<

5 çifte të famshëm që kanë histori të pazakonta se si u takuan për herë të parë

Duket se fati dhe rastësia janë në fakt të vërteta, sepse kanë bërë bashkë shumë çifte të famshëm. Pavarësisht se sa të pazakonta apo të rralla ishin takimet dhe përshëndetjet e tyre, shumë prej tyre u përplasën me njëri-tjetrin rastësisht. Ashtu si ne, ata u takuan në vendet e zakonshme si restorante apo hotele, dhe takimet e tyre ishin si të dalë nga një film, fjalë për fjalë.

Katy Perry dhe Orlando Bloom

Katy dhe Orlando u takuan për herë të parë kur ai vodhi një burger In-N-Out nga tavolina e saj në vitin 2016.

“Ai vodhi një burger nga tavolina ime. Unë isha ulur me Denzel Uashingtonin, dhe ai e mori atë, dhe unë thashë: ‘Kush…oh, është kaq i nxehtë. Mirë, merre. Pastaj e pashë atë në një festë dhe i thashë: ‘Si janë ato qepët e vendosura në dhëmbët e tu?’ Ai tha: “I pëlqen ti”.

Serena Williams dhe Alexis Ohanian

Ky çift simpatik u takuan për herë të parë në një hotel në Itali në vitin 2015. Alexis po fliste në një konferencë teknologjike, ndërsa Serena ishte atje për Italian Open. “Vjen ky djali i madh, dhe ai thjesht ulet në tavolinën pranë nesh, dhe unë them: “ Të gjitha këto tavolina dhe ai është ulur këtu?’”

Catherine Zeta-Jones dhe Michael Douglas

Ky çift i fuqishëm u takua në vitin 1998 kur Katerinës iu tha se Michael donte ta takonte. Ajo ishte pak nervoze sepse nuk ishte e sigurt se për çfarë donte ta takonte. Kur ata më në fund u takuan, Michael kishte një linjë shumë të lezetshme që e bëri Catherine të rimendonte të ardhmen e tyre së bashku.

“I thashë, pas rreth gjysmë ore qëndrimi, ‘E di, unë do të jem babai i fëmijëve të tu.’ Tingëlloi mirë, dhe ajo tha: ‘E di, kam dëgjuar shumë për ty, dhe kam parë shumë për ty, dhe mendoj se është koha të them natën e mirë’”.

Megan Fox dhe Machine Gun Kelly

Takimi i parë i Megan dhe Machine Gun Kelly ishte kur ai i kërkoi asaj të shkonte në çatinë ku rrinte gjithmonë. Megjithatë, dera ishte e mbyllur, kështu që ata duhej të zbrisnin nga një ballkon i rrezikshëm 3-katësh, ndërsa Megan kishte veshur taka.

Në takimin e tyre të dytë, ata shkuan të notonin me disa peshkaqenë tepër të rrezikshëm.

Reese Witherspoon dhe Jim Toth

Reese dhe Jim u takuan në një festë në shtëpinë e një miku. “Kjo ndodhi papritmas. Ky djaloshi po më gjuante: ‘Ti nuk më njeh mua.’ Dhe unë thashë, ‘Po, e di. Nuk  të njoh!’”

Menjëherë pas kësaj, miku im Xhimi ndërhyri dhe tha: “Ju lutem faleni mikun tim. Ai sapo është ndarë me dikë.” Reese u impresionua nga reagimi i Jim-it dhe tha: “Ky është thjesht një person me të vërtetë i mirë.”/abcnews.al

Lufta në Ukrainë/ NATO nuk ndalet, i jep goditjen fatale Rusisë

Teksa bombardimet në Ukrainë vazhdojnë nga Rusia, NATO ka lëshuar një deklaratë për të riafirmuar mbështetjen për Kievin, duke shtuar se ajo kurrë nuk...

Aksident tragjik me një bilanc të rëndë/ 7 persona të plagosur, 4 në gjendje kritike. Një prej mjeteve drejtohej nga një 23-vjeçar shqiptar

I rëndë bilanci i një aksidenti rrugor të ndodhur mbrëmjen e së dielës në hyrje të nënkalimit në via Dal Cero në Verona, ku...

Historia e Al Kapone/ Mbreti i alkoolit që u kthye në simbol të mafias

Ai do të mbahet mend për thënien e famshme përpara gjykatësve: “Ju jeni klientët e mi”. Quhej Alfons Gabriel Kapone por u njoh si “Al” Kapone....

Mund të jeni duke jetuar me një vrasës të heshtur! Kujdes

Mbi një çerek milioni britanikë nuk e dinë se po jetojnë me një vrasës të heshtur, ka zbuluar një studim i ri. Ekspertët në...

Zbulohet shteti se ku i ka fshehur 13 milionë euro bosi turk i kriptomonedhave

Mediat turke kanë publikuar detaje të reja në lidhje me Faruk Fatih Ozer, i cili akuzohet për mashtrim miliona euro me kriptomonedhat. Ato raportojnë se shtetasi, i...

RAJONI

All

Vuçiç bojkoton Samitin e BE në Tiranë: Askush nga Serbia nuk do të shkojë në Shqipëri

Serbia do të bojkotojë samitin e Bashkimit Europian dhe Ballkanit Perëndimor që do të zhvillohet në Tiranë. Presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha se askush nga...

SHBA mirëpret marrëveshjen për targat mes Kosovës dhe Serbisë: Hap gjigant drejt paqes dhe stabilitetit në rajon

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dalë me një reagim pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë lidhur me çështjen e targave, raporton...

Media malazeze: E blejnë drogën në Amerikë Latine, e shesin në Europë e paratë i pastrojnë në Shqipëri!

Ishte 9 qershor 2021, kur një ngarkesë e shënuar “asparagus i imët” u ngarkua në një kamion me një rimorkio 18 tonësh në qytetin...

“Si nisi dhe si po shkon”/ Vuçiç vishet si çeçen, reagon ashpër raportuesja për Kosovën në PE dhe kapet keq me Brnabiç

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon dhe kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, kanë replikuar në rrjetin social Twitter, për Vuçiçin. Von Cramon, të...

“Perandori miliardëshe” – mediumi serb raporton për pasurinë e Milan Radoiçiq dhe Zvonko Veselinoviq

Një artikull i mediumit Nova në Serbi, ka dhënë detaje mbi pasurinë marramendëse të Milan Radojiçiq dhe Zvonko Veselinoviq të cilët janë në listën zezë të...

Karabinierë italianë zbarkojnë në Kosovë për shkak të tensioneve në Veri

Përfaqësuesi i Lartë për Politika të Jashtme dhe Politika të Sigurisë në Bashkimin Evropian, Jossepp Borrell ka njoftuar se sonte janë dërguar forca shtesë...

Plani destabilizimit/ Serbia planifikon sulme edhe ndaj KFOR dhe EULEX

Beogradi po planifikon përshkallëzimin e situatës në veriun e Kosovës, me provokime dhe deri me sulme të mirëfillta nga eksponentë të krimit të organizuar. Sipas...

rubrika rozË

EKONOMI

SHOWBIZI

BIZNES