9 çifte të famshëm që kanë grindje dhe refuzojnë të punojnë së bashku

Nëse keni një person që përpiqeni ta shmangni në jetën tuaj personale ose në punë, nuk jeni i vetmi. Të famshmit kanë edhe zënka dhe keqkuptime me njëri-tjetrin. Mund të jetë zhgënjyese, por çdo konflikt mund të jetë i dobishëm për sa i përket rritjes personale. Pas disa vitesh, ju mund t’i mbani mend këto telashe filozofikisht.

1. Kim Cattrall dhe Sarah Jessica Parker

Konflikti filloi në vitin 2017 kur Sex and the City 3 ishte planifikuar të xhirohej në vjeshtë, por nuk ndodhi: “Arsyeja e vetme që ky film nuk po realizohet është për shkak të Kim Cattrall. Të gjithë mezi prisnin ta bënin këtë film, por Kim e bëri gjithçka për të, duke luajtur gjithmonë viktimën.”

Në vitin 2018, vëllai i Kimit vdiq dhe një nga ngushëllimet e marra ishte nga Parker. Reagimi i Cattrall-it ishte emocionues.


2. Leslie Mann dhe Jennifer Aniston

Jennifer Aniston do të donte të punonte përsëri me Judd Apatow. Por ajo nuk dëshiron të komunikojë me gruan e tij, Leslie Mann, e cila shfaqet shpesh në filmat e tij, siç thotë një burim, ” Jen dëshiron të luajë në një komedi me shoqen e saj Elizabeth Banks, por një pengesë kryesore është se Judd mund të dua që edhe Leslie të jetë në film. Leslie nuk është shoqe as me Jen dhe as me Elizabeth, dhe ajo është famëkeqe në qarqet e Hollivudit sepse nuk shkon mirë me zonjat e tij kryesore”.


3. Jennifer Lopez dhe P. Diddy

P. Diddy mund të ishte gjyqtari i tretë në sezonin 13 të American Idol, por më pas zbuloi se ish e dashura e tij Jennifer Lopez nënshkroi për të plotësuar vendin e dytë. Këngëtarja nuk pranoi të merrte pjesë në spektakël sepse e ndjente se ishte një situatë ‘ajo ose unë’. ”

4. Mariah Carey dhe Nicki Minaj

Gjatë shfaqjes, American Idol, të dy Mariah Carey dhe Nicki Minaj ishin gjyqtare, dhe një grindje e madhe ndodhi në atë kohë. Sipas një raporti, “Mariah nuk mendon se Nicki mund të këndojë dhe nuk mendon se duhet të vlerësojë njerëzit. Nicki ka marrë të gjitha goditjet, por në këtë ditë të veçantë, ishte më e madhja”

5. Ian Somerhalder dhe Nina Dobrev

“Kjo është çmenduri. Filluam të takoheshim në emision. Filluam të takoheshim në jetën reale. Dhe pastaj u ndamë në jetën reale,” komentuan Somerhalder dhe Dobrev pas ndarjes së tyre. Edhe pse aktorët kanë arritur të mbajnë një marrëdhënie të mirë, fansat nuk presin që ata të shfaqen në të njëjtin shesh.

6. Charlize Theron dhe Tom Hardy

Kishte thashetheme se Charlize Theron dhe Tom Hardy kishin një konflikt gjatë xhirimit të Mad Max , derisa Zow Kravitz më vonë e konfirmoi atë, duke thënë: “Ata nuk shkuan mirë”. Vite më vonë, Theron dhe Hardy konfirmuan vetë grindjen në New York Times. Theron tha: “Dhe unë mendoj se për shkak të frikës sime, ne po ngrinim mure për t’u mbrojtur në vend që t’i thonim njëri-tjetrit, ‘Kjo është e frikshme për ty, dhe është e frikshme edhe për mua. Le të jemi të mirë me njëri-tjetrin.’ Në një mënyrë të çuditshme, ne po funksiononim si personazhet tanë: Gjithçka kishte të bënte me mbijetesën.”

7. Emma Watson dhe Channing Tatum

Emma Watson refuzoi të qëllonte me Channing Tatum. Ajo u largua gjatë xhirimeve e “Ky është fundi”. Seth Rogen, i cili ishte regjisori i filmit, megjithatë, nuk u ofendua, duke thënë: “Ajo u kthye të nesërmen për të thënë lamtumirë . Ajo ndihmoi në promovimin e filmit.”


8. Tina Fey dhe Paris Hilton

Fey ishte shumë gjykuese ndaj Paris Hilton. Ajo dikur tha për bjonden e famshme: “Vërtet, gjëja ime me të është se unë mendoj se ajo nuk mund të ishte një model më i keq dhe më duket kaq e çuditshme që shumë vajza të vogla 12 dhe 13-vjeçare e admirojnë vërtet atë. Por nuk bëra asgjë më të mirë duke humbur durimin.” Kaluan vite përpara se Fey të pranonte se nëna e saj ishte ofenduar nga ky koment për Hilton.


9. Ariana Grande dhe Victoria Justice

Në një intervistë, Ariana Grande vuri në dukje, “Kam punuar me dikë që më tha se nuk do të më pëlqente kurrë. Por për disa arsye, thjesht ndjeva se kisha nevojë për miratimin e saj. Kështu që fillova të ndryshoja veten për ta kënaqur atë. Më bëri të ndaloja së qeni social dhe miqësor. Isha shumë i pakënaqur.”

Disa vjet më vonë, Grande tha se Victorious përfundoi “sepse një vajzë nuk donte ta bënte atë”./abcnews.al

‘Nostradamusi i ri’ publikon parashikimin e Luftës së Tretë Botërore gjatë vitit 2023

“Nostradamusi i ri” është rishfaqur. Ai është Hamilton-Parker, që është emri i tij i vërtetë, por të gjithë e njohin me pseudonimin e lartpërmendur. Ai...

Medvedev bën paralajmërimin e frikshëm: Nëse fillon Lufta e Tretë Botërore, gjithçka do bëhet pluhur

Nënkryetari i Këshillit të Sigurimit rus, Dmitry Medvedev, ka kritikuar përpjekjet perëndimore për të justifikuar dërgesat e armëve në Kiev si një përpjekje të...

Jackie Chan nuk do i lëjë asgjë të birit nga pasuria 400 milionë dollarëshe: ‘Duhet t’i fitojë me aftësi paratë’

Kur Jackie Chan të vdes, pasuria masive që fitoi gjatë karrierës së tij si yll filmi nuk do t'u shkojë fëmijëve të tij. Chan ka...

Dërgimi i tankeve Leopard 2 në Ukrainë, Gjermania merr vendimin, ja çfarë pritet të ndodhë

Gjermania konfirmon se do të furnizojë Ukrainën me tanke luftarake Leopard 2 dhe do të miratojë kërkesat e vendeve të tjera për të bërë...

Ish-agjenti i kundërzbulimit në FBI ndihmoi oligarkun rus

Ndaj Charles McGonigal, ish-zyrtar i lartë i kundërzbulimit në FBI janë ngritur akuza për shkak se ndihmoi një oligark rus, në shkelje të sanksioneve...

RAJONI

All

Këto janë pagat mesatare në Kosovë, Shqipëri, Bosnje e Mal të Zi

Në tri vitet e fundit, pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Kosovë e Shqipëri, duke...

Biserko: Vizita e Chollet solli një ofertë në tavolinë për Kosovën dhe Serbinë, ajo duhet pranuar

Presidentja e Komitetit të Helsinikit për të Drejtat e Njeriut, Sonja Biserko ka thënë se ka një ofertë në tryezë edhe për Kosovën edhe...

“Ka gjuajt në asfalt” – Kërveshi i ofron mbrojtje ligjore pjesëtarit të FSK-së: Ky fakt e mbyll debatin

Avokati i njohur kosovar, Kujtim Kërveshi, ka reaguar pasi nëna e 11-vjeçarit të plagosur dje në Shtërpcë deklaroi se i dyshuari ka shtënë në...

Media serbe: Kosova po përgatit fitoren më domethënëse deri tani në luftën diplomatike me Serbinë

Perëndimi dëshiron që Kosova dhe Serbia të nënshkruajnë një marrëveshje bazë në vitin 2023, bazuar në draftin franko-gjerman, i cili ndërkohë është bërë një...

Vuçiq alarmohet nga nisma e Kosovës për të blerë “Bayraktar”: Nëse ndodhë, ndikon në raportet me Turqinë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq është alarmuar nga fakti se Kosova po shqyrton mundësinë e blerjes së dronëve “Bayraktar” nga Turqia. Ai në një intervistë...

Rama pasi SHBA i kërkoi Vuçiqit heqjen e barrikadave: Kjo flet qartë për të gjithë ata që duan të dëgjojnë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se pajtohet me thirrjen e SHBA-ve për tërheqjen e barrikadave të vendosura në veri të Kosovës. Kryeministri i...

Kërcënon Petkoviq: Po e shqyrtojmë dërgimin e 1 mijë ushtarëve në Kosovë

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Serbi, Petar Petkoviq në orët e vona të së enjtes ka dalë në një konferencë të...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES