoni. Beqaret duhet te bejne me teper durim nese duan te gjejne nje person me te vertete interesant. Financat do marrin drejtimin e duhur. Po vazhduat keshtu shume shpejt do keni permiresime te medha.

BINJAKET

Kokefortesia juaj ne jeten ne cift mund te sjelle probleme serioze me ate qe keni ne krah. Toleranca eshte nje virtyt shume i vleresuar, keshtu qe mundohuni edhe ju te tregoheni te tille. Beqaret do njihen me shume persona. Shikojeni me kujdes secilin sepse ndermjet tyre fshihet gjysma juaj. Fale ndihmes se Neptunit situata financiar do filloje te permiresohet.

GAFORRJA

Venusi do iunfuencoje se tepermi sot ne jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente te kendshme me partnerin, por njekohesisht do gjeni edhe kohe per familjen dhe miqte. Beqaret do nisin aventura afatshkurtra, ndersa dashuria e madhe do dhe pak kohe te mberrije. Ne planin financiar do kryeni transaksione te rendesishme. Situata e veshtire do te marre fund.

LUANI

Pas disa diteve jo shume te pershtatshme per jeten ne cift sot do arrini te vendosni komunikimin me partnerin. Do i kushtoni me shume kohe atij dhe do ndiheni me mire. Beqaret do jene terheqes dhe magnetike. Do arrini te beni per vete cilindo qe do iu pelqeje. Mjedisi planetar do i influencoje pozitivisht financat. Ju do jeni me te qarte per ato qe duhet te beni.

VIRGJERESHA

Marrëdhënia juaj me partnerin do filloje te behet me serioze gjate kesaj dite. Do mendoni per nje te ardhme se bashku dhe kjo do iu mbushe me optimizem. Edhe beqaret do jene te favorizuar ne dashuri. Nje person interesant do iu beje propozimin me te bukur qe mund te kishit menduar. Financat do jene te mira. Beni shpenzimet qe kishit menduar.PESHORJA

Disa planete do e mbrojne jeten tuaj ne cift nga cdo rrezik i jashtem, por disa te tjere do mundohen t’ua prishin harmonine. Tregohuni shume te kujdesshem dhe mos u nxitoni per asgje. Beqaret duhet ta lene veten te lire edhe sikur t’iu jepet mundesia per takime. GJithcka do ndodhe ashtu si eshte planifikuar. Ne planin financiar tregohuni vigjilente dhe mos shpenzoni kuturu.

AKREPI

Sot do beni cmpos qe ta mbani te ndezur pasionin ne cift. Do e perkedhelni partnerin pa pushim dhe do tregoheni te gatshem t’ia plotesoni cdo deshire. Lum ai qe iu ka ne krah. Beqaret edhe pse kane kohe qe kerkojne dashurine nuk do e gjejne as sot. Nese shpenzoni pa mase, situata financiare do kete tronditje te medha. Shmangni momentet kritike qe mund t’iu kushtojne shtrenjt.

SHIGJETARI

Pas nje periudhe me debate dhe tension ne jeten ne cift, sot do qeni qetesine e shumekerkuar. Eshte Venusi ai qe do iu jape mundesine te sqaroni cdo mosmarreveshje. Beqaret do jene me te privilegjuarit ne dashuri. Jo vetem qe do kene takime, por mund te ndoshin edhe dashuri me shikim te pare. Ekuilibri financiar do mbetet i qendrueshem, mos u shqetesoni aspak.

BRICJAPI

Nese doni qe gjerat te shkojne mire me partnerin, duhet t’i shprehni me shume ndjenjat sot. Edhe ata qe kane pasur mosmarreveshje mund ta permiresojne situaten po shtuan dozat e komunikimit. Beqaret do jene seksuale dhe do e bejne shume shpejt per vete personin qe kane pelqyer prej kohesh. Situata financiare do filloje te permiresohet dalngadale.

UJORI

Beni kujdes sot ju qe jeni ne cift. Mos kerkoni gjate gjithe kohes te jeni te pavarur dhe te beni gjithcka qe mendoni. Pyeteni partnerin para se te hidhni ndonje hap nese nuk doni te keni debate me vone. Jupiteri do jete planeti qe do i ndihmoje beqaret ne jeten sentimentale. Priten te reja interesante. Ne planin financiar do tregoheni kokeforte dhe do shpenzoni pa limit. Problemet do vijne shpejt.

PESHQIT

Jeta ne cift do jete e qete dhe pa asgje te vecante gjate kesaj dite. Do ndiheni mire prane partnerit dhe nuk do keni as mosmarreveshjen me te vogel. Beqaret do jene me me fat dhe do perjetojne emocione te forta. Personi qe keni enderruar prej kohesh do behet pjese e jetes suaj. Ne planin financiar duhet te beni shume kujdes. Mbrojuni edhe nga hajdutet qe do jene te shumte.

“Milionat, pozitat e larta, femrat, akuzat”- Si u bë i famshëm Silvio Berlusconi?

Në botën plot labirinte të politikës italiane, Silvio Berlusconi, ishte njeriu që diti të përziente më mirë se kushdo tjetër biznesin me jetën publike. Personaliteti...

10 vendet që nuk duhen vizituar kurrë

Lexie Alford mban rekordin Guinness si personi më i ri që ka udhëtuar në çdo shtet të botës. 25-vjeçarja amerikane ka qenë në 196 shtete...

Ekspertët befasojnë me paralajmërimin e fundit, ja çfarë do të ndodhë me njerëzimin

Një grup ekspertësh, përfshirë drejtuesit e OpenAI dhe Google Deepmind, kanë paralajmëruar përmes një deklaratë të përbashkët se inteligjenca artificiale mund të çojë në...

Raportimi i frikshëm i Microsoft: AI ka elementë të logjikës njerëzore!

Prej disa kohësh tashmë, inteligjenca artificiale po pushton gjithmonë e më shumë jetët tona, si një tentativë e frikshme për të zëvëndësuar tiparet e...

Vdes George Soros? Publikohet lajmi që shokoi botën

Thashethemet për vdekjen e financierit George Soros kanë vërshuar sërish internetin. Investitori, biznesmeni dhe kryefinancieri hungarez amerikan njihet më së shumti për punën e...

RAJONI

All

“Serbia e ka humbur njëherë e përgjithmonë Kosovën”, Rama: Kosova duhet të shpallë zgjedhje të menjëhershme

Kryeministri Edi Rama, shprehet se qëndrimi i tij në lidhje me situatën në veri të Kosovës, është i njëjtë me atë të liderëve të...

Rama: Ushtria serbe nuk i prek dot një fije floku Kosovës, thjesht i vjen vërdallë për konsum të brendshëm

Duke folur për zhvillimet në veri të Kosovës, kryeministri Edi Rama thotë se lëvizja e ushtrisë së Serbisë pranë kufirit është për konsum të...

New York Times zbulon lidhjet e presidentit serb me botën e krimit, ja çfarë pretendohet

Revista javore e gazetës Nju Jork Tajms, ka botuar një artikull të gjatë, ku zbulon lidhje të pretenduara të presidentit serb, Aleksandër Vuçiç me...

Vritet i akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria

akuzuari për kontrabandë droge nga Mali i Zi dhe Shqipëria ka mbetur i vrarë në Zagreb. Mediat vendase bëjnë me dije se ngjarja...

Çanak: Kosova u fitua me luftë më 1912 dhe u humb me luftë më 1999

Nenad Çanak, ish-kryetar i Lidhjes së Socialdemokratëve të Vojvodinës dhe një nga liderët e Opozitës Demokratike të Serbisë (DOS), ka kujtuar kohën sa ishte...

Deklarata tronditëse e Abazoviç: Gabimi më i madh i mafias ishte që nuk më vrau

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç ka reaguar pas akuzave të ish-kryeprokurorit special Milivoj Katniç për lidhjet e tij me klanin kriminal Skaljar.duke...

Kompania Kosovare Royal/ Ndërton hotelin luksoz “Jadran”, nënshkruhet marrëveshje milionëshe në Mal të Zi

Është bërë nënshkrimi i Aneksit IV i kontratës në vlerë prej mbi 40 milionë euro për ndërtimin e hotelit me pesë yje në qendër...

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES

rubrika rozË