<

Horoskopi ditor, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi 

E dini se çfarë dëshironi dhe sot e arrini duke e bërë të ndjeshme praninë tuaj dhe duke provokuar admirimin dhe respektin e të tjerëve, përmes marrëdhënieve dhe kontakteve ndërpersonale. Ju reagoni ndaj situatave dhe atyre që ju rrethojnë me qetësi, durim, pjekuri, por edhe të ftohtë dhe të largët në momente të caktuara.

Sot arrini qëllime dhe ambicie që mund t’ju sigurojnë të ardhmen dhe suksesin tuaj profesional. Në planin financiar mos u mundoni të mbështeteni tek të tjerët, sepse do të dilni humbës.

Demi 

Është një ditë e mbushur me komunikime, mesazhe, njohje, fat, lëvizje e lëvizje, kontakte dhe takime. Një lajm i mirë po vjen, i cili do t’ju rrisë sërish besimin. Megjithatë, do të ishte mirë t’i kushtoni vëmendje kontakteve dhe komunikimeve, prirjes suaj për shaka provokuese dhe cinizëm.

Mjaft vështirësi financiare sot. Në punë ndiheni më pak të stresuar, pasi përmes kontakteve profesionale kuptoni se një synim i madh po realizohet.

Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Ukraina është duke “përparuar” në luftë
Binjakët 

Më në fund do të merrni kontrollin e situatave në duart tuaja dhe do t’i arrini qëllimet dhe planet shumë më lehtë dhe do t’i përmbushni dëshirat e thella. Sot do të ishte mirë të hidhni egon dhe të kërkoni një ribashkim, me njerëz që i kishit keqkuptuar në të kaluarën.

Në planin financiar, përtej favorit të sotëm, ia dilni mbanë dhe gjeni zgjidhje edhe për problemet e vjetra. Profesionalisht, ju gjeni mënyra për t’ju testuar partnerët dhe kolegët, duke zbuluar diçka që ju sjell dobi.

Gaforrja 

Situatave të vështira po marrin fund. Gjithçka rrjedh në mënyrë harmonike dhe të qetë, gjë që do t’ju ndihmojë të merrni kohën tuaj, në mënyrë që të merrni vendimet e duhura dhe të kaloni momente të bukura me njerëzit që doni dhe të përmirësoni të gjitha marrëdhëniet tuaja ndërpersonale.

Marrëdhëniet tuaja me kolegët do të përmirësohen plotësisht, dominuar nga qetësia dhe komunikimi harmonik. Në menaxhimin e financave tuaja nuk ka pasur logjikë dhe pasojat do jenë negative.

Luani 

Sot arrin të komunikosh me rezultate dhe përfitime për ty dhe përveç kësaj të tjerët të falenderojnë verbalisht, por edhe praktikisht, për ndihmën që u ofron. Prakticiteti dhe logjika juaj janë pikat tuaja të forta sot.

Profesionalisht, performanca juaj përmirësohet, një fakt që njihet. Në planin financiar nuk është keq të tregoheni pak më bujarë.

Virgjëresha

Ti e di si dhe kur të magjepsësh turmat dhe në këtë mënyrë arrin të arrish qëllimet dhe objektivat. Ju vendosni të veproni menjëherë dhe me efikasitet, i merrni situatat në duart tuaja dhe i përgjigjeni në mënyrë perfekte çdo situate.
Çdo lëvizje dhe veprim profesional apo financiar kurorëzohet me sukses. Pra, mos u shqetësoni për asgjë.

Peshorja 

Për më tepër, interesi juaj do të kthehet në shtëpinë dhe familjen, ku hapen rrugë për përmirësim për çfarëdo çështje që ju ka preokupuar deri tani. Pasurojeni me emocion dhe dashuri, marrëdhëniet problematike familjare dhe mos e vazhdoni atmosferën e tensionuar në shtëpi, me ankesa apo ankesa të pakuptimta.
Profesionalisht, ju i arrini qëllimet, përmes bashkëpunëtorëve shumë të përmirësuar.

Akrepi

Mënyra e qartë dhe e drejtpërdrejtë e komunikimit do të sjellë shumë mundësi për të përmirësuar ndjeshëm jetën tuaj sociale, por edhe marrëdhënien tuaj me vëllezërit e motrat, të afërmit dhe fqinjët.
Sot duhet të bëni një përpjekje të vetëdijshme për t’u afruar më shumë me kolegët tuaj, për të dëgjuar seriozisht dhe me kujdes atë që ata kanë për të thënë dhe për të gjetur zgjidhje.

Shigjetari 

Në kontaktet dhe komunikimet tuaja, është mirë të jeni të vendosur, pasi qartë tani do të ndjeni forcë, vetëvlerësim, vetëbesim, por edhe nevojë për seriozitet, në të gjitha fushat e jetës tuaj.
Mundohuni të gjeni ide të reja dhe të rinovoni veten në fushën e karrierës, pasi lidhja juaj me truket e vjetra nuk do të ketë rezultatin që dëshironi. Financiarisht çdo veprim juaj kurorëzohet me sukses.

Bricjapi 

Në shenjën tuaj Bricjapi, ju keni sukses në duart tuaja, falë veprimit tuaj të shpejtë dhe të drejtpërdrejtë. E vetmja gjë që duhet t’i kushtoni vëmendje sot është sjellja dhe reagimi juaj ndaj çdo mosmarrëveshjeje, sepse prireni të përgjigjeni në mënyrë egoiste në nervat tuaja, të mos merrni parasysh mendimet e të tjerëve.
Përpiquni sot të mos krijoni apo të shkaktoni tension në ambientin tuaj profesional, si dhe të mos bëni blerje të rëndësishme, pasi me shumë mundësi do të pendoheni ditët në vijim.

Ujori 

Do të ndiheni se nuk mund të shprehni lehtësisht mendimet dhe opinionet tuaja dhe ndoshta ata që ju rrethojnë do të keqkuptojnë motivet tuaja. Dita e sotme është më ideale për introspeksion, vendimmarrje, por edhe kryesisht për të vëzhguar ngjarje dhe situata, sesa për të marrë pjesë në to.
Përpiquni sot të jepni shpjegime logjike për çdo lëshim dhe gabim në profesionin tuaj dhe të mos gjeni justifikime të lira.

Peshqit 

Me ndihmën e miqve tuaj arrin dhe përmbush një qëllim apo ëndërr të madhe. E paparashikuara, pozitive apo negative, mund të shfaqet disa herë gjatë ditës, ndaj sigurohuni që të jeni vigjilentë dhe të përgatitur.
Bashkëpunimi me të tjerët është faktori që do t’ju çojë drejt kënaqësisë dhe suksesit në fushën e karrierës.

Lufta në Ukrainë/ NATO nuk ndalet, i jep goditjen fatale Rusisë

Teksa bombardimet në Ukrainë vazhdojnë nga Rusia, NATO ka lëshuar një deklaratë për të riafirmuar mbështetjen për Kievin, duke shtuar se ajo kurrë nuk...

Aksident tragjik me një bilanc të rëndë/ 7 persona të plagosur, 4 në gjendje kritike. Një prej mjeteve drejtohej nga një 23-vjeçar shqiptar

I rëndë bilanci i një aksidenti rrugor të ndodhur mbrëmjen e së dielës në hyrje të nënkalimit në via Dal Cero në Verona, ku...

Historia e Al Kapone/ Mbreti i alkoolit që u kthye në simbol të mafias

Ai do të mbahet mend për thënien e famshme përpara gjykatësve: “Ju jeni klientët e mi”. Quhej Alfons Gabriel Kapone por u njoh si “Al” Kapone....

Mund të jeni duke jetuar me një vrasës të heshtur! Kujdes

Mbi një çerek milioni britanikë nuk e dinë se po jetojnë me një vrasës të heshtur, ka zbuluar një studim i ri. Ekspertët në...

Zbulohet shteti se ku i ka fshehur 13 milionë euro bosi turk i kriptomonedhave

Mediat turke kanë publikuar detaje të reja në lidhje me Faruk Fatih Ozer, i cili akuzohet për mashtrim miliona euro me kriptomonedhat. Ato raportojnë se shtetasi, i...

RAJONI

All

Vuçiç bojkoton Samitin e BE në Tiranë: Askush nga Serbia nuk do të shkojë në Shqipëri

Serbia do të bojkotojë samitin e Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor që do të zhvillohet në Tiranë. Presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha se askush nga...

SHBA mirëpret marrëveshjen për targat mes Kosovës dhe Serbisë: Hap gjigant drejt paqes dhe stabilitetit në rajon

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dalë me një reagim pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë lidhur me çështjen e targave, raporton...

Media malazeze: E blejnë drogën në Amerikë Latine, e shesin në Europë e paratë i pastrojnë në Shqipëri!

Ishte 9 qershor 2021, kur një ngarkesë e shënuar “asparagus i imët” u ngarkua në një kamion me një rimorkio 18 tonësh në qytetin...

“Si nisi dhe si po shkon”/ Vuçiç vishet si çeçen, reagon ashpër raportuesja për Kosovën në PE dhe kapet keq me Brnabiç

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon dhe kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, kanë replikuar në rrjetin social Twitter, për Vuçiçin. Von Cramon, të...

“Perandori miliardëshe” – mediumi serb raporton për pasurinë e Milan Radoiçiq dhe Zvonko Veselinoviq

Një artikull i mediumit Nova në Serbi, ka dhënë detaje mbi pasurinë marramendëse të Milan Radojiçiq dhe Zvonko Veselinoviq të cilët janë në listën zezë të...

Karabinierë italianë zbarkojnë në Kosovë për shkak të tensioneve në Veri

Përfaqësuesi i Lartë për Politika të Jashtme dhe Politika të Sigurisë në Bashkimin Evropian, Jossepp Borrell ka njoftuar se sonte janë dërguar forca shtesë...

Plani destabilizimit/ Serbia planifikon sulme edhe ndaj KFOR dhe EULEX

Beogradi po planifikon përshkallëzimin e situatës në veriun e Kosovës, me provokime dhe deri me sulme të mirëfillta nga eksponentë të krimit të organizuar. Sipas...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES