<

5 çifte të famshëm që vërtetojnë se një diferencë moshe mbi 30 vjet nuk mund ta ndalojë dashurinë

Shumë çifte të Hollivudit po na dëshmojnë se mosha nuk ka shumë rëndësi kur bëhet fjalë për çështjet e zemrës. Sepse pavarësisht se janë 3 dekada ose më shumë diferencë në moshë, disa dyshe të famshëm po jetojnë romancën ideale përrallash. Në fund të fundit, mund të argumentojmë se është krejtësisht e mundur që 2 zemra dhe mendje të plotësojnë njëra-tjetrën dhe të lidhen në një nivel të thellë, pavarësisht brezave që i përkasin.

Marc Anthony dhe Nadia Ferreira

Diferenca në moshë: 31 vjeç 

Këngëtari e famshëm 54-vjeçar, i cili është martuar më parë 3 herë, dhe 23-vjeçarja ish- Miss Universe Paraguaj, ndezën për herë të parë thashethemet se ata ishin bashkë në fillim të vitit 2022. Në mars, ata bënë lidhje zyrtare publikisht dhe u fejua në maj.

Richard Gere dhe Alejandra Silva

Diferenca në moshë: 34 vjeç 

Aktori 73-vjeçar dhe gruaja e tij publiciste 39-vjeç , të cilët u takuan në vitin 2014, u martuan 4 vjet më vonë dhe tani janë prindër të 2 fëmijëve. Silva ka theksuar, “Ndjehem sikur jam në një përrallë të vërtetë. Pa dyshim, ndihem si femra më me fat në botë”.

Mel Gibson dhe Rosalind Ross

Diferenca në moshë: 34 vjeç 

Aktori 66-vjeçar dhe shkrimtarja 32-vjeçare janë bashkë që nga viti 2014 dhe kanë një fëmijë së bashku. Djali i tyre Lars është fëmija i nëntë i aktorit. Kur çifti priste në vitin 2016, një mik i afërt i tyre theksoi : “Melit i pëlqen të jetë baba dhe ai dhe Rose mezi presin të bëhen prindër së bashku”. Vitet më të lumtura që ka pasur ndonjëherë”.

Robert Duvall dhe Luciana Pedraza

Diferenca në moshë: 41 vjeç 

Aktori legjendar 91-vjeçar dhe gruaja e tij aktore 50-vjeçare u martuan në vitin 2005. Dyshja që u takuan në rrugë, siç kujton Duvall , “…nëse dyqani i luleve do të ishte hapur, unë nuk do ta kisha takuar. Unë do të shkoja në furrë, por gjithçka mbyllet të shtunën pasdite dhe unë dola dhe filluam të flisnim dhe u takuam atje.”

Patrick Stewart dhe Sunny Ozel

Diferenca në moshë: 39 vjet 

Aktori 82-vjeçar dhe gruaja e tij 43-vjeçare këngëtare e xhazit u takuan në vitin 2008 kur siç thotë ai, “Ajo po punonte si kamariere në një restorant në Brooklyn.” Çifti u martua në vitin 2013. Lidhur me diferencën e tyre të moshës prej gati 4 dekadash, Sunny shpjegoi: “Ai është kaq i ri dhe mendoj se jam një lloj e shqetësuar, kështu që ne e kapërcejmë hendekun.”

/abcnews.al

Lufta në Ukrainë/ NATO nuk ndalet, i jep goditjen fatale Rusisë

Teksa bombardimet në Ukrainë vazhdojnë nga Rusia, NATO ka lëshuar një deklaratë për të riafirmuar mbështetjen për Kievin, duke shtuar se ajo kurrë nuk...

Aksident tragjik me një bilanc të rëndë/ 7 persona të plagosur, 4 në gjendje kritike. Një prej mjeteve drejtohej nga një 23-vjeçar shqiptar

I rëndë bilanci i një aksidenti rrugor të ndodhur mbrëmjen e së dielës në hyrje të nënkalimit në via Dal Cero në Verona, ku...

Historia e Al Kapone/ Mbreti i alkoolit që u kthye në simbol të mafias

Ai do të mbahet mend për thënien e famshme përpara gjykatësve: “Ju jeni klientët e mi”. Quhej Alfons Gabriel Kapone por u njoh si “Al” Kapone....

Mund të jeni duke jetuar me një vrasës të heshtur! Kujdes

Mbi një çerek milioni britanikë nuk e dinë se po jetojnë me një vrasës të heshtur, ka zbuluar një studim i ri. Ekspertët në...

Zbulohet shteti se ku i ka fshehur 13 milionë euro bosi turk i kriptomonedhave

Mediat turke kanë publikuar detaje të reja në lidhje me Faruk Fatih Ozer, i cili akuzohet për mashtrim miliona euro me kriptomonedhat. Ato raportojnë se shtetasi, i...

RAJONI

All

Vuçiç bojkoton Samitin e BE në Tiranë: Askush nga Serbia nuk do të shkojë në Shqipëri

Serbia do të bojkotojë samitin e Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor që do të zhvillohet në Tiranë. Presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha se askush nga...

SHBA mirëpret marrëveshjen për targat mes Kosovës dhe Serbisë: Hap gjigant drejt paqes dhe stabilitetit në rajon

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dalë me një reagim pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë lidhur me çështjen e targave, raporton...

Media malazeze: E blejnë drogën në Amerikë Latine, e shesin në Europë e paratë i pastrojnë në Shqipëri!

Ishte 9 qershor 2021, kur një ngarkesë e shënuar “asparagus i imët” u ngarkua në një kamion me një rimorkio 18 tonësh në qytetin...

“Si nisi dhe si po shkon”/ Vuçiç vishet si çeçen, reagon ashpër raportuesja për Kosovën në PE dhe kapet keq me Brnabiç

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon dhe kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, kanë replikuar në rrjetin social Twitter, për Vuçiçin. Von Cramon, të...

“Perandori miliardëshe” – mediumi serb raporton për pasurinë e Milan Radoiçiq dhe Zvonko Veselinoviq

Një artikull i mediumit Nova në Serbi, ka dhënë detaje mbi pasurinë marramendëse të Milan Radojiçiq dhe Zvonko Veselinoviq të cilët janë në listën zezë të...

Karabinierë italianë zbarkojnë në Kosovë për shkak të tensioneve në Veri

Përfaqësuesi i Lartë për Politika të Jashtme dhe Politika të Sigurisë në Bashkimin Evropian, Jossepp Borrell ka njoftuar se sonte janë dërguar forca shtesë...

Plani destabilizimit/ Serbia planifikon sulme edhe ndaj KFOR dhe EULEX

Beogradi po planifikon përshkallëzimin e situatës në veriun e Kosovës, me provokime dhe deri me sulme të mirëfillta nga eksponentë të krimit të organizuar. Sipas...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES