“Ditë shumë e mirë dhe plot emocione”, horoskopi ditor për sot, e diel 27 nëntor 2022

Dashi

Se bashku me partnerin tuaj do beni disa cmenduri gjate kesaj dite, vetem e vetem qe te perjetoni emocione te medha. Do kaloni caste te paharruara e magjepsese. Edhe per beqaret pritet te ndodhin gjera emocionuese dhe te kendshme. Disa do fillojne aventura sharmante. Financat do jene te qendrushme, por duhet te vazhdoni te tregoheni te kursyer me shpenzimet.

Demi

Jeta juaj ne cift do jete me e qete se kohet e fundit sot. Do kuptoheni me lehte me partnerin dhe do filloni t’i zgjidhni te gjitha mos marreveshjet qe keni pasur. Beqaret duhet te tregohen te sinqerte nese duan te fillojne nje histori dashurie serioze. Ne planin financiar situata do jete me e favorshme. Pas kaq kohesh do e stabilizoni buxhetin dhe do jeni me te qete.

Binjaket

Dite shume e mire dhe plot emocione kjo e sotmja per ata qe jane ne nje lidhje. Partenri do iu beje te ndiheni si ne enderr. Beqaret, fale ndikimit pozitiv te disa planeteve do e gjejne personin qe kane kerkuar prej kohesh. Do ndiheni te plotesuar me ne fund. Me shpenzimet nuk do i keni punet shume mire. Nese nuk merrni masa, financat do marrin tatepjeten.

Gaforrja

Klima yjore nuk do jete shume e mire gjate kesaj dite. Ata qe jane ne nje lidhje do kene debate te forta me personin qe kane ne krah dhe do jene gjithe kohes te merzitur. Beqaret duhet t’i marrin gjerat si t’ju vijne. Mos e kaloni cakun per asgje. Financat nuk do jene aspak te qendrueshme. Tregohuni te kujdesshem dhe mos shpenzoni pa u menduar.

Luani

Mos i kerkoni partnerit gjera te pamundura sot, por tregohuni sa me realiste. Nga ana tjeter nuk duhet ta ngrini edhe shume zerin sepse do keni debate te zjarrta. Beqaret do kene rrahje te shpeshta zemre fale nje takimi impresionues qe do bejne. Ne planin financiar yjet keshillojne maturi dhe vetem maturi. Po shpenzuar pa mase, duhet t’i merrni me mend edhe problemet.

Virgjeresha

Pas nje periudhe te zymte dhe me probleme ne cift, sot do dalin rrezet e para te diellit. Do filloni t’i kuptoni gabimet qe keni bere dhe ta pranoni fajin. Beqaret do kene takime mjaft interesante nga te cilat duhet te perfitojne sa me shume qe te mundnin. Ne planin financiar situata nuk do jete e qendrueshme. Do keni shume deshire te shpenzoni pa mase dhe kjo do e pakesoje buxhetin.

Peshorja

Partneri do e kete te veshtire t’ua plotesoje qejfet gjate kesaj dite sepse as ju vete nuk e dini cfare doni. Qartesohuni njehere me veten. Beqaret do perzgjedhin shume dhe nuk do ndryhsojne status as sot. Nje takim i rendesishem pritet pas disa ditesh. Me financat do keni goxha veshtiresi. Merrni sa me shpejt masa nese nuk doni te ngeleni pa asnje lek ne xhep.

Akrepi

Gjate kesaj dite do kaloni shume momente emocionuese prane partnerit tuaj. Do keni cdo gje me te qarte per te ardhmen dhe disa mund te marrin vendime te rendesishme. Beqaret duhet ta lene veten te liri dhe t’i lene emocionet t’i udheheqin. Financat nuk do jene problematike. Shmangni lojerat e fatit sepse do humbni me shume sesa mund ta mendoni.

Shigjetari

Te dashuruarit do kalojne nje dite harmonike dhe te mbushur me pasion. Nese partneri iu ben nje propozim, mendohuni njehere para se te jepni nje pergjigje. Nese jeni ende nje zemer e vetmuar, Venusi dhe Marsi do iu ndihmojne te gjeni dike interesant. Financat do jene te mira, por mos premtoni te ndihmoni te tjeter nese nuk doni te keni tronditje.

Bricjapi

Ka mundesi qe deshira seksuale e atyre qe jane ne nje lidhje te shtohet gjate kesaj dite. Do kaloni momente te paharruara prane atij qe dashuroni. Beqaret nga ana tjeter duhet te tregohen te duruar dhe te mos marrin vendime te pamenduara. Ne planin financiar duhet te beni kursime te medhe nese doni t’ia dilni. Familjaret do iu gjnden prane dhe do iu ndihmojne.

Ujori

Dite jo e mire kjo e sotmja per te dashuruarit. Xhelozia e tepruar mund te coje ne debate te zjarrta. Kujdes me ato qe do thoni sepse as partneri nuk do duroje shume. Beqaret nuk duhet te deshperohen ngaqe nuk do gjejne shpirtin binjak. Kaloni me teper kohe me miqte. Ne planin financiar duhet te degjoni me teper keshillat e miqve sepse do iu ndihmojne.

Peshqit

Dite plot diell dhe e mbushur me emocione kjo e sotmja per ciftet. Do tregoheni me te gatshem te provoni eksperienca te reja me ate qe dashuroni dhe do ndiheni mire. Beqaret do kene disa takime, por qe nuk ia vlejne aq sa per te krijuar nje lidhje te qendrueshme. Financat do jene ne qendre te vemendjes. Shmangni shpenzimet e pamenduara.

‘Nostradamusi i ri’ publikon parashikimin e Luftës së Tretë Botërore gjatë vitit 2023

“Nostradamusi i ri” është rishfaqur. Ai është Hamilton-Parker, që është emri i tij i vërtetë, por të gjithë e njohin me pseudonimin e lartpërmendur. Ai...

Medvedev bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse fillon Lufta e Tretë Botërore, gjithçka do bëhet pluhur

Nënkryetari i Këshillit të Sigurimit rus, Dmitry Medvedev, ka kritikuar përpjekjet perëndimore për të justifikuar dërgesat e armëve në Kiev si një përpjekje të...

Jackie Chan nuk do i lëjë asgjë të birit nga pasuria 400 milionë dollarëshe: ‘Duhet t’i fitojë me aftësi paratë’

Kur Jackie Chan të vdes, pasuria masive që fitoi gjatë karrierës së tij si yll filmi nuk do t'u shkojë fëmijëve të tij. Chan ka...

Dërgimi i tankeve Leopard 2 në Ukrainë, Gjermania merr vendimin, ja çfarë pritet të ndodhë

Gjermania konfirmon se do të furnizojë Ukrainën me tanke luftarake Leopard 2 dhe do të miratojë kërkesat e vendeve të tjera për të bërë...

Ish-agjenti i kundërzbulimit në FBI ndihmoi oligarkun rus

Ndaj Charles McGonigal, ish-zyrtar i lartë i kundërzbulimit në FBI janë ngritur akuza për shkak se ndihmoi një oligark rus, në shkelje të sanksioneve...

RAJONI

All

Këto janë pagat mesatare në Kosovë, Shqipëri, Bosnje e Mal të Zi

Në tri vitet e fundit, pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Kosovë e Shqipëri, duke...

Biserko: Vizita e Chollet solli një ofertë në tavolinë për Kosovën dhe Serbinë, ajo duhet pranuar

Presidentja e Komitetit të Helsinikit për të Drejtat e Njeriut, Sonja Biserko ka thënë se ka një ofertë në tryezë edhe për Kosovën edhe...

“Ka gjuajt në asfalt” – Kërveshi i ofron mbrojtje ligjore pjesëtarit të FSK-së: Ky fakt e mbyll debatin

Avokati i njohur kosovar, Kujtim Kërveshi, ka reaguar pasi nëna e 11-vjeçarit të plagosur dje në Shtërpcë deklaroi se i dyshuari ka shtënë në...

Media serbe: Kosova po përgatit fitoren më domethënëse deri tani në luftën diplomatike me Serbinë

Perëndimi dëshiron që Kosova dhe Serbia të nënshkruajnë një marrëveshje bazë në vitin 2023, bazuar në draftin franko-gjerman, i cili ndërkohë është bërë një...

Vuçiq alarmohet nga nisma e Kosovës për të blerë “Bayraktar”: Nëse ndodhë, ndikon në raportet me Turqinë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq është alarmuar nga fakti se Kosova po shqyrton mundësinë e blerjes së dronëve “Bayraktar” nga Turqia. Ai në një intervistë...

Rama pasi SHBA i kërkoi Vuçiqit heqjen e barrikadave: Kjo flet qartë për të gjithë ata që duan të dëgjojnë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se pajtohet me thirrjen e SHBA-ve për tërheqjen e barrikadave të vendosura në veri të Kosovës. Kryeministri i...

Kërcënon Petkoviq: Po e shqyrtojmë dërgimin e 1 mijë ushtarëve në Kosovë

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq në orët e vona të së enjtes ka dalë në një konferencë të...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES