Horoskopi, e premte 3 mars 2023: Tension për këto shenja…

DASHI

Një ditë shumë intensive në dashuri, veçanërisht nga data 6 Mars situata do të kthehet në favor dhe do t’ju japë energjitë e duhura. Nëse ka pasur diskutime apo zhgënjime, do të jeni në gjendje t’i kompensoni ato. Në punë keni ide të shkëlqyera për t’u zbatuar: një promovim për punonjësit nuk mund të përjashtohet.

DEMI

Një ditë shumë pozitive për ndjenjat. Sidomos nëse keni qenë beqar për një kohë të gjatë, dëshironi të dashuroni dhe që t’iu duan. Në punë mund të ketë tension dhe ankth për një detyrë të re të rëndësishme, që ju është besuar.

BINJAKËT

Ka një melankoli të fortë që ju përshkon. Kjo është veçanërisht e vërtetë për ata që janë në një marrëdhënie komplekse dhe konfliktuale. Në punë, meditoni me qetësi në funksion të zgjedhjeve të ardhshme. Më mirë të mos jeni shumë instinktivë dhe të nxituar. Sepse rrezikoni të pendoheni.

GAFORRJA

Në dashuri mund të ketë ndonjë diskutim me partnerin. Këshilla është të ruani qetësinë. Mos u zemëroni nëse diçka nuk shkon ashtu siç dëshironi. Në punë do ketë polemika, por ata që japin më të mirën marrin gjithmonë diçka në fund. Shumë suksese përpara.

LUANI

Hëna është e favorshme dhe në dashuri do të mund të flisni qetësisht me partnerin tuaj, veçanërisht nëse ka pasur diskutime. Debatet janë më të lehta kur mendoni se jeni në një mjedis kompleks, që nuk ju përket juve.

VIRGJËRESHA

Në dashuri ka ende një agjitacion të fortë, prandaj përpiquni të ruani qetësinë përndryshe rrezikoni të thoni disa fjalë më shumë. Dhe pastaj pendoheni. Në punë është një periudhë stimuluese për ata që kërkojnë risi, ndërsa për ata që kanë vetëm bashkëpunime nuk është e lehtë dhe do të donin diçka më shumë.

PESHORJA

Fillon një periudhë e artë në dashuri, prandaj përfitoni nga ajo. Kini kujdes sepse Hëna së shpejti do të jetë në opozitë dhe mund t’ju detyrojë të bëni disa gabime. Në punë sot është një ditë e mirë për të bërë projekte të reja. Çojini ato përpara me entuziazëm. Do të shihni se mund të hiqni kënaqësi të mëdha.

AKREPI

Tensioni po rritet, por mund të përfundoni duke debatuar me dikë. Venusi do të nisë së shpejti një tranzit të veçantë, ndaj është më mirë të ruani qetësinë. Në punë kujdes nga komplikimet, qëndroni larg tyre.

SHIGJETARI

Në dashuri nëse ka diçka që nuk funksionon, është më mirë të flisni për të dhe të përpiqeni ta sqaroni. E shtuna mund të jetë një ditë e shkëlqyer për të marrë diçka shtesë. Në punë situata është kritike: nëse keni biznesin tuaj duhet të rikuperoni para, sepse arkat janë në të kuqe të thellë.

BRICJAPI

Dashuria është në formë të shkëlqyer dhe nëse ka dikë që ju pëlqen, mund ta fitoni lehtësisht. Mos kini turp apo hezitim. Nëse jeni në një lidhje afatgjatë, mund të kaloni një fundjavë plot vitalitet me partnerin tuaj. Në punë Hëna shfaqet disonante. Mund të grindeni me kolegët për gjëra të vogla.

UJORI

Dashuri e shkëlqyer këtë fundjavë. Yjet janë në anën tuaj. Në punë ndjeni një ndryshim të caktuar. A nuk ju intereson diçka? Mbylleni këtë çështje një herë e përgjithmonë.

PESHQIT

Një ditë vërtet e mrekullueshme për ndjenjat. Mund ta lini mënjanë të kaluarën dhe të shikoni të ardhmen me optimizëm. Edhe kohët e fundit, sepse ndryshimet vijnë kur nuk e prisni. Në punë, përkushtojuni ndaj gjërave të reja. Po ashtu mos jini impulsivë.

Çfarë ndodh nëse Donald Trump arrestohet vërtet? Ja disa nga skenarët

Donald Trump pretendon se të martën do të arrestohet i akuzuar për pagesën e jashtëligjshme të 130 mijë dollarëve te një aktore e filmave...

“Do arrestohem të martën”/ Gazetarja nga SHBA-ja sqaron deklaratën e Trump

Ish-presidenti amerikan, Donald Trump pret të arrestohet të martën, bazuar në një rast të trajtuar nga Zyra e Prokurorit në qarkun e Manhatanit. “Bëhet fjalë...

Pas BE dhe SHBA, Britania e Madhe ndalon TikTok-un

Pas Bashkimit Europian, Shteteve të Bashkuara dhe Kanadasë edhe Britania e Madhe urdhëron heqjen e aplikacioneve të Tik Tok nga telefonët smart të punonjësve...

Në Kinë bie shi me krimba, në Australi me peshq, shenjë e Apokalipsit apo ngjarje natyrale?

Rrjetet sociale janë aq të përdorura dhe mbajnë një sasi aq të madhe informacioni saqë shpesh herë është e vështirë të kuptosh të vërtetën...

Falimentimi i dy bankave në SHBA, vjen reagimi presidentit Joe Biden dhe bën thirrjen e fortë për qytetarët amerikanë

Presidenti Joe Biden tha të hënën se sistemi financiar amerikan është i sigurt, në një përpjekje për të injektuar besim, pas falimentimit të beftë...

RAJONI

All

Serbët akuzojnë Vuçiçin për tradhti kombëtare

Një grup aktivistësh politikë nga Kosova i kanë kërkuar Aleksandar Vuciçit të jap dorëheqje nga pozita e presidentit të Serbisë për shkak të sic...

Takimi Kurti-Vuçiç/ Çfarë do të ndodhë sot me marrëveshjen bazë të BE-s

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, do të takohen pasditen e së hënës në Bruksel, në kuadër të dialogut...

Vuçiq për Kurtin: Ai në Bruksel do të flasë për Demaçin dhe Millosheviqin, unë për Asociacionin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, duke folur për takimin e radhës me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, të hënën në Bruksel, tha sonte se...

SHBA: Nuk ka ndryshuar pozicioni për njohjen reciproke mes Kosovës dhe Serbisë

Një zëdhënës i Departamentit amerikan të Shtetit ka thënë se Shtetet e Bashkuara nuk e kanë ndryshuar pozicionin sa i përket njohjes reciproke mes...

Bieber ‘çmonton’ strategjitë e Vuçiqit: E pranoi propozimin franko-gjerman me shpresën që Kosova e refuzon

Njohësi i zhvillimeve politike në Ballkanin Perëndimor dhe profesori i Universitetit të Grazit, Florian Bieber ka thënë se ndërkombëtarët ende shohin potencial që presidenti...

Këto janë pagat mesatare në Kosovë, Shqipëri, Bosnje e Mal të Zi

Në tri vitet e fundit, pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Kosovë e Shqipëri, duke...

Biserko: Vizita e Chollet solli një ofertë në tavolinë për Kosovën dhe Serbinë, ajo duhet pranuar

Presidentja e Komitetit të Helsinikit për të Drejtat e Njeriut, Sonja Biserko ka thënë se ka një ofertë në tryezë edhe për Kosovën edhe...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES