<

93-vjeçari nga Klina arrestohet dhe ndalohet, kërcënoi me vrasje djalin e tij dhe nipin – i gjenden armë

Një rast jo fort i zakontë ka ndodhur të premten në rrugën “Bajram Curri”, në Klinë, ku një person dyshohet se e ka kërcënuar me armë të birin e tij. Bëhet fjalë për një plak të moshës 93-vjeçare, i cili ka përfunduar në ndalim policor, nën dyshimet se ka kanosur me vrasje djalin dhe nipin, raporton Gazeta Sinjali.  

Ngjarja ka ndodhur në orët e mbrëmjes, kur familjarët u shokuan teksa panë 93-vjeçarin me armë në dorë në oborrin e shtëpisë. Kjo alarmoi ata për ta kuptuar se çfarë po ndodhë, derisa u lajmërua djali i tij, i cili tha se pas një mosmarrëveshje me babain, ky i fundit po e kërcënon.

Për shkak të rrezikut që u kanosej, dikush nga familja njoftoi Policinë para se të ndodhte diçka e keqe, Njësitet policore u vënë në veprim menjëherë dhe kontrolluan shtëpinë me urdhër të Prokurorit, ku gjetën dy armë dhe mbi 100 fishekë, që u konfiskuan nga Policia.

I dyshuari 93-vjeçar fillimisht mori tretman mjekësor për shkak të gjendjes dhe më pas u dërgua në stacion policor, ku edhe aty vazhdoi me sjelljet e njëjta.

Ai po dyshohet se i ka kërcënuar djalin dhe nipin e tij me vrasje, deklarata këto që e bënë Prokurorin e Shtetit të nxjerrë aktvendim për ndalim prej 48 orësh, duke shtuar edhe faktin që i njëjti posedonte armë pa leje.

Bill Gates parashikon atë që do të ndodhë në 5 vitet e ardhshme

Bill Gates, themeluesi i Microsoft, mori pjesë në një nga samitet e fundit të revistës “Forbes”, ku bëri një parashikim të asaj që do...

Pamjet para dhe pas uraganit në Florida: Hotele të rrafshuara me tokë

Imazhet nga Administrata Kombëtare Oqeanike dhe Atmosferike (NOAA) tregojnë shkallën e dëmit të shkaktuar nga uragani Ian në Florida. Valët e stuhisë lanë shumë vila...

Hill: S’ka analogji me Ukrainën, Putinit s’i intereson Kosova

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka deklaruar se presidenti rus, Vladimir Putin, nuk ka kurrfarë pretendimesh ndaj Kosovës. Sipas tij, ai po përmend...

​Gjermanët llogarisin sa kushton rritja e fëmijëve deri 18-vjeç, kjo është shuma

Mesatarja e shpenzimeve të prindërve për rritjen e një fëmije deri në moshën 18 vjeçare është rreth 150 mijë euro në Gjermani, sipas një...

Rritja e çmimit të energjisë, britanikët djegin faturat në rrugë (VIDEO)

Qytetarët në Mbretërinë e Bashkuar kanë dalë në rrugë kundër energjisë së shtrenjtë. Dhjetëra demonstrata në qytete të ndryshme me demonstrues të gatshëm për...

RAJONI

All

“Nuk do të ketë një Kosovë të pavarur siç e planifikon Berlini”, presidenti Vuçiç i përgjigjet diplomatit gjerman

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, njihet për qëndrimin e tij kundër Kosovës. Në deklaratat e tij të shpeshta ai ka ripërsëritur se Serbia nuk do...

Greqia kërkon ndihmë nga Shqipëria për punëtorë sezonalë

Disa rajone në Greqi po kërkojnë punëtorë sezonalë nga Shqipëria, për të përballuar vjeljen e prodhimeve bujqësore dhe frutore të vjeshtës. Afrimi i sezonit të...

Diplomati i karrierës drejtonte një rrjet spiunësh rusë në Mal të Zi

Radomir Sekuloviq, ish-punonjës shumëvjeçar i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Malit të Zi, dyshohet se ka punuar me vite në shërbimin e inteligjencës...

Vuçiç i del kundër Putinit/ Serbia nuk do t’i njohë referendumet e Rusisë në Ukrainë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha të mërkurën se Serbia nuk do të njohë rezultatet e referendumeve të mbajtura në katër rajone të Ukrainës pjesërisht...

Marrëveshja Serbi-Rusi, ambasadori amerikan në Beograd: SHBA kërkon sqarime të menjëhershme

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill tha të hënën se Shtetet e Bashkuara duan “sqarim nga Serbia se çfarë ka nënshkruar me Rusinë në...

Nga momente gëzimi në atë tragjik/ “E kam mik të ngushtë”, vjehrra kap mat nusen në dasmë në tualet me të dashurin….

“Dashuri dhe tradhti” kjo është “telenovela” që u regjistrua një natë më parë në Akai të Greqisë, ku një dasmë është shndërruar në një...

Analisti Bugajski: Koha për të sanksionuar Serbinë, po i mbështetë kriminelët e luftës në Kremlin

Kanë ardhur reagimet e para pasi në margjinat e sesionit të 77-të të Asamblesë së Kombeve të Bashkuara, ministri i Punëve të Jashtme të...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES