<

FOTOT/ Ronaldo ishte me pushime. Kush e përplasi super Buggattin? Zbulohet shoferi “rebel”

Cristiano Ronaldo sapo ishte larguar nga shtëpia e tij e pushimeve në Majorka për një ditë jashtë me familjen e tij, kur një nga truprojat e tij përplasi Bugatti Veyron 1.7 milionë paundë, u raportua mbrëmë.

37-vjeçari, babai i pesë fëmijëve ishte në një automjet tjetër në një autokolonë të vogël me të dashurit e tij, kur punonjësi i tij doli nga rruga dhe u përplas me një mur guri.

Gazeta e ishullit Cronica Balear tha se truproja e paidentifikuar doli nga makina për të vazhduar udhëtimin e tij dhe la stafin tjetër të punësuar nga futbollisti i Man United në vendngjarje për të marrë policinë.

Nuk u bë e qartë menjëherë se ku mund të ishte nisur futbollisti portugez, por ai është fotografuar duke shijuar ditët e pushimit me familjen e tij në superjahtin e tij 5.5 milionë paund Azimut Grande, i cili është ankoruar në Port Adriano në jug-perëndim të Majorca.

Cristiano besohet të jetë duke marrë me qira një vilë luksoze pranë skenës së aksidentit të mëngjesit të së hënës në një rrugë të vogël pranë spitalit Joan March në komunën e Bunyola.

Bugatti i dëmtuar më vonë u mor me një makinë tërheqëse të mbuluar me një pëlhurë blu.

“Cronica Balear” tha se punonjësit e sigurisë u larguan për t’u kujdesur për makinën ndërsa prisnin që policia të mbërrinte ‘kishin bërë gjithçka që ishte e mundur për të siguruar që vendasit kureshtarë që e njihnin Bugattin si të Cristiano-s, të mos bënin foto.

Identiteti i personit në timon nuk është zbuluar ende, por dihet se Cristiano Ronaldo dhe familja e tij mbrohen në Cheshire nga binjakët portugez që kanë shërbyen si ushtarë në një njësi elitare të forcave speciale në Afganistan.

Cristiano Ronaldo's £1.7million Bugatti Veyron crashed into a wall in Majorca
The supercar was taken away in a blue tarpaulin
Cristiano Ronaldo was reportedly not the driver but one of his bodyguards
There was significant damage to both the wall and the car
The crash happened close to where Ronaldo is staying with his family
Cristiano Ronaldo purchased the Bugatti as a present for himself after winning Euro 2016
Ronaldo had the car shipped over to Majorca to enjoy on his holiday
Ronaldo is in Majorca with girlfriend Georgina Rodriguez and his five children
The supercar is valued at £1.7million
Georgina has been helping Ronaldo to unwind after a season to forget with Manchester United
The family also celebrated Cristiano Jr's 12th birthday on Friday

Fotot/ E frikshme, Marina amerikane publikon aksidentalisht dokumente top-sekret ku flitet për…

Marina amerikane ka publikuar aksidentalisht disa dokumente top-sekret, ku flitet për kontaktin me UFO-t. Dokumentet zbulojnë takime me dronë të panjohur që fluturojnë mbi gjashtë...

Pse shtimi i prodhimit nuk do ta parandalojë rritjen e çmimit të naftës?

Vendet që “varen” shumë prej karburanteve presin me padurim takimin e kësaj jave të kartelit të OPEC-ut, i cili do të vendos nëse do...

Johnson: Nëse Putin do të ishte femër, s’do të kishte luftë në Ukrainë

Kryeministri britanik Boris Johnson ka deklaruar se lufta në Ukrainë nuk do të kishte filluar nëse Vladimir Putin do të ishte grua. Ai sugjeroi...

Shqiptari vret turkun në Gjermani, autoritetet vendosin çmimin e lartë për “kokën” e të riut

Një i ri shqiptar ka vrarë një shtetas turk në Gjermani mbrëmjen e së hënës në Kiel. Sipas mediave gjermane Fisnik Hoxha ka qëlluar disa...

“Nëse vendet nordike…”/ Analiza e “REL”: Çfarë duhet të presim nga samiti kyç i NATO-s! Mund të ketë veto turke nga Erdogan

Udhëheqësit e NATO-s do të mblidhen në Madrid më 28-30 qershor për një nga takimet me të shumëpritura që aleanca ushtarake ka mbajtur kohët...

RAJONI

All

Shumë e rëndë/ I mbuluar me beton, gjendet trupi i një gruaje 38-vjeçare në bodrumin e banesës

Në bodrumin e shtëpisë u gjet trupi i pajetë i një 38-vjeçareje në Serbi, policia e gjeti gruan të mbuluar me beton. Shtëpia gjendet...

Ballkani, “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, ja “Dora e Zezë” serbe që nisi Luftën e Parë Botërore

Ballkani është një “fuçi baruti” e Evropës, duke i kthyer sytë nga historitë që ka kaluar. Kanë kaluar 107 vjet nga atentati në Sarajevë....

Serbia, pika ku mund të shpërthejë “Lufta e Tretë Botërore”, ja si po përpiqet Moska të helmojë Vuçiqin dhe pse NATO do të përfshihet...

Erërat e luftës po kërcënojnë gjithnjë e më shumë në Serbi, në zemrën pro Putinit të Ballkanit dhe rrjedhimisht të Evropës. Ndërsa në Ukrainë, Bashkimi...

Vuçiç “humb shpresat”: Ja pse Serbia nuk do të hyjë në Bashkimit Evropian për 7 vitet e ardhshme

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i ka humbur shpresat se Beogradi do të bëhet pjesë e Bashkimit Evropian. Ai ka thënë se rruga e...

Profesori amerikan në studio televizive serbe: Pavarësia e Kosovës, realitet për Serbinë

Edward Joseph, profesor në Universitetin Johns Hopkins në Uashington dhe ekspert për Ballkanin Perëndimor, e cilësoi si “sukses të madh” dështimin e samitit BE-Ballkani...

Ngjarje horror në Greqi/ Të lidhur me litar brenda në makinë, nënë e bir gjenden në fund të detit

Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur ditën e sotme në Selanik, ku nënë e bir janë gjetur pa jetë brenda makinës së tyre të...

VIDEO/ Kaos në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut : Arbër Ademi rrah deputetin

Një skenë dhune dhe fyerje është regjistruar në Parlamentin  Maqedonisë së Veriut, teksa Arbër Ademi ish ministër i arsimit është shfaqur shumë agresiv sot...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES