Horoskopi ditor për sot, 18 Janar 2023

Dashi

Aktivitetet në grup në lagjen tuaj mund të çojnë në ndryshime pozitive në komunitetin tuaj. Do të kënaqeni duke shkëmbyer ide dhe informacione me të tjerët dhe mund të largoheni nga këto aktivitete duke u ndjerë të gëzuar. Mund të jetë një ide e mirë të shkoni në këmbë në shtëpi, ose ndoshta të shkoni për kafe ose një film më pas. Nëse i lejoni idetë të zhurmojnë deri në kohën e gjumit, mund të mos jeni në gjendje të flini.

Demi

Një ditë mund ta gjeni veten në sy të publikut. Mirënjohja për punën e bërë mirë mund të vijë në rrugën tuaj. Mund të përfshijë gjithashtu një rritje të të ardhurave. Kjo mund të jetë e lidhur me punën ose thjesht një projekt komunitar për të cilin keni punuar dhe keni arritur me sukses. Shijoni 15 minutat tuaja të famës, edhe pse mund t’ju duket paksa shqetësuese.

Binjakët

Zgjerimi i horizontit është çelësi për sot. Komunikimet e marra nga shtete të largëta ose vende të huaja mund t’ju bëjnë të keni idenë për të udhëtuar në ato vende. Ju ndoshta jeni kurioz për kultura, ide dhe perspektiva të ndryshme. Edhe pse mund të mos bëni plane të caktuara për udhëtim tani, ju jeni të prirur të paktën ta konsideroni atë.

Gaforrja

Disa ëndrra shumë intensive mund t’ju kthejnë në të kaluarën, ndoshta fëmijërinë ose jetën tuaj të kaluar. Shkruani çdo ëndërr që ju kujtohet. Ato mund të mos kenë kuptim për ju tani, por nëse ktheheni dhe i analizoni më vonë, ka të ngjarë të zbuloni se ato tregojnë shumë për ju që nuk i keni ditur më parë. Ato madje mund të frymëzojnë projekte të reja.

Luani

Një mik i vjetër që nuk e keni parë për një kohë mund të rishfaqet papritur dhe ju mund ta shihni këtë person në një këndvështrim tjetër si një partner potencial biznesi, burim frymëzimi apo edhe një mundësi romantike. Nëse kjo është prirja juaj, Luan, mos e fshini atë pa e konsideruar me kujdes. Partneritetet e krijuara sot ka të ngjarë të çojnë në sukses.

Virgjëresha

Ju jeni një person i orientuar drejt shërbimeve nga natyra, dhe sot mund të shfaqet fare mirë mundësia për të kaluar kohën duke u shërbyer atyre në nevojë. Mund të ndihmoni dikë të afërt që ka probleme. Kjo situatë e veçantë nuk do të zgjasë shumë, por ka të ngjarë të ndryshojë jetën tuaj në një mënyrë pozitive.

Peshorja

Nëse keni shpresuar për një pushim, kjo është dita e duhur,  veçanërisht nëse përfshin dashuri dhe romancë. Ose mund të keni shpresuar për mirënjohje në punë, në fushën e arsimit ose nga dikush që do të thotë shumë për ju. Çfarëdo pushimi që ju vjen, ka të ngjarë t’ju lëvizë emocionalisht. Nuk do të jesh i njëjti. Kalofsh një ditë të mirë!

Akrepi

Ndryshimet në shtëpinë tuaj mund të ndodhin tani. Këto janë pozitive, Akrep, megjithëse mund të duken paksa dërrmuese. Disa madje mund të përshkruhen si trazira. Ndoshta dikush lëviz brenda ose jashtë. Mund të përfshijë edhe lëvizjen në një vend të ri, ridekorimin, rinovimin ose ndoshta adoptimin e një kafshe. Së paku, prisni disa ndryshime emocionale brenda vetes.

Shigjetari

Disa lajme të shkëlqyera mund të ndryshojnë jetën tuaj përgjithmonë. Mund të përfshijë një partneritet të ri ose mundësish në komunitetin tuaj. Mund të përfshini ndryshime në këndvështrimin dhe qëndrimet tuaja për jetën. Mund të kaloni shumë kohë në telefon me miqtë dhe të njohurit. Ndoshta do të dëshironi të planifikoni një mbrëmje romantike me partnerin tuaj.

Bricjapi

Disa ndryshime në lidhje me karrierën tuaj mund të bëjnë një ndryshim në burimet tuaja. Kjo mund të përfshijë një rritje ose promovim në pritje ose mundësi për punë të pavarur jashtë vendit të punës. Mund të nënkuptojë një punë të re, ndoshta në një fushë krijuese. Çfarëdo pune që bëni ka të ngjarë të duket emocionalisht më e dobishme sesa ka qenë.

Ujori

Sot ka të ngjarë të ndiheni veçanërisht romantike dhe seksi, dhe në ankth për t’u bashkuar me një partner dashurie. Kjo nuk do të thotë se nuk jeni në humor për shoqërim në përgjithësi. Në fakt, mund të prisni me padurim takimin me miqtë. Duhet të ndiheni veçanërisht kreativ dhe mund të kaloni një pjesë të mirë të ditës tuaj duke planifikuar ose duke punuar në projekte.

Peshqit

Disa ndjenja të varrosura thellë për nënën dhe familjen tuaj mund të dalin nga e kaluara sot dhe kanë nevojë për lirim. Mos kini frikë të tregoni dhimbjen dhe zemërimin tuaj. Nëse keni turp ta bëni atë me të tjerët, qëndroni në shtëpi dhe merreni me të. Ky është një zhvillim pozitiv. Në fund të ditës mund të ndiheni sikur ju është hequr një peshë e madhe nga supet.

‘Nostradamusi i ri’ publikon parashikimin e Luftës së Tretë Botërore gjatë vitit 2023

“Nostradamusi i ri” është rishfaqur. Ai është Hamilton-Parker, që është emri i tij i vërtetë, por të gjithë e njohin me pseudonimin e lartpërmendur. Ai...

Medvedev bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse fillon Lufta e Tretë Botërore, gjithçka do bëhet pluhur

Nënkryetari i Këshillit të Sigurimit rus, Dmitry Medvedev, ka kritikuar përpjekjet perëndimore për të justifikuar dërgesat e armëve në Kiev si një përpjekje të...

Jackie Chan nuk do i lëjë asgjë të birit nga pasuria 400 milionë dollarëshe: ‘Duhet t’i fitojë me aftësi paratë’

Kur Jackie Chan të vdes, pasuria masive që fitoi gjatë karrierës së tij si yll filmi nuk do t'u shkojë fëmijëve të tij. Chan ka...

Dërgimi i tankeve Leopard 2 në Ukrainë, Gjermania merr vendimin, ja çfarë pritet të ndodhë

Gjermania konfirmon se do të furnizojë Ukrainën me tanke luftarake Leopard 2 dhe do të miratojë kërkesat e vendeve të tjera për të bërë...

Ish-agjenti i kundërzbulimit në FBI ndihmoi oligarkun rus

Ndaj Charles McGonigal, ish-zyrtar i lartë i kundërzbulimit në FBI janë ngritur akuza për shkak se ndihmoi një oligark rus, në shkelje të sanksioneve...

RAJONI

All

Këto janë pagat mesatare në Kosovë, Shqipëri, Bosnje e Mal të Zi

Në tri vitet e fundit, pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Kosovë e Shqipëri, duke...

Biserko: Vizita e Chollet solli një ofertë në tavolinë për Kosovën dhe Serbinë, ajo duhet pranuar

Presidentja e Komitetit të Helsinikit për të Drejtat e Njeriut, Sonja Biserko ka thënë se ka një ofertë në tryezë edhe për Kosovën edhe...

“Ka gjuajt në asfalt” – Kërveshi i ofron mbrojtje ligjore pjesëtarit të FSK-së: Ky fakt e mbyll debatin

Avokati i njohur kosovar, Kujtim Kërveshi, ka reaguar pasi nëna e 11-vjeçarit të plagosur dje në Shtërpcë deklaroi se i dyshuari ka shtënë në...

Media serbe: Kosova po përgatit fitoren më domethënëse deri tani në luftën diplomatike me Serbinë

Perëndimi dëshiron që Kosova dhe Serbia të nënshkruajnë një marrëveshje bazë në vitin 2023, bazuar në draftin franko-gjerman, i cili ndërkohë është bërë një...

Vuçiq alarmohet nga nisma e Kosovës për të blerë “Bayraktar”: Nëse ndodhë, ndikon në raportet me Turqinë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq është alarmuar nga fakti se Kosova po shqyrton mundësinë e blerjes së dronëve “Bayraktar” nga Turqia. Ai në një intervistë...

Rama pasi SHBA i kërkoi Vuçiqit heqjen e barrikadave: Kjo flet qartë për të gjithë ata që duan të dëgjojnë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se pajtohet me thirrjen e SHBA-ve për tërheqjen e barrikadave të vendosura në veri të Kosovës. Kryeministri i...

Kërcënon Petkoviq: Po e shqyrtojmë dërgimin e 1 mijë ushtarëve në Kosovë

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq në orët e vona të së enjtes ka dalë në një konferencë të...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES